4x Marina de Bourbon: recenze

Tak jsem zase vstoupila do jedné parfumerie, jestli nemají tu Love Intense, a když jsem zjistila že ne, to zklamání ve mně probudilo chuť udělat něco šíleného. Odvázat se. Divočet. A tak jsem vyzkoušela čtyři Mariny najednou.

Abyste rozuměli, nejsem proti značce Marina de Bourbon nijak vysazená, znám víc jejích vůní a jedna - Lys - dříve patřila k mým oblíbeným. Dost vůní jsem i recenzovala a díky tomu jsem také věděla, co mám od tohoto testu čekat: zhruba čtyřikrát totéž. Marina zkrátka mění víceméně pouze flakony a do nich dává na střídačku cca tři typy obsahu: květiny + ovoce, bílé květiny + ovoce, bonbon. Vůně jsou vždy nekonfliktní a flakonky vždy princeznovsky ňuňu, prostě ideální dárek pro mladé děvče. Cílová skupina je jasná i z reklam. I když se vůně jmenuje Vamp, je na obrázku mladinká modelka s vesele barevnými očními stíny, jen se neusmívá, ale tváří se fatálně.

Dynastie Vamp je květinově ovocná vůně, které na začátku dominuje citron - krásně výrazný, kyselý a ani ne moc sladký. Už dlouho jsem v něčem necítila tak zajímavý citron, snad i se špetkou limetky, a pořád jsem si ruku musela očichávat. Bohužel jsem se radovala asi tak patnáct minut, pak se citron proměnil v osvěžovač a za dalších deset minut zmizel. Zůstal po něm jen takový lehký ovocně dřevitý dech.

Zkoušela jsem však na kůži a v dost horkém dni. Jestli máte rádi citrony, tak otestujte na oblečení, třeba se vám vůně bude líbit.

Další dvě vůně, Rubis a Golden Dynastie, jsou skoro stejné. Jsou květinově ovocné a je v podstatě jedno, kterou si koupíte, vyberte si třeba podle barvy. Rubis obsahuje o něco víc zelených tónů, ale jinak jsou oba parfémy k nerozeznání. Z Rubis voní hyacint (květinově-zelený tón) a lehké ovoce; v Dynastii rozklíčujete mimózu, opět s ovocem. Obě jsou to opět lehké univerzální vůně, vhodné i jako dárek. Ačkoli jsou tak jednoduché, nevoní drogerkově lacině, což je přinejmenším milé.

Protože každá značka zaměřená na mladé ženy musí mít bílou květinovou vůni, vznikla Sunshine Lys. Je to velmi krémová, vlastně spíš máslová vůně s jasmínem máčeným ve vanilce, smetaně a krémovém pižmu. Nemá bohužel příliš solidní základ a dlouho nevydrží.

(Apropos, ta Chloé Love Intense byla limitka, kterou už v parfumeriích běžně nemají, ale mám domluvený vzorek, takže slíbený přehled bude.)


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

ijáček 11.08.14 10:12

Já jsem měla kdysi Lys, vůně byla pěkná, letní, ale ten flakonek byl hotové peklo - pěkný, to ano, ale dostat to z něj bylo hotové utrpení. Jednalo se o třicítku, možná s větším balením tyto problémy nejsou.

Mitzi 08.08.14 10:32

@Myskamauska Tak hlavně že to není česnek ;)

Flakóny to má opravdu roztomilé, ale obsah je neustále „na jedno brdo“. Škoda, že jdou cestou kvantity a od roku 2006 nevyprodu­kovali nic pro dospělé.

Misha17 05.08.14 15:55

Love intense by nemala byt limitka, len ju k nam do parfumerii nedovazaju - aspon tak povedali mne.. Na nete je k dostaniu bezne.

munu 05.08.14 08:58

To sis teda zadivočila :lol:

Myskamauska 04.08.14 21:26

Něco, v čem dominuje citron a jmenuje se Vamp, tak to docela pobaví. :-)

Nejčtenější