Neznámé zajímavosti: La Martina Cuero a mátová Toni Gard

Aneb recenze z postranních regálů v parfumeriích. Nenajdete tam slavná jména, ale roste tam překvapivě voňavá máta a základy parfémů se šijí z kvalitní kůže.

Vůně Cuero Mujer značky La Martina se koženě jmenuje (cuero = kůže), flakon je do kůže zabalený, kůže je ve složení, a když si čichnete, cítíte… no vážně, kůži! Zkušenější vědí, že to nemá být tak docela ironie, protože ne vždycky parfém dodrží, co slíbí. Nesplněných představ o krásné kůži už tu bylo…

La Martina vyrábí potřeby pro koňské pólo - sedla, obuv, přilby atd. Když se tedy pustila i do parfémů, nějaký kožený by člověk logicky čekal. Cuero Mujer je povedená vůně, která se točí kolem koženého středu, doplněného především dřevy; je suchá, hebká, kůže přechází do semišova (ne do zeleného chyprova), můj synestetický vjem jsou tlumené, uklidňující barvy jako béžová, šedohnědá a šedofialová. Parfumér se naštěstí nepokoušel zachytit drsné aroma stájí a koňských sportů (ostatně na drsňáckou kůži máme Bandit, na seno Kelly Calèche a na koňské koblížky Sira des Indes, nic takového už nepotřebujeme) a vytvořil jemnou ženskou vůni, evokující spíš pohlazení semišových rukavic.

Parfémové sliby chyby znají i příznivci máty. Věrných mátových vůní je málo, což je bohužel dané mimo jiné prchavostí mátových tónů. Udělat mátovku, která vydrží, je podobný sisyfovský úkol jako snažit se o totéž s citrusy.

Mint od Toni Gard pro fajnšmekry asi pořád nebude to pravé, ale jako letní polévačka s výraznými tóny máty peprné je dokonalá. Mátové aroma se mísí s čajem a dalšími bylinami a přítomné ovoce to příliš nekazí. Není také přecitronováno jako např. v Green Tea. Příjemné je i to, že Mint je bylinná vůně bez pánských podtónů (většina bylinných parfémů je je pánská), je žensky jemná. Určitě vyzkoušejte, a raději na papírek nebo někam na rukáv, na těle tolik nevydrží.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

natacka 14.07.13 07:47

@verunka2201 Tak já zkusím Sephoru, Douglas moc nemusím :-)Díkes

verunka2201 13.07.13 23:27

Myslím, že jsem je obě zkoušela v Sephoře. A taky v Douglasu by je měli mít.

natacka 13.07.13 13:23

@verunka2201 Můžu se zeptat, kde se dají obě vůničky odskoušet? :)

kaffelatte 29.06.13 11:45

To je asi komerční článek, řekla bych.

Luciak 24.06.13 10:01

Mint mali minule leto ako hot letnu novinku snad v kazdom zahranicnom Douglase :) Je to neskodna, jemna polievacka bez cpiveho citronoveho tonu a mata, ktora vie byt obcas tiez dost kontroverzna, je tu velmi uhladena. Ak nenadchne, urcite neurazi.

verunka2201 23.06.13 23:56

Jo, tak koženou La Martinu jsem zkoušela už před drahným časem a evidentně jsem jí nedala dost prostoru, protože kožená mi přišla málo a vůbec se mi zdála dost fádní a nezajímavá. Totéž platí pro Mintku, tam ale byla chyba ve zkoušení na papírek, kde se absolutně nehezky projevila - vyšel mi z toho prošlý tester - takže doporučuju zkoušet určitě na kůži. Sama ji musím prubnout ještě jednou, protože máty jsem v ní neměla ani co by se za nehet vešlo :(

Přidat komentář

Nejčtenější