Cestovatelská z Dulles: Miss Dior

Poslední cestovatelská vznikla ještě v Americe. Za Miss Dior sice není potřeba létat až sem, ale jak už jsem nastínila, co jiného dělat při čekání na letadlo, než pocourat po duty free shopech. Recenzované verze Miss Dior byste měli bez problémů najít i v našich obchodech.

Na letišti v Dulles ve Washingtonu jsme trčeli hodně dlouho. Letiště je pěkné, moderní, nic tu nechybí (jídlo, pití, teplo, pohodlné sezení, všechno tu je), ale to čekání je přesto pruda. Aspoň že se dá něco počíst v místním knihkupectví nebo očichat v parfumeriích, jako obvykle.

V nabídce mě zaujala Miss Dior. Ta se teď prodává v novém provedení, které nemá nic společného s tím původním. Důvod je jasný, postupné omezování a zakazování ingrediencí změnilo klasiku k nepoznání a nakonec nejspíš zcela znemožnilo její výrobu. Kromě toho, trh si žádá nové vůně; příznivkyně klasiky okleštěná reformulovaná verze stejně nezajímala a nové zákaznice o klasickou chypre moc nestojí. Je out.

U Diora se proto rozhodli udělat za minulostí tlustou čáru a vymyslet úplně novou Miss Dior. Balení je sice pořád tak nějak stejné, barva obsahu jiná (do růžova, lososova nebo žluta podle ředění). Vyzkoušela jsem parfémovou vodu, toaletní vodu a také verzi Le Parfum. A dobře jsem udělala. Mezi Le Parfum a ostatními ředěními je obrovský rozdíl. Le Parfum je nádherný, ty ostatní vedle něj vypadají jako chudé příbuzné.

Nová Miss Dior je chypre moderního střihu, tj. se základem z pačuli místo větvičníku. Moderní chyprovky mohou být velmi krásné, Miss Dior v parfémové a toaletní vodě patří k průměru, v případě parfémové vody lepšímu.

Toaletka je průsvitná, voní růžemi a pačuli a je to jen takový dech. Moc složek jsem v ní neobjevila, protože jsem ji skoro necítila, ani výdrž nebyla moc dobrá. Detekovala jsem jediný trochu zajímavější dřevitý tón. Jestli je eau fraiche ještě jemnější, tak už vážně nemůže být cítit vůbec. Po nastoupení do letadla už z eau de toilette nic nezbylo a do Evropy jsem nedovezla jedinou molekulu.

Eau de parfum je lepší. Je sytější než eau de toilette, ale pořád je dost opatrná. Růže a nenápadné bílé květiny mají téměř ovocný podtón, v základu se snoubí pačuli s jemným dřevem. Vůně je harmonická a voní překvapivě svěže. Výdrž je lepší než u toaletní vody. Voní v podstatě jako Miss Dior Chérie bez karamelu a s jen mírným nádechem jahod. Najde si určitě spoustu fanynek, je hezká a univerzální.

Vedle parfému Le Parfum (pozn.: Le Parfum není čistý parfém, ten se jmenuje Extrait de Parfum - Diore, Diore, nedělej v tom zmatky) ovšem všechny ostatní verze blednou. Miss Dior Le Parfum se staré Miss Dior vůbec nepodobá, ale troufám si říct, že jejím stoupenkyním se bude líbit; je totiž prudce elegantní a taková… poctivá. Její základ je kombinací starých a moderních chyprových tónů - znatelná dávka kůže, trochu něčeho větvičníkového, pačuli. V srdci jsou květiny, a to jasmín s růží - plnými, čistými růžovými absoluty. Základ je ještě obohacený orientální vanilkou a ambrou. Výsledná chyprově orientální směs je opojná, uchvacující a velmi dámská; jako by si Dior chtěl také udělat svoji Coco. A je to držák. Přežila v plné síle sedmihodinový let a základ jsem si dovezla až do Prahy (další čtyři hodiny). Celou dobu voněla krásně a příjemně, není v ní nic, co by mi vadilo, přestože jsem byla utahaná, otrávená, v letadle se nedalo spát a při startu nabíralo rychlost a výšku takovým způsobem, až jsem polykala andělíčky. Mít na ruce Pink Friday z předminulé recenze, skončili by andělíčci v pytlíčku.

Miss Dior Le Parfum je k dostání i u nás, sice za poměrně vysokou cenu, ale vřele doporučuji k vyzkoušení. V tomhle případě to za tu cenu stojí.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Sára 08.07.13 20:24

Souhlasím, Miss Dior Le Parfum je úžasná plná vůně, koupila jsem ji skoro na slepáka na letišti a nemůžu se od ní odtrhnout.

milacka 30.05.13 20:08

Dior Miss Dior Le Parfum - v zmätku reformulovaných Miss Dior, v ktorých je skutočne problém orientovať sa, tento nemá konkurenciu. Excelentná vôňa.

Příspěvek upraven 30.05.13 v 20:08

Černá káva 27.05.13 22:07

Ano, to chce přímo diagram. :think:

Frankie 27.05.13 21:54

Na to si asi budu muset nakreslit graf… :lol: :mrgreen:

Černá káva 27.05.13 15:52

To je velmi hezky zmatené. :*

Alex 27.05.13 13:00

Dior nezrušil „Miss Dior“, ale „Miss Dior Chérie“… reformulovaná Miss Dior Chérie sa dnes volá Miss Dior (a jej verzie), ktoré v tomto článku recenzuješ, pôvodná stará (a samozrejme už tiež reformulovaná) Miss Dior naďalej existuje a volá sa Miss Dior Original

luciole 27.05.13 11:19

Ano, u Diora z toho dělají pěkný zmatek.

http://www.dior.com/…diorfpl.html

Zkoušel jste někdo, jaký je rozdíl mezi Miss Dior Extrait de Parfum a Miss Dior Le Parfum?

Tassia 27.05.13 10:01

@Henri Vnímam to rovnako, že Le parfum je názov a nie koncentrácia. Možno to niekto objasní.

Le Parfum som skúšala, je krásna, ako niekto písal nevybrakovaná, je v nej všetko. Skúšala som aj EdT, na mne výdrž bola vcelku dobrá a páčila sa mi podobne ako píše @Bambitka9mm . Dior túto radu podľa mňa zvládol so cťou. :D

Henri 27.05.13 09:35

Uz jsem si skoro myslela, ze mam Miss Dior na haku a rozeznavam je :mrgreen: Takze tim cistym parfemem je myslena Miss Dior Le Parfum? To je ale uz jina vune nez Miss Dior edt a edp a Le Parfum je nazev a ne koncentrace, nebo se mylim? :nevim:

Frankie 27.05.13 09:11

Dior Miss Dior Le Parfum se povedla, jediný Dior, který se mi opravdu líbí :palec:. Už bych se měla pomalu ohlížet po dalším flakonu… :) Jen doufám, že někoho nenapadne šaškovat s „reformulacemi“. :cert:

Příspěvek upraven 27.05.13 v 09:13

Bambitka9mm 27.05.13 06:33

Jo,je to EdP,ale tvari se a voni jako c.p. :D …dle me je EdT hodne vydarena a moc prijemna zalezitost.Ne­zavrhovala bych ji :)

Fleur 27.05.13 00:22

Souhlasím s tím, že Miss Dior Le Parfum je z uvedených verzí nejlepší. Jenom mě mate ta zmínka o „parfému“ - Miss Dior Le Parfum je přece koncentrace EdP! :nevim:

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější