Annick Goutal: Eau d'Hadrien

Atmosféru Středomoří, citronovníkových a cypřišových hájů má evokovat tato vůně, první dílko značky Annick Goutal vůbec, vzniklé na samém začátku 80. let. I ze složení je jasné, že nemáme čekat nic složitého - zkrátka citrusovou kolínskou na léto.
Zkouška to potvrdila. Od začátku je Eau d'Hadrien hlavně citron, citron a zase citron. Pěkně poctivý, kyselý, až se mi křivila tvář - takhle to dokázala jenom bílá točená citronová zmrzlina, kterou jsem si kupovala na náměstí u okýnka pár let poté, co se s Eau d'Hadrien začaly vonět šťastné ženy z imperialistického západu. Citron je dokreslený typickým cypřišovým tónem a výsledkem je přímočará letní svěžest. Po rozvonění (asi tak po půl hodině) navíc vůně nabrala takový krásný, lehce květinově svěží podtón, připomínající vůni květinářství - web Annick Goutal to neuvádí, ale kdysi jsem někde našla složení, v němž byl kromě uvedených čtyř složek ještě ylang-ylang, což by odpovídalo. Nebo je za tím něco jiného. Každopádně výsledkem je úžasná svěženka, která na začátku pořádně nakopne a potom se rozloží a zjemní tak, aby zase s tím citronem moc neotravovala. Vřele doporučuju na léto.

Podobné vůně: čistou citronovku aby člověk pohledal; v parfumeriích snad žádnou takovou nevedou. Zkusit můžete třeba Eau Fraîche od Diora (citron + chypre tóny), Bianco (skoro čistě citronová, ale ne tak zářivá a navíc nic nevydrží), O-Zone Woman (citron + byliny), Ô de Lancôme (řízný citron + chypre), Aqua Allegoria Lemon Fresca (citron + koření). Úplně čistě citronový je citrusový deodorant Weleda, jeho výdrž je ovšem taková, jaká se od čistého citronu dá čekat - mizivá.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Tassia 31.03.12 00:08

Žlté šťavnaté citróny nakrájané v miske s ľadom. Postupne ako sa topí ľad, vôňa sa zjemňuje ylangovým podtónom. Výdrž slabšia, potrebné ju oživovať, ale stojí za to. Najkrajšie citróny aké poznám.

Arome simona 28.04.11 11:57

Dobrý den, jsem fanynka - může mi někdo poradit, kde se v současné době dá sehnat tato vůně? Nikde na netu ji momentálně nemají - neprodává někdo? Díky:))

Eva_nem 03.01.10 19:09

Prostě a jednoduše citróny, jako by si člověk strčil noc do lahvičky s citrónekem do čaje, voní celkem přirozeně, žádnou umělinu necítím. Vydrží nad očekávání dlouho, tak čtyři pět hodin určitě. Na léto by mohla být příjemná, ale nic, bez čeho bych se neobešla.

Bipina 21.05.08 19:34

start fantastický, až mi slzely oči těch citrónků…ale po 2 hodinách nic..škoda!!! koupila bych si ji hned.

Mitzi 07.05.08 22:15

Přidávám se k anonymnímu komentáři, uchvátila mě, ale nevydržela na mně vůbec… stejně jako Petite Cherie stejné autorky. Škoda. Miluji citrusové vůně, ale tuto si vzhledem k poměru cena/výdrž určitě nepořídím. Kdyby byla zadarmo, budu se v ní koupat ;-)

joliemarley 30.04.08 15:57

Me se napopak moc nelibila, prisla mi takova umela…skoda. Na webu jsem cetla ze je to oblibena vune Toma Cruise a Nicoletty Sheridon(zoufale manzelky).

anonymní 12.04.08 13:59

No, mně tedy uchvátila naprosto! Krutá škoda, že výdrž je vzhledem k vysoké ceně opravdu mizivá.

katerinka 28.10.07 19:21

Hodně mi připomíná jmenovanou O-Zone, celkem pěkná vůně, ale na kolena ně nedostala :)

Přidat komentář

Nejčtenější