Chloé: která je která? Díl 2.

V druhém dílu článku o vůních Chloé se podíváme na řadu Love a See. V přehledu najdete i nejnovější Chloé Love Story, která teprve přijde na trh!

Řada Love od Chloé momentálně čítá tři vůně. Nebo možná čtyři. I značka Chloé se rozhodla zasít zmatek do hlaviček zákaznic a pomíchat názvy dvou řad: nová Chloé Love Story by podle jména mohla patřit k ostatním Love, ale podle flakonu je to variace úplně první novodobé Chloé:

Děsím se, jak to zmate prodavačky, a také kolik nebohých žen dostane o narozeninách od svého milého „starou“ Love se slovy „Miláčku, tady máš tu Chloé Love, co jsi tak chtěla“. Hororové možnosti jsou nekonečné.

Každopádně, Love Story je variace s výrazným podílem ovocných tónů. V sérii Chloé by mohla dostat rozlišovací kód „ta ovocně květinová“. Místo původní růže a frézie jsou tu pomerančový květ a věncovec (stephanotis), mýdlové tóny byly potlačeny a přibyly pomerančové, nahořkle sametově zelené a sladce ovocné. Jestli se vám Chloé a její dosavadní odnože líbily právě proto, že v nich žádné ovoce není, Love Story vás asi zklame. A jestli se vám naopak nelíbily, protože v nich ovoce chybělo… Máte jasno.

Ale pojďme k sérii Love - rychle, než nám k ní přidají další kousek a tento článek začne být zastaralý.

Love (také se uvádí jako Love, Chloé)

rok: 2010
koncentrace: eau de parfum
barva: růžovobéžový obsah, flakon má zlatý pruh a zlaté víčko

Love jsem už recenzovala a mé dojmy se po novém testu nezměnily. Je to výrazně pudrová vůně, hotový oblak pudru provoněného fialkami, kosatcem a šeříkem. Rozhodně to není na koupi naslepo, pokud nemáte speciální úchylku na pudrové vůně a není vám podle popisu rovnou jasné, že Love musíte mít.

Love Eau Intense

rok: 2011
koncentrace: eau de parfum
barva: zlatomedový obsah, flakon má zlatý pruh a zlaté víčko, název variace (eau intense) je uveden pouze na krabičce

Love Eau Intense má prakticky stejné složení jako Love - až na vanilku. Ta také v parfému vystupuje do popředí a dodává mu hloubku a hřejivost. Eau Intense není silnější, výraznost je prakticky stejná jako u Love - ale milovnice vanilky budou mít rozhodně intenzivnější zážitek.
Zbytek vůně zůstává víceméně stejný - fialky, kosatec, hodně pudru. Sametovost pudru a kosatce s vanilkou zajímavě ladí a dohromady dávají Love Intense úžasnou „chumlací“ kvalitu.

Love Eau Florale

rok: 2012
koncentrace: ?
barva: světle růžový obsah, flakon nemá na spodku zlatý pruh

Vypadá to, jako bychom už měli pudrový závoj na jaro a podzim, hřejivý vanilkový kašmír na zimu… Ještě chybělo něco na léto, a tak se narodila Love Eau Florale. I ta má pudrové tóny typické pro řadu Love, nejsou ale tak výrazné (spíš pudýrkové než pudrové) a ostatní složky patří mezi lehké a svěží: hrachor, vodní tóny. Kdybych měla najít oděvní metaforu, označila bych Eau Florale za hedvábný svetřík. Elegantní romantika.

See

rok: 2012
koncentrace: eau de parfum
barva: bledě žlutá

See by Chloé je jablečná vůně. Jablečně květinová, abych byla přesná. Jejím základem je pižmo (spíš sladší než svěží mýdlové), tedy směs pižma a lehkých květin. Sladkost pižma je podtržena špetkou vanilky a celá tato sestava slouží jako podklad, nebo spíš obal pro jablko.
Nejde o úplně tradiční květinově ovocnou vůni a před koupí bych určitě doporučovala vyzkoušet.

See Eau Fraîche

rok: 2014
koncentrace: eau fraîche
barva: bledě růžová

Základní sloužkou See Eau Fraîche je jablko jako u první See, ale chybí zde sladké vanilkové tóny. Eau Fraîche je víc vodní a zelená, i jablko voní spíš jako zelené a ne jako červené. Vůně mě zavedla na zelenou louku po dešti, mezi kaluže čisté vody prohřáté vykouknuvším sluncem.
Ani Eau Fraîche bych nedoporučovala kupovat naslepo.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Dnes jsem zkoušela See by Chloe. To není jemné jabloňové ševelení, to je vichřice uprostřed jabloňového sadu! Jsem příjemně překvapena i intenzitou vůně.

Sára 01.09.14 11:20

Přesně takto bych tyhle vůně popsala až jsem se zaradovala, že to vnímám takto stejně i s Love Chloé Intense, tam bych snad dodala, že tato verze ještě dle mého názoru má i orientální nádech.

SunnytheSummer 30.08.14 13:01

Love eau Florale je toaletná voda, výdrž a intenzita je však obrovská, nie je taká agresívna pecka ako základná Love ( ktorú mám rada ), ale silná je. Spoľahlivo prebije aj vzduch v zafajčenom bare. V lete mi na kamarádke voňala ako ľahký krémik ala Nivea, v zime vyznieva výrazne púdrovejšie, je krásna a vydarená :palec:

Nejčtenější