Boucheron Place Vendôme, Elie Saab, Balmain Extatic: recenze

Dnes se mi povedlo pobrat v podstatě samé květinové vůně. Každá je trochu jiná, ale tak jako tak doporučuji dnešní zkoušecí report hlavně milovnicím výrazných květinových vůní.

Vůně od návrháře Elieho Saaba, která se jmenuje prostě Elie Saab Le Parfum, už má několik verzí. Tu první jsem zkoušela nedlouho po jejím uvedení na náš trh a hodnotila jsem ji kladně. Voněla mi hlavně po jasmínu a pomerančovém květu. Když jsem dnes v parfumerii spatřila všechny čtyři varianty hezky vyrovnané vedle sebe, uvědomila jsem, si, že ani jednu odvozeninu neznám a že bych možná mohla. Sáhla jsem po Le Parfum Intense, mám totiž zkušenost, že tyhle intense, extreme a podobné verze vonívají docela zajímavě i pro zhýčkaný nos. Jako by si výrobci uvědomovali, že i na opačné straně od odlehčených vod je nezanedbatelný trh.

Le Parfum Intense je intenzivní, opojný, sladký lák z pomerančových květů, sytých pudrových růží a medu. V parfumerii jsem byla s kamarádkou, které parfém připomínal intenzivní vůni líčidel - a cítila ji, i když byla tři metry ode mě. Le Parfum Intense si prostě nebere servítky; ačkoli pomerančový květ je v ní svěží a růže krásně klasicky zakulacená, je to vůně, která by se neztratila ani v osmdesátých letech. Rozhodně nejde o neškodnou univerzálku a před případnou koupí ji na sobě důkladně vyzkoušejte!

Květinová je také letošní novinka Extatic od firmy Balmain, je to ovšem květinovka mírnější, krotší, vhodná právě pro běžnější použití - označila bych ji jako skutečně univerzální, mírně aplikovaná se hodí do práce, do školy, prostě na den, večer ji přestříknete a můžete jít do divadla nebo balit chlapy.

Z Extatic voní svěží růže (její svěžest je podtržena hruškou), umírněný jasmín, je lehce pudrová (řekla bych, že cítím sametový poprašek kosatce) a má dřevitý základ, želbohu slaboučký. Jsem ochotná věřit složení, totiž že je v ní hebké kašmírové dřevo, hřejivý písčitý santal i mléčné amyrisové dřevo, ale musela jsem se sakra snažit, abych je vyčenichala. Škoda.

Na rozdíl od Le Parfum Intense proto doporučuju pořádně se polít. Silnější začátek vydržíte a pak aspoň nebudete mít hned pocit, že se to úplně vypařilo.

Place Vendôme od Boucheronu mám trochu problém, nepodívala jsem se totiž, kterou verzi zkouším. Netušila jsem, že jsou dvě, v parfumerii měli jen jednu, nebo jsem si druhé možná nevšimla, každopádně podle barvy bych řekla, že šlo o eau de parfum. Moc růžové to nebylo. Ale jen pro pořádek, abyste věděli, že stoprocentně jistá si nejsem.

Place Vendôme je poměrně sladká, složení má ostatně dost podobné jako Elie Saab: pomerančový květ, jasmín, med. Tyto složky v ní najdete v míře vrchovaté, základ je však v porovnání s Le Parfum o něco sofistikovanější a orientálnější. Cítím sladce dřevitý benzoin, hebký cedr, snad i špetičku pačuli. Vůně proto není tak prvoplánová, má jistý vývoj, odhaluje postupně více vrstev, ne jako Le Parfum, který si od začátku dokonce jede ten jasmínový med.

Máte doma nějakou poctivou květinovou slaďárnu? Nosíte ji rády?


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

eskargoth 19.03.14 13:11

Extatic a svěží? Začínám mít pocit, že je to velmi klamavá vůně, protože čtu úplně různé názory. Na Fragrantice v ní někteří našli i kůži, kterou jsem ani po velmi dlouhém a několikanásobném snažení vyčenichat nedokázala. Pro mě je to příliš sladká, ovocně - pudrová vůně. Lepivá a v žádném případě ne svěží, dřeva bohužel málo.

Mitzi 14.03.14 20:18

Balmain Extatic bych si bývala koupila hned na první přivonění, kdybych už neměla několik podobných (a v několika případech i lepších) vůní. Boucheron Place Vendôme EdP jsem chvíli měla a brzy věnovala sestře, protože sladké vůně nepreferuji. Přesvědčila jsem se o tom naposledy minulý víkend při testování Gourmand Coquin, kdy jsem se modlila, ať už to vyvane a on pořád džel a držel :) Takže raději voním „bez cukru“ s vyjímkou pralinek v Quand Vient La Pluie a sladkých mandlí v Mon Précieux Nectar ;)

Příspěvek upraven 14.03.14 v 20:19

Bambitka9mm 08.03.14 20:59

Elie Saab Le Parfum Intense voní opravdu dobře. Je to světlá výjimka ostatního mainstreamu poslední doby. Růže a pačuli se spolu opíjejí do němoty slaďounkým medíkem. Vůně je krásně ženská a opravdu stojí za to!

Nejčtenější