M7 (Yves Saint Laurent)

Pánská vůně
Rok:

2002

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, rozmarýna
SRDCE: agarové dřevo, vetiver
ZÁKLAD: ambra, pižma

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Yves Saint Laurent M7

Ada

M7 je takřka čistě kořeněná, respektive kořeněně-dřevitá vůně. Složení uvedené u recenze jsem našla přímo na stránkách YSL, ale moc dobrou představu o vůni podle mě neposkytuje; čekala bych uvedené koření, kardamom, koriandr, špetku skořice, v základu ještě dřevo (santal a možná cedr - pravda je, že netuším, jak voní to agarové dřevo) a také pačuli, která není patrná hned ze začátku, ale postupně se objevuje velmi zřetelně. Vetiver v podobě nádechu ucítíte a ambra obstarává orientální sladkost. Výsledek je tím pádem trochu těžší a velmi výrazný - ne že byste kolem sebe šířili nesnesitelný oblak (aplikujte samozřejmě jako každou jinou orientální vůni s rozmyslem), ale v dnešní záplavě rádobykořeněných svěžích pánských vůní si M7 prostě každý všimne. Zařadila bych ji po bok Body Kouros nebo Lalique pour Homme Equus; mužům, kterým se zalíbí M7, by se pak mohla líbit ještě hnědá Gucci, pánské Opium, zkrátka kořeněné orienty s jistou váhou, které musí nosit už trochu zralejší osobnost.
Na druhou stranu, jak jsem zjistila testem na svém příteli, nemusí jít sladkost M7 každému pod nos. ‚Moc sladký,‘ ušklíbl se můj drahý, když jsem mu dala přivonět; na vteřinu se zamyslel a jízlivě dodal: ‚takový přihřátý‘. Ale nebojte se - na pořádném chlapovi M7 rozhodně přihřátá nebude, naopak, zdůrazní jeho mužnost; připadá mi taková zvláštně flexibilní, nekřičí z ní na všechny strany hystericky mužné tóny, a kdyby se s ní navoněla žena, dost možná by se M7 s pochopením, jaké si tak harmonická vůně může dovolit, proměnila v jemný dámský orient. Zkrátka, ať jste muž nebo žena, určitě tuto vůni vyzkoušejte.

Hodnocení parfému Yves Saint Laurent M7 od uživatelek 66 hodnocení

Líbí se (55)
83%
Neutrální (11)
17%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Yves Saint Laurent M7 - umístění v žebříčcích uživatelů

5x v nejlepších vůních

Recenze Yves Saint Laurent M713.06.08

Tuto vůni jsem objednal na slepo a vůbec jsem netušil jak voní. Měl jsem jinou představu. Po prvním stříknutí jsem byl trochu v šoku a napadla mě myšlenka, že je v tom flakonu vyčpělá vůně postarší dámy, která právě vylezla po hodině z lékárny. Ovšem po chvilce se začala rozvíjet do krásné ze začátku trochu svěží, později do teplé a tajemné vůně kterou jsem nikdy dříve necítil. Po pár hodinách už zůstala krásně slaďoučká, lehce pudrová vůně ale pořád dostatečně mužná. M7 není 100% mužská, tedy uvádí se, že je velmi maskulinní ale není. Líbí se i mé mamce a sestře. Originalitou autor určitě nešetřil, takže nečekejte nějakýho Calvina nebo Bossíka ale M7, prostě do davu nezapadnete. Výdrž je bezvadná i když je to edt. Určitě se nebude líbit každému ale pro mě je to s Gucci Envy nejlepší pánská vůně…zatím.

Komentáře Yves Saint Laurent M7

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Yves Saint Laurent M7

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist