Ceramidové kapsle Elizabeth Arden

Podrobila jsem zkoušce ceramidové sérum v kapslích od Elizabeth Arden: přípravky se jmenují Ceramide Advanced Time Complex Capsules (světle růžové kapsle) a Ceramide Gold Ultra Restorative Capsules (zlaté kapsle). Při té příležitosti jsem se samozřejmě podívala na ceramidy jako takové. Co je to za zázračnou látku a jaká je její úloha v kosmetice?

Předně, ceramidy nemají nic společného s keramikou a jsou to „ceramidy“, nikoli „keramidy“. Jsou to lipidy, jež se přirozeně vyskytují v lidské pokožce, konkrétně v její nejsvrchnější rohové vrstvě (stratum corneum). Kožní buňky jsou tu obklopeny hmotou tvořenou mastnými kyselinami, cholesterolem a ceramidy. Celkem se v pokožce vyskytuje devět druhů ceramidů, pojmenovaných jednoduše ceramid 1 až ceramid 9.

Nedostatek nebo nerovnováha lipidů v pokožce se zpravidla projevuje jako suchá kůže, v horších případech přicházejí ke slovu různé ekzémy a kožní onemocnění. Lidé s lupénkou například mají některých ceramidů nedostatek a jiných zase moc. Kožní lipidy je do rohové vrstvy možno dodat běžnou povrchovou aplikací a výzkumy ukázaly, že se tak některé ekzémy dají vyléčit. Je v tom ale háček: přípravek musí obsahovat lipidy ve správném poměru, jinak nezabere. Pokud tedy trpíte nějakým kožním onemocněním a chcete ceramidy vyzkoušet, poraďte se raději s kožním lékařem nebo aspoň v lékárně.

Kapsle od Elizabeth Arden ovšem nejsou mastičky na ekzém, snaží se využít vlastnosti ceramidů pro zkrášlení a omlazení pleti. Promo na webu značky mluví o speciálním komplexu CLX, který kůži předá ceramidy a esenciální lipidy, jež jí pomohou posílit ochrannou bariéru proti zubu času. Lipidy v pokožce skutečně slouží jako část ochranné bariéry, která má za úkol nepouštět dovnitř škodliviny a ven vodu; s tím bojem proti času už je to horší, vrásek nás nakonec neušetří ani kapsle z pravého zlata, ale pokožka, která dobře plní svou ochrannou funkci, bude rozhodně stárnout o chlup pomaleji. Elizabeth Arden nabízí celou řadu ceramidové kosmetiky a krémy z této řady poskytují ochranu proti UV záření, za což si zaslouží jedničku - UV filtr je ten nejlepší bojovník proti vráskám. I složením jde o poměrně kvalitní krémy, takže jestli vám nevadí trošku vyšší cena, nemusíte se bát je vyzkoušet.

http://kosmetika.konicky.net/blog/wp-content/ceramidecapsules.jpg Ale zpět ke kapslím. Ty by se měly aplikovat pod krém a doporučila bych to dodržovat, zvláště sušší pleti určitě samotné stačit nebudou, naopak by ji spíš vysušily. Každá kapsle obsahuje jednu dávku čiré tekutiny, která vystačí i na krk a dekolt. Obě séra jsou na silikonové bázi (INCI cyclomethicone + dimethicone), tedy „suchý olej“, doplněné o několik kosmetických olejů a ceramidy - jmenovitě ceramid 1 a 6. Po nanesení na pleť se budete lesknout a budete mít pocit mastnoty, ale protože cyclomethicon se rychle vypařuje, stačí kapsli důkladně rozetřít a chvíli počkat. Pleť zůstane krásně hebká, pokud používáte make-up, po kapsli se bude skvěle nanášet. Přestože sérum vypadá velmi mastně, nevadí ani mastné pleti, neucpává póry a vzhledem ke složení bude patrně bezpečné i pro citlivou pleť (obsahuje málo ingrediencí, žádnou parfemaci a šetrný konzervant).

Vyplatí se koupit si ceramidové kapsle a pro koho jsou vhodné? Kapsle bezesporu patří mezi přípravky, které nemusíte nutně mít a obejdete se i bez nich, ale pokud si na kosmetiku potrpíte, doporučuji je vyzkoušet (na Xparfémech mají malá zkušební balení obou druhů). Čirý „olejíček“ s ceramidy je příjemný na nanášení, pleť uhladí, na dotyk bude jemná; hodí se pro všechny typy pleti kromě velmi suché. V kombinaci s vaším krémem možná vytvoří tu pravou vzpružující směs. A nevýhody? Cena je vzhledem ke značkovému původu zboží malinko přemrštěná, výrobní náklady budou vzhledem k ceně silikonu výrazně nižší, ale s tím toho moc nenaděláme. (Ani ve světě nepořídíte o moc levněji: např. Strawberrynet má Ceramide Gold Ultra Restorative Capsules 60 ks za 1178 Kč, Fragrancex také tak, EA e-shop 1230 Kč, u nás je obvyklá cena dvakrát taková, takže, reklama nereklama, na Xparfémech jsou teď za hubičku). Kapsle se samozřejmě nehodí pro zastánkyně čistě přírodní kosmetiky; a hlubší vrásky vám také nevygumují. Mohou pomoci proti jemným vráskám a spolu s krémem s dostatečným ochranným faktorem poslouží jako prevence.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Nejčtenější