Charisma roste nejen u mužů. Kterým 8 herečkám věk sluší?

Slavné ženy, hlavně pak herečky, to nemají se stárnutím vůbec jednoduché. A to nejen kvůli zájmu fanoušků a novinářů, ale i vzhledem k obsazování do vhodných rolí. Které české a zahraniční hvězdy vypadají i po padesátce skvěle?

* Meryl Streep na premiéře filmu v Benátkách. Zdroj: Profimedia

Simona Stašová

Herečka s nezaměnitelným chraplavým hlasem se zapsala do našich srdcí rolemi maminek – v Pelíškách nebo třeba v Románu pro ženy. Dcera Jiřiny Bohdalové nepodědila jen herecké nadání, ale i dobré geny. Navíc paní Simona rozhodně ví, jak o sebe pečovat a jak jít s dobou. Vždy jí to moc sluší.

Dana Morávková

I představitelka doktorky Zdeny Suché z Ordinace v růžové zahradě 2 ví, jak udávat trendy. Další šťastná herečka, které věk sluší. Vždy je perfektně oblečená s vhodnými doplňky a make-upem.

Meryl Streep

Ať už jde o kultovní Mirandu Priestly v Ďábel nosí Pradu, Margaret Thatcher v Železné lady nebo do Mary Louise Wrightze v Sedmilhářkách – tato Oscarová herečka se umí do své role dokonale převtělit. V osobním životě pak umí „stárnout“ s opravdovou grácií.

Drew Barrymore

Ani někdejší Charlieho andílek si z věku nic nedělá. Po bouřlivém mládí se usadila a už od konce 90. let se kromě herectví věnuje hlavně produkování a režii. Je dokonce moderátorkou vlastní talkshow.

Courteney Cox

Courteney stojí za to sledovat na jejích sociálních sítích. Umí si užívat života a ještě u toho vypadat skvěle. Troufám si říct, že je snad ještě krásnější, než v kultovním seriálu Přátelé. Ostatně to můžete posoudit sami a podívat se na Moniku v akci na HBO, kde jsou nově dostupné všechny řady.

Jennifer Aniston

Co platilo o Courteney, platí ještě tisíckrát víc o Jennifer. Prostě nádherná ženská a skvělá herečka. Aktuálně září spolu s další nestárnoucí hvězdou Reese Witherspoon v seriálu The Morning Show.

Gwyneth Paltrow

Tato americká herečka, zpěvačka a podnikatelka se aktuálně nejvíce věnuje propagaci své značky Goop, a to například podcasty či dokumentárním seriálem na Netflixu. Vystupuje často nenamalovaná, s krásnými pihami a přiznanými vráskami. A ani ve svém věku se nebojí jít tzv. s kůží na trh a nechat se (vkusně) vyfotit nahá.

Julianne Moore

Oscarová star, která opravdu stárne do krásy. Před dvěma roky jsme ji mohli zahlédnout na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, kam přijela převzít Křišťálový glóbus za umělecký přínos světové kinematografii. Navíc se aktuálně můžeme těšit na její nový film, adaptaci bestselleru A.J. Finna Žena v okně.

Kterým dalším slavným herečkám věk sluší? Napište nám do komentáře.

Autor: Klára

Milovnice zapadlých drogerií a parfumerií. Preferuje spíše osvědčené kousky, ale nezalekne se ani občasného experimentu. A to zvláště, pokud se jedná o novou paletku očních stínů.

Témata článku

Nejčtenější