Kouros Eau de Toilette Tonique (2014) (Yves Saint Laurent)

Pánská vůně
Rok:

2014

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, aldehydy, badyán
SRDCE: růžová pelargónie, pačuli
ZÁKLAD: kadidlo, virginský cedr

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Yves Saint Laurent Kouros Eau de Toilette Tonique (2014) od uživatelek 1 hodnocení

Líbí se (1)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Kategorie vůně Yves Saint Laurent Kouros Eau de Toilette Tonique (2014) od uživatelek

Recenze Yves Saint Laurent Kouros Eau de Toilette Tonique (2014)


23.09.15

Jak to dopadne, když se setká klasická živočišná fougèrovka s moderní kořeněnou akvatikou? Překvapivě dobře. Vůně si zachovává logickou strukturu své legendární předlohy, jednotlivé akordy jsou však utlumeny nebo substituovány pro snazší použití v teplejším počasí a/nebo v desátých letech 21. století.

Vůně se otevírá spíše lineárními akordy bergamotu a štiplavých aldehydů, které v kompozici suplují živočišné, tělové tóny originálu. Zvláštností moderních aldehydových tónů je fakt, že se jeví jako štiplavé i inertní zároveň, nikdy nepřekročí pomyslnou hranici „ofenzivní složky“, vše je poskládáno tak, aby nic příliš nevyčuhovalo. Jednoduchá kompozice hlavových tónů je podmalovávána jemnou kořeněnou vůní badyánu, která se následně podílí na kompozici „modrofialové“ akvatické složky, nikoli nepodobné té v Demachyho Aqua Fahrenheitu. Po vyvanutí se prosazují dominantní složky vůně - jemně opepřená pelargonie a intenzivní, leč poněkud „denaturovaný“ (tj. nearomatický a nehřejivý) cedr. Až po několika hodinách od aplikace se z kompozice zřetelně vyloupne pačuli, která na pokožce zanechává nikterak originální, ale příjemnou, nasládle maskulinní vonnou stopu. Výkon vůně z hlediska výdrže a projekce je uspokojivý a odpovídá lehčímu parfému určenému přednostně pro letní sezónu.

Dle mého názoru se tvůrcům podařilo přeložit legendární vůni do jazyka moderní parfumerie - pochopitelně se vším co s tím souvisí, takže by Kouros Tonique mohl leckomu z dlouholetých příznivců přijít plochý a nudný, zatímco mladší nosy přivyklé současným akvatikám by mohla odradit vytrénovaná, šamponovaná, depilovaná, ale přesto zjevná příbuznost s originálním Kourosem. Vlastně si kladu otázku pro koho ta vůně je? Neumím podat nějakou relevantní, zobecnitelnou odpověď, ale jedno vím jistě: je pro MĚ. Už nejsem kluk, ale do zralého muže mám daleko, potrpím si na klasické parfumérské klenoty, ale občas dám přednost pohodlí současné konfekce. Tahle vůně není pro děcka, není pro zapřísáhlé fajnšmekry, je moderně chlapská, je tím vším, čím měl být nedávno prezentovaný Sauvage od Diora, který však ztroskotal na své zoufalé snaze líbit se všem. Kouros Tonique 2014 je nevycválaný syn svého otce, vidíte všechny jeho chyby, ale stejně jste rádi, že jablko nepadlo daleko od stromu.

Komentáře Yves Saint Laurent Kouros Eau de Toilette Tonique (2014)

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Yves Saint Laurent Kouros Eau de Toilette Tonique (2014)

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist