2x kůže pro muže: Bottega Venetta & Trussardi My Land

V parfumerkové nabídce pro muže převládají spíš vůně svěží, sladkosvěží či dřevité, na výrazné kožené tóny narazíte zřídka a většinou ve vůních staršího data. Proto jsem měla radost, když jsem zjistila, že Bottega Veneta vydala svou úspěšnou vůni i v pánské verzi.

Dámská Bottega se mi líbí, dokonce jsem si ji chtěla koupit, ale nakonec jsem usoudila, že když mám náladu na kůži, navoním se přece Cabochardem, a když budu chtít něco sametového, dám si třeba Terracottu. To jsou vůně, u kterých nehrozí, že mě za chvíli přestanou bavit, což by se u Bottegy klidně mohlo stát.

Bottega Veneta pour Homme je na tom podobně. Je to velice hezká, příjemná vůně, ale někoho zmlsanějšího asi nebude dlouho bavit. Jako vůně pro běžné nošení je ovšem skvělá.

Nejdřív to hlavní: kůže je zřetelná, ale ne příliš dominantní, jak se na mainstream sluší. Vedle kůže ucítíte hodně dřevitých a pryskyřičných tónů. Žádné ovoce, žádné sladké tóny, jen bylinně květinová levandule. Stejně jako dámská vůně, i pánská verze je jemná a sametová, popravdě bych ji s klidem doporučila i ženám, kterým nevadí mírně pánské parfémy.

Když už jsem byla u té kůže, vyzkoušela jsem také vůni My Land od Trussardi. Obsah je jasný už z flakonu, který má lem z hlazenice, kůže, jež při delším používání získá krásnou patinu.

My Land je jiný než Bottega Veneta pour Homme. Je znatelně ostřejší, od citrusového začátku po dřevitý základ. Kůže je poměrně výrazná. Mohla to být skvělá vůně, kazí ji ovšem jedna věc - calon. To je taková ta ostrá vonná látka, kterou se simulují vodní tóny a znáte ji například z Cool Water. Místo mořské svěžesti dodává My Landu spíš nemilou řezavost. Určitě nekupovat bez vyzkoušení.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

jitus.semeradova 10.04.14 09:54

Trussardi My Land jsem koupila muži a je moc spokojen a já také :-P

verunka2201 29.03.14 12:04

@Kerze A to já ji nosím hodně ráda a kdykoliv, tedy nejčastěji přes den :D Zatím si mi nikdo nestěžoval. A že mám kolem sebe pár lidí, kteří mi svůj názor na cokoliv řeknou, jak jim zobák narostl… ;-)

SunnytheSummer 28.03.14 09:57

Na My land mám pekné spomienky :)) Najprv mi tiež utkvel v pamäti hlavne ten ostrý tón, ale časom som si naňho zvykla, a ke´d teraz my land cítim z nejakého muža v okolí tak šaliem :) Je to pre mňa veľmi sexi vôňa, vnímam ju síce jemne metrosexuálne,ale napriek tomu je mužne príťažlivá. Plus sami veľmi páči flakón, má správny štýl :) Neviem však ako je o s výdržou, pretože na papieriku vydrží značne kratšie ako Trussardi Uomo 2011, tá má perfektnú výdrž. Je to pomerne výrazná vôňa, ktorú sa nedá nevšimnúť aj so slabším nosom.

dusty 27.03.14 12:15

Konečne explicitne pomenovaná ingrediencia, ktorá sa nesie naprieč celým sortimentom Davidoff!Calon, alias methylbenzodi­oxepinón. Tuším to pridávajú aj do kávy. :cert:

Příspěvek upraven 27.03.14 v 12:17

adaja111 27.03.14 11:31

mňa My land „baví“ na mužoch, cítim v ňom.....hmmmm…???…B­IELY ČAJÍK :D :D

Barbarella 27.03.14 11:16

My Land se mi líbí a plánuju zakoupit.
Pan Trussardi mi v pánských vůní sedí.
Cool Water je pro mě jedna z nejchlapštějších vůní, tu totiž nemůže nosit každý skřet rodu mužského.

Příspěvek upraven 27.03.14 v 13:32

Kerze 27.03.14 08:51

Dle mého názoru vůně s kůží a výraznou dávkou pačuli určitě nejsou vhodné „na denní nošení“. U Bottegy to platí pro obě verze, dámskou i pánskou. Jsou extrémně obtěžující.

kwitek 26.03.14 20:39

Vida ho - calona :cert:
A já furt, co mi na tolika pánských mainstreamovkách vadí a ono to má jméno :roll: člověk se pořád učí.
Jinak pánská Botega Veneta je fakt příjemná, rozhodně ostudu neudělá.. ;)

Přidat komentář

Nejčtenější