Boucheron: Initial

Boucheron rád dělá orientální vůně. Skoro všechny parfémy, které z této šperkařské dílny vyšly, jsou orientální - Jaipur, Jaipur Saphir, Trouble, Boucheron…

Jediným krokem stranou je novinka Miss Boucheron, na níž je vidět, že by se Boucheron měl držet svého kopyta a nekazit si reputaci průměrnými svěženkami. I když na druhou stranu je to dobrý obchodní trik - Boucheron není příliš známá značka a ovocenka mu přivede nové zákaznice, které později třeba přejdou na orientální vůně.

I Initial v krásném flakónku tvaru perlového přívěšku (ta perleťová vrstva se ovšem snadno poškrábe a oloupe, takže doporučuji opatrné zacházení) je orientální vůně. Kompozice se točí kolem skořice, jasmínu a ambrově vanilkového sladkého základu, to vše s výraznou příchutí živočišného pižma á la Samsara, samozřejmě slabší, protože na Samsaru v tomto ohledu hned tak někdo nemá. Pokud vám takové podtóny v orientálních parfémech vadí, Initial se vám líbit nebude. I když pižmo časem trochu vyprchá, vydrží dost na to, aby se vám z něj stihlo udělat špatně. Vůně je vyvážená, příjemná, možná trochu moc univerzální - hodí se spíš pro milovnice kořeněných (skořicových) orientů, které si nepotrpí na experimenty.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Sendy 23.01.11 04:36

Měla jsem ji jako edp. Nevím, jak to popsat, ale něco mi v ní chybělo. Krémová s kořením, spíše umírněná, snad bych ji ani orientální nenazvala. Ale jak říkám, něco mi v ní rušivě scházelo.

mety 24.09.10 19:14

Já jsem si Initial pořídila nedávno a jsem moc spokojená, nevím proč, ale něčím mi ze začátku připomíná vůni, kterou jsem používala hodně dávno, byla to ispaham nebo tak nějak podobně, pamětnice si určitě vzpomenou byla v malém černém flakonku od Y. Rocher. Initial je taková jemná orientálka vhodná na denní nošení, pro mě super, výdrž taková střední

Veru 24.04.09 23:29

Taky mi přijde dost jemný, takový elegantní krémový dezert, jen lehce sladký. Jako orentálku bych ho rozhodně neoznačila, na to je příliš jemný a nevýrazný. Na ruce se takřka neměnil. Nejlépe bych ho charakterizovala jako lehce kořeněné meruňky zakápnuté koňakem (ale jen velmi decentně!) a naložené v krému Nivea.
Konec jeho výroby mě sice zaskočil, ale nerozplakal. Těším se z flakonku miniaturky, který je krásný, a vůni snadno oželím.

evik77 15.04.09 13:08

Zvláštní… mně se jeví jako hodně jemný a nijak výrazný. Označila bych jej „mnoho povyku pro nic“. :-)

1Miru 08.10.08 08:34
  • musím přehodnotit(asi jsem minule měla na ruce dvě vůně..)


První závan Initialu je pro mě mýdlový.Pak nastupuje a převládá pepř a všechny ostatní složky velmi jemně teple vůni podmalovávají, bez toho, aby některá intenzivněji vyčuhovala..
Po asi 15min zvýrazní malinko vanilka a pačuli, ale ten pepř je pořád výrazný a dominantní= zklamání..

Svatka 04.10.08 22:52

Emporio She? Tak nevím, budu to muset znovu vyzkoušet. Armani mě zatím neoslovil.

1Miru 23.09.08 15:52

..ohlazená a jemnější verze Emporio She od Armaniho-moc příjemná…!

Svatka 23.10.07 21:57

JO, nevíte, jestli je EdT jemnější nebo je úplně jiná? V Marionnaud mají jen EdP jako tester

Svatka 23.10.07 21:55

Na rodičovském sdružení působil příliš silně, i na mě. Je fakt, že potřebuje dost dlouhý čas, aby měl ten správný tón. minimum je fakt ty 2 hodiny, voní však velmi dlouho, má obrovskou výdrž.ALE!! Jak to, že mému muži připomíná pitralon!

Svatka 12.09.07 17:41

zaujaly mne ty „živočišné tóny“ a skořice, ačkoli ve složení není. Je to ONO. Nemá chybu. Dřív jsem se mu vyhýbala, měla jsem pocit, že to musí být něco velmi těžkého a přitom je jemný, ale na druhou stranu mi připadá smyslný.

Katerinka 04.06.07 21:57

Miluji ho :)))

Jessi 06.06.07 08:28

Když jsem vyzkoušela Initial, byl mi něčím moc sympatický. Hlavně ta vanilka a ta skořice mě úplně dostala. Mám ho a používám ji hlavně v zimě:-))

Přidat komentář

Nejčtenější