Bottega Veneta Essence Aromatique, D&G Femme: recenze

Původní Dolce & Gabbana Femme z roku 1992 byla hodně silná aldehydová vůně - ostré mýdlo, které se postupně rozvonělo do výrazné květinové kompozice. Měla neuvěřitelnou výdrž i sillage. Byl to dozvuk křiklavých osmdesátek v době, kdy už firmy zkoumaly nové parfémové vody s Angelem nebo L'Eau d'Issey.

Pochopitelně jsem se bála, že nová verze bude v duchu posledních gabbanovských kreací jako Dolce nebo tarotovky, a bude to prostě k nepoznání zředěná stará Femme. Jsem ráda, že k tomu nedošlo a nová Femme je hezky italsky silná a výrazná.

Složení je však úplně jiné, žádné květiny ani aldehydy, ale jahody, pomeranče, marshmallow, vanilka a šlehačka. Femme je ovocná gurmánka, která začíná jako hodně výrazná, možná až chaotická směs všeho výše uvedeného a postupně zjemňuje do hebkého krému s cukrem, jahodami a hřejivou vanilkou. Rozhodně nedoporučuju nákup naslepo. Mohla by na vás být moc cukrová, moc marshmallowová, hrozí i plastelínové tóny.

Modelka Nine d'Ursová, dcera slavné topmodelky Inès de la Fressangeové, nás láká k otestování nové Bottegy Venety Essence Aromatique. Stojí to za to?

Stojí, pokud máte rádi jednu z těchto tří věcí: santal, vanilku nebo předchozí parfémy značky. Essence Aromatique ze všeho nejvíc voní po santalu - byla by to skoro jednodruhovka, nebýt přídavku vanilky (podle složení je to asi tonka, ale já jsem ji cítila spíš jako vanilku) a špetky koriandru. Vůně si zachovává jemný, sametový charakter typický pro předchozí Venety. Santal je hebký a hřejivý, vanilka též. Nejsem si úplně jistá, jestli se Essence Aromatique hodí na léto, doporučila bych ji spíš až na podzim, až budete mít potřebu do něčeho se zachumlat.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější