Kouros (Yves Saint Laurent)

Pánská vůně
Rok:

1981

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, koriandr, pelyněk
SRDCE: hřebíček, jasmín
ZÁKLAD: pravá ambra, větvičník

Parfuméři:

Bourdon, Pierre

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Yves Saint Laurent Kouros:

Hodnocení odbornice: Recenze Yves Saint Laurent Kouros

Ada

Prosím všechny čtenáře, kteří nemají rádi vůně typu ‚to smrdí jako můj pradědeček‘, aby recenzi opustili.
Kouros - po našem kúros - je řecký výraz pro mladíka; Homér tímto termínem označoval mladé vojáky. Zároveň se tak říká sochám mladých mužů z archaické periody starověkého Řecka. Kúros byl buď dřevěný nebo mramorový, zásadně nahý, jen někdy měl boty a opasek.

Sochaři se při tesání kamenných jinochů inspirovali tehdejším egyptským uměním; mladíci proto měli trochu strnulé držení těla, podobné sochám egyptských faraónů, ruce rovně podél těla a často kráčeli kupředu, což bylo opět typické pro sochy faraónů. Proč si Yves Saint Laurent vybral pro vůni zrovna takové jméno je tím pádem jasné - kdo by si nepřál vonět jako řecký krasavec s mramorovými svaly? Inspiraci Řeckem najdete i ve tvaru flakonu a vzoru na krabičce.

Dneska působí Kouros - kořeněná a dřevitá chypre - jako z jiného světa. Velmi výrazný větvičník s mýdlovými (aldehydy?) podtóny válcuje dobrou půlhodinu všechno ostatní, ale potom se Kouros rozvoní a ke slovu se dostane i koření a dřevo (ve složení žádné uvedené není, ale bude tam obvyklá klasika - cedr, santal, všechno jemně a s mírou), to vše podmalováno nasládlou, teplou ambrou.

Pokud budete Kouros zkoušet, nenechte se tím začátkem odradit, je prostě ostřejší, ovšem pak se to už jenom zlepšuje; mně se vůně nejvíc líbila tak po dvou hodinách, kdy se větvičník ztlumí na minimum a na kůži zůstane neuvěřitelná sexy kombinace ambry, koření a extraktu vydestilovaného z kůže svalnatého mládence.

Bohužel do současné doby, která chce všechno hned, se Kouros moc nehodí, opravdu to chce počkat aspoň půl hodiny, než poleví nesmlouvavý chyprový úder (tj. ten napitralonovaný pradědeček), a další hodinku do rozvonění do erotické aury mužného samce. Následuje ovšem mnohahodinová výdrž ve stále dokonalé, harmonické podobě; kolik svěžích vůní se tím může pochlubit?
Máte-li svěženkovou fázi za sebou a chcete něco klasického, ale přitom nadčasově mužného, zkuste Kouros. Bude se vám líbit zvláště tíhnete-li k chypre kompozicím, třeba Terre d'Hermes, a nevadí vám těžší, výraznější vůně. Na léto zvolte raději některou odlehčenou verzi.
Kouros určitě nekupujte naslepo - názory na tuto vůni se značně různí, někdo si ji pochvaluje jako úžasnou klasiku, jiní ji označují za totální smrad a nacházejí v ní pachy všech možných tělesných tekutin, potem počínaje a močí nekonče. Vyzkoušejte v některé parfumerii (mají ho skoro všude) a pokud se vám nebude líbit, zkuste Body Kouros, krásné moderní koření.

Hodnocení parfému Yves Saint Laurent Kouros od uživatelek 63 hodnocení

Líbí se (34)
54%
Nelíbí se (14)
22%
Neutrální (15)
24%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Yves Saint Laurent Kouros - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejlepších vůních
2x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Yves Saint Laurent Kouros

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Yves Saint Laurent Kouros


31.10.10

Toto je vážna vec !! Sladko -korenisto- svieža velmi ,velmi a ešte raz velmi SILNÁ vôňa.. s VELKOU výdržou. Treba dávať velký pozor na to, aby ste si nestriekali na seba vela, pretože ak to spravíte, stane sa z Kouros-u smrad,z ktorého nebude zle len Vám,ale aj celému okoliu..A potom budete čítať recenzie podobné tej ,predo mnou..:) Skúste raz streknúť na tampón a po takých 3 minútach si ním zlahka pretrite po ruke …a potom zistíte ako môže byť sladká,korenistá, smradlavá vôňa, sviežou…Alebo ho zrieďte s vodou , tak sa neutralizuje ten ostrý „pach“ a ostane len „fajnovosť“ ..
Kouros nie je pre každého,to je pravda,ale podla mňa na veku vôbec nezáleží, skôr ide o charakter! NIE KAŽDÝ „dorástol“ na Kouros.Nie nadarmo má Kouros parfémového Oskara z roku 1982 myslím.
Od YSL je to asi najsilnejšia a najtrvácnejšia vôňa..ak nerátam Opium , ale o smradoch nepíšem:) Podla mňa doteraz YSL nič lepšie nespravil03.05.09

Po přečtení mnoha komentářů, jak pozitivních tak negativních, jsem se rozhodl že namátkově tuto vůni zkusím a zjistím, co proti ni všichni mají. Zkoušel jsem v pražské Sephoře na zápěstí. První závan byl takový svěží, dalo by se říci ještě přijatelný. Jenomže co se stalo s vůní po 5 minutách se slovy nedá popsat. Tělesné tekutiny nebo veřejné WC z ní opravdu necítim ale je to vůně jak pro dědečky. Nechci někomu kazit iluze ale pokud vám je méně jak 50 tak nebrat. Má babička měla dlouhou dobu v sekretáři malý flákonek s parfémovým olejem a přesně takhle to voní. A že to tam má už tak 20 let. Když jsem byl malej tak jsem se skoro přiotrávil. Ale výdrží Kouros predčí snad i čisté parfémy. Snaha smýt onen lektvar z ruky bylo nemožné, pomohla až vana:-)22.04.09

Jak to jenom říci? I Kolowrat chce být někdy aspoň na chvíli právě osprchovaným stavebním dělníkem, džentlmen lázeňským Milanem a houslista z Národní opery řidičem kamiónu… Pamatujete to ještě?: rukojeť hřebene mi čouhá ze zadní kapsy kalhot, v dederonce po mně holky z Jednoty vyloženě jedou a k letošním Vánocům chci síťku na vlasy - tak tohle všechno chci být i já! Nedělám si legraci, ta vůně mě zkrátka fascinuje svým spojením něčeho ušlechtilého i nízkého, vytříbeného i bezohledně pudového.

Komentáře Yves Saint Laurent Kouros

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Yves Saint Laurent Kouros

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist