Chanel: Coco

Testovaná verze: EdT. EdP není jen koncentrovanější, má i mírně odlišné složení. Uvedené složení platí pro EdP, složení EdT jsem na webu Chanelu neobjevila.
Začátek Coco je svěží, ale protože to není moderní vůně, je svěží spíš chyprově - lesně, nikoli ovocně ani citrusově. Na papírku to bylo tak výrazné, že jsem ji pokládala za chyprově květinovou vůni, ve skutečnosti je však Coco v podstatě čistě květinová s různými, postupně z ní vyplouvajícími nekvětinovými tóny.
Po odpaření té nejsilnější hlavy se mi Coco znelíbila, čímsi mi totiž připomněla Eden. Objevila jsem v ní stejnou pronikavě povadlou, nahnilou svěžest pačuli. Milovníky Edenu a Coco nabádám, aby si z mého ošklivého popisu nic nedělali, nahnilost či nenahnilost je záležitostí nosu a vkusu. Zůstaňme u toho, že srdce Coco je dosti výrazné, trochu květinové, trochu cypřišové, trochu po starším způsobu ovocné a nemálo mýdlové. Zhruba po 1-1,5 hodině Coco přejde do jemné, mýdlově květinové vůně. Zatímco mýdlo v některých vůních je takové roztěkané, rozprášené do okolí, jako by ho stříkal z rozprašovače, Coco je spíš hladký oblázek příjemně květinového mýdla, položený v zásuvce vedle krabičky s pudrem a perlového náramku. Úplný závěr je takový jemně svěže květinový. Coco působí nádherně až do samého konce.
Coco je klasická, velmi elegantní, ale pozor - spíš romanticky elegantní, tedy k šatům a ne k pracovnímu kostýmku. Jako ideální nositelku Coco si představuji dámu ve věku cca 40-50 let, která svým oblečením, účesem a vystupováním dává najevo, že má ještě pořád mladou duši. Na takové typické padesátnici s mírnou nadváhou, praktickým krátkým účesem, náušnicemi ve tvaru peciček a v tuctové volné halence a sáčku nenápadných barev ztratí Coco veškerou jiskru a stane se z ní unylá vůně z regálu v drogerii. Bohémská romantika z vás nemusí tryskat na všechny strany, musíte však efektu Coco pomoct aspoň nějakým výrazným, netradičním či jinak netuctovým doplňkem.
Coco si neumím představit na velmi mladé ženě, věkovou hranici vidím na cca 30 let. Mladším ženám a dívkám doporučuji zkusit ..Coco Mademoiselle.., dle mého názoru velmi povedenou mladší sestru klasické Coco, která se soustředí na svěžejší květinové tóny, jaké v Coco najdete teprve na samém konci.
Ač eau de toilette, vydržela mi Coco na ruce vonět celý den, ve chvíli, kdy druhá testovaná vůně na druhé ruce dávno beznadějně vybledla, Coco byla pořád cítit po celém pokoji. Coco (a vůbec všechny vůně od Chanelu) patří mezi ty dražší, za svoje peníze však dostanete opravdovou kvalitu, která dlouho vydrží, je perfektně sestavená a hrdě voní až do samého konce.

Reklama na Coco z r. 1992 s Vanessou Paradisovou (YouTube)

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější