Barvy zimy: Jak zařadit do líčení modrou a nevypadat trapně?

Jakou jinou barvu si s nadcházející zimou spojit, než právě modrou. Zařadit ji vkusně do líčení dokáže být ale nelehká disciplína. Vyzkoušejte tyhle 3 kroky a oživte svou každodenní rutinu.

* Modrá rtěnka si žádá pořádnou dávku sebevědomí. Zdroj: Canva

Není modrá jako modrá

Klíčem k úspěchu je najít ten správný odstín pro sebe. Rozhoduje nejen barva duhovky, vlasů, podtón pleti, oblečení, které máte na sobě, ale také vaše sebevědomí. Zdá se, že metoda pokus omyl je v tomto případě vlastně nevyhnutelná.

Pokud ve výběru tápete, jsou dva základní směry, kterými se můžete vydat:

  • Pastelové, jemné a pudrové barvy jsou trendem poslední doby.
  • Tmavší tóny jsou téměř sázka na jistotu.

Modré stíny pastelových barech mohou zavánět retrem. Volte je tedy s rozvahou a v případech, kdy s nimi budete umět sladit i zbytek líčení.

Koláž tří fotek, které zobrazují různě namalované modré oční linky.Nejen Emma Chamberlain nosí trendy asymetrické linky. Zdroj: Pinterest

Modré linky na 3 způsoby: Nenápadné, rafinované a trendy

Nejméně nápadnou variantou, jak zařadit modrou do líčení, je bezesporu linka. Tu jde namalovat na sto způsobů, ale tohle jsou ty 3 základní. Jako první je jednoduchá čistě modrá linka. Věřím, že k té není potřeba nic dodávat. Druhým typem je kombinace modré a černé linky. Tu lze namalovat hned dvěma způsoby. Nakreslíte běžnou černou linku, nad kterou následně jen nasadíte modrou, která kopíruje původní tvar. Jednodušší variantou je nakreslit nejprve mohutnější modrou linii a do ní až k řasám dokreslit černou. V tomto případě ovšem pozor. Je nutné mít kvalitní linky, které se na pigment přichytí a nebudou modrou stahovat z víčka.

Třetí variantou jsou asymetrické linky, které sahají až nad pohyblivé víčko. Tenhle trend pochází z Hollywoodu. Na červeném koberci jste je mohly vidět na Emmě Chamberlain, Lucy Boynton a dalších. Floating lines mají taky jednu výhodu – dokážou velmi dobře opticky zvětšit oko.

TIP na modré linky:

  • Superliner Matte Signature od L’Oréal Paris - odstín Blue Signature
  • Epic Wear Liquid Liner od NYX - odstín Sapphire
Koláž tří fotek s modrými kouřovými stíny.Královky modré stíny jsou téměř vždy dobrá volba. Zdroj: Pinterest

Dobře zapracované kouřovky dají vyniknout i modrým stínům

Jen modré stíny a řasenka. Tahle kombinace je už tak neodmyslitelně spjatá s 90. lety, že se jí ta nevkusnost prostě těžko odpáře. V dnešní době bez pravidel a konceptů si můžete na tvář plácnout asi cokoli, stačí když máte sebevědomí to vynosit.

A ty méně odvážné mohou sáhnout po zaručené jistotě – královsky modrých kouřovkách. Ať už zvolíte třpyt, nebo mat, pravidlo dokonalého zapracování stínů musí platit vždy. Pokud nechcete líčení ztrácet černou, jako přechodovou barvu zvolte hnědou nebo hnědo-broskvovou. Look bude o kapku jemnější a modernější. Kompliment to bude hlavně pro modré a šedé oči.

A nezapomeňte! Rudou rtěnku nechte v šuplíku. Když máte na očích takovou výraznou parádu, rty nechte přirozené.

TIP na modré stíny:

  • Makeup Obsession Mini Palette Ocean Blues
  • MAC Atlantic blue
Zpěvačka Rihanna nalíčená modrou rtěnkou.Rihanna a modrá rtěnka je nezaměnitelná kombinace. Zdroj: Pinterest

Ledová královna? Omyl, to je beauty ikona

Co vás napadne jako první, když se řekne „modré rty“? Že to není moc sexy? Zpěvačka a kosmetická ikona Rihanna by vás ale přesvědčila o opaku. Rtěnku v různých odstínech modré nosí do společnosti už dlouhá léta. Návod na to, jakou modrou rtěnku zvolit, aby slušela vašim rtům, vám nikdo nedá. Na to prostě musíte mít osobnost a styl.

Jak v sobě vybudovat sebevědomí a komfort, abyste se nebála vzít nevšední rtěnky? Nejprve ji noste jen doma, zvyknout si na to musíte především vy. V dnešní době je tahle disciplína snadnější než kdy jindy. Naneste rtěnku a vyjděte si mezi lidi. Jestli vás začnou pohledy znervózňovat, vždy si můžete nasadit roušku. Ve finále vám ale mohou být názory okolí jedno.

TIP na modré rtěnky:

  • NYX Shine Loud High Shine Lip Color - odstín Disrupter
  • Sephora Cream Lip Stain METAL Matte - odstín Galactic Blue

Máte odvahu na podobně výrazné rtěnky? Pošlete nám fotku svého looku na Instagram @aromecz

Autor: Natálie

Kosmetický nadšenec, milovník sladkých parfémů a právě v boji za hezčí pleť. Hledá neustále kosmetické svaté grály, které už na poličce zůstanou.

Nejčtenější