Annick Goutal: Eau d'Hadrien

Atmosféru Středomoří, citronovníkových a cypřišových hájů má evokovat tato vůně, první dílko značky Annick Goutal vůbec, vzniklé na samém začátku 80. let. I ze složení je jasné, že nemáme čekat nic složitého - zkrátka citrusovou kolínskou na léto.
Zkouška to potvrdila. Od začátku je Eau d'Hadrien hlavně citron, citron a zase citron. Pěkně poctivý, kyselý, až se mi křivila tvář - takhle to dokázala jenom bílá točená citronová zmrzlina, kterou jsem si kupovala na náměstí u okýnka pár let poté, co se s Eau d'Hadrien začaly vonět šťastné ženy z imperialistického západu. Citron je dokreslený typickým cypřišovým tónem a výsledkem je přímočará letní svěžest. Po rozvonění (asi tak po půl hodině) navíc vůně nabrala takový krásný, lehce květinově svěží podtón, připomínající vůni květinářství - web Annick Goutal to neuvádí, ale kdysi jsem někde našla složení, v němž byl kromě uvedených čtyř složek ještě ylang-ylang, což by odpovídalo. Nebo je za tím něco jiného. Každopádně výsledkem je úžasná svěženka, která na začátku pořádně nakopne a potom se rozloží a zjemní tak, aby zase s tím citronem moc neotravovala. Vřele doporučuju na léto.

Podobné vůně: čistou citronovku aby člověk pohledal; v parfumeriích snad žádnou takovou nevedou. Zkusit můžete třeba Eau Fraîche od Diora (citron + chypre tóny), Bianco (skoro čistě citronová, ale ne tak zářivá a navíc nic nevydrží), O-Zone Woman (citron + byliny), Ô de Lancôme (řízný citron + chypre), Aqua Allegoria Lemon Fresca (citron + koření). Úplně čistě citronový je citrusový deodorant Weleda, jeho výdrž je ovšem taková, jaká se od čistého citronu dá čekat - mizivá.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější