Bottega Veneta Essence Aromatique, D&G Femme: recenze

Původní Dolce & Gabbana Femme z roku 1992 byla hodně silná aldehydová vůně - ostré mýdlo, které se postupně rozvonělo do výrazné květinové kompozice. Měla neuvěřitelnou výdrž i sillage. Byl to dozvuk křiklavých osmdesátek v době, kdy už firmy zkoumaly nové parfémové vody s Angelem nebo L'Eau d'Issey.

Pochopitelně jsem se bála, že nová verze bude v duchu posledních gabbanovských kreací jako Dolce nebo tarotovky, a bude to prostě k nepoznání zředěná stará Femme. Jsem ráda, že k tomu nedošlo a nová Femme je hezky italsky silná a výrazná.

Složení je však úplně jiné, žádné květiny ani aldehydy, ale jahody, pomeranče, marshmallow, vanilka a šlehačka. Femme je ovocná gurmánka, která začíná jako hodně výrazná, možná až chaotická směs všeho výše uvedeného a postupně zjemňuje do hebkého krému s cukrem, jahodami a hřejivou vanilkou. Rozhodně nedoporučuju nákup naslepo. Mohla by na vás být moc cukrová, moc marshmallowová, hrozí i plastelínové tó­ny.

Modelka Nine d'Ursová, dcera slavné topmodelky Inès de la Fressangeové, nás láká k otestování nové Bottegy Venety Essence Aromatique. Stojí to za to?

Stojí, pokud máte rádi jednu z těchto tří věcí: santal, vanilku nebo předchozí parfémy značky. Essence Aromatique ze všeho nejvíc voní po santalu - byla by to skoro jednodruhovka, nebýt přídavku vanilky (podle složení je to asi tonka, ale já jsem ji cítila spíš jako vanilku) a špetky koriandru. Vůně si zachovává jemný, sametový charakter typický pro předchozí Venety. Santal je hebký a hřejivý, vanilka též. Nejsem si úplně jistá, jestli se Essence Aromatique hodí na léto, doporučila bych ji spíš až na podzim, až budete mít potřebu do něčeho se zachumlat.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Arome Evajsek 11.06.14 08:10

Pour Femme bych asi za normálních okolností přešla, ale na Bottegu se těším… kolínská, mm… že já jsem si včera koupila zase klasiku.. :-)
Bože, ty Francouzky jsou tak dokonalý.. ! :potlesk: :srdce: 8o

Příspěvek upraven 11.06.14 v 08:10

kwitek 31.05.14 13:07

Mno, ta Bottega mě láká, mohla by to teoreticky být dobrá nosivka :think: ;)
Jaká je tam vlastně vazba na předchozí Bottegy? Kůži ve složení vůbec nevidím… :think:

Ada 29.05.14 17:48

Chvíli jsem musela hledat, kde mám chybu, vždyť přece vím, že je tam jen jedno… a ono je to přímo v nadpisu :)

jitulech 29.05.14 09:12

@Ada heh, už teď téměř s jistotou tuším, že ta naděje je velmi, ale opravdu velmi, malá :D

Aňour 29.05.14 00:13

Krásný článek! A také souvislost Nine d'Urso a Inès de la Fressange, to jsem dosud netušila.
Dovolím si jednu italofilní poznámku; je to Bottega Veneta, s jedním t (→ Venezia), pro dvojité tu není důvod.

Ada 28.05.14 17:53

Běž a zkus ji :) Pořád je naděje, že se ti nebude líbit :P

jitulech 28.05.14 13:22

DG Pour Femme byla moje č.1 tuto zimu. Začátek je hodně úderně ovocný až sirupový, brzy zmizí a je z toho sladký jedlý krém. Je skvělá…ale na mě má trochu slabší výdrž. Jinak ji doporučuji.
BV Essence Aromatique mě hodně láká, protože a) miluji obě předchozí vůně a b) miluji vanilku…ach jo :D

Slimek 28.05.14 09:50

Ach, a zase něco pro mě :dance: Od Bottegy mi zatím voněly všechny parfémy a tento bude určitě taky skvělý, už se těším na zkoušku.

Přidat komentář

Nejčtenější