10 parfémových flakonů, které nepřehlédnete

Tak schválně. Co vás v parfumerii zaujme víc, když necháte obsah stranou? Strohá lahvička s jednoduchou „etiketou", nebo flakon neobvyklého tvaru, výrazných barev ověšený doplňky? Nad designem parfémových flakonů občas nestíháme valit oči. Těchto deset vůní je toho důkazem.

La Prairie: Silver Rain 1/10

Kapku deště skvěle ztělesnil design flakonu parfému Silver Rain. Protáhlý tvar kapky, kovový lesk a perfektní vyváženost přímo vybízejí k voňavému osvěžení a zároveň se řadí mezi parfémy, které díky své originalitě zaujmou na první pohled.

Moschino: Fresh Couture 2/10

Řada Fresh od Moshina vás nejdřv šokuje a pak upřímně pobaví. Jen musíte překonat prvotní divný pocit z toho, že si na kůži stříkáte parfém z dost podobného rozprašovače, kterým doma myjete (přinejlepším) okna.

Valentino: Valentina Poudre 3/10

Romantickému flakonu parfému Valentina Poudre se podařilo skloubit květinové prvky bez zbytečných cukrbliků. Vcelku obyčejně tvarovanou lahvičku zdobí pouze jednoduchá růže. Flakon nejvíce vyniká jednolitou matnou starorůžovou barvou, slibující jemnou květinovou vůni, kterou skrývá uvnitř.

Marc Jacobs: Decadence 4/10

Parfém a kabelka v jednom? Proč ne. Vůni Decadence od Marca Jacobse se tyto zdánlivě odlišné ženské nezbytnosti povedlo skloubit do jedné. Žádná dekadence, ale sen!

Flower By Kenzo 5/10

Je léto a vy jste si utrhla rozkvetlý vlčí mák. Vložíte ho do vázy a kocháte se jeho jednoduchou krásou. Flower By Kenzo vám vydrží vonět déle než jen pomíjivou chvilku a nikdy nezvadne. Flakon je ukázkou minimalismu, který umí zabodovat.

Dior: J'Adore 6/10

Značka Dior je ztělesněním luxusu sama o sobě, u parfému J'Adore však svoji image dotáhla k dokonalosti. Flakon jako by zářil a svým elegantním tvarem připomínajícím ženské křivky naznačoval, že to pravé zlato se skrývá právě v něm.

Vera Wang: Lovestruck 7/10

Jak ztvárnit zamilovanost? Parfém Lovestruck Very Wang nezůstal u žádných klišé. Nespokojil se s prvoplánovou růžovou barvou a flakon obdařil bohatou kyticí, navíc svázanou vkusnou stuhou. A právě díky tomuto doplňku rozhodně nezapadne v záplavě konkurenčních jemných ženských vůní.

Happ & Stahns: 1922 Lily Sanguine 8/10

Flakon Lily Sanguine se ostatním konkurentům vymyká, co to jen jde. Vlastně připomíná spíš mramorovou sochu, než obal na voňavé potěšení. Zda už je to moc, nebo ne, záleží na vnímání každého z nás, zaujme ale na sto procent.

Bvlgari: Omniba Pariba 9/10

Co nejmenší víčko a lahvička rozšiřující se směrem dolů? Flakon vůně Bvlgari Omnia Pariba rozdělený na dvě části, zaklesávající se jedna o druhou, boří stereotypy.

Mugler: Angel 10/10

Parfémy Mugler jdou proti proudu nejen svými neotřelými kombinacemi vonných složek, ale i designem flakonů, který zkrátka nelze přehlédnout. Legendární Angel přitom ukazuje, že toho lze docílit i velmi vkusně. Na poličce mezi ostatními parfémy září jako blyštivá hvězda.

Váš příspěvek

Nejčtenější