Chopard: Infiniment

Infiniment je jedna z těch vůní, v nichž se špatně hledají jednotlivé složky. Teprve když jsem se podívala na složení a zjistila, co bych asi tak měla cítit, podařilo se mi Infiniment trochu rozklíčovat.
Je to orientální vůně, květinově sladká, poměrně sytá. Základu kraluje benzoin s pižmem; benzoin má vůni podobnou vanilce, je ale taková hebčí a zároveň ‚tmavší‘. Zatímco Infiniment se v obchodech příliš nevyskytuje, Armaniho Sensi nejspíš znáte - i v ní je hodně benzoinu a tyhle dva parfémy jsou si podobné, Infiniment mi voněl jako těžší, orientálnější Sensi. V srdci je kompaktní směs květin, něco z růže, něco z bílé opojnosti (výraznou tuberózu jsem nenašla), orientálně svěží hlava jen tak sekunduje. Orientální koření ani nějaké výraznější množství orientálních dřev v Infinimentu není, zato na mě v jednu chvíli během rozvoňování dělala lehce kávový dojem.
Infiniment není špatný, jen bohužel trochu zapomenutelný.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Bea 17.02.11 18:48

Do puntíku souhlasím s Adinou recenzí, není to špatná vůně, ač originalitou nevybočuje, výdrž střední.Cítím hlavně a po celou dobu benzoin, doplněný kytkama.

Henri 26.10.10 19:03

Ach jo, koupila jsem naslepo jedině kvůli všude zmiňované podobě se Sensi a přijde mi to jako kolektivní halucinace. Já cítím ostrou, ne moc příjemnou květinovku, souhlasím s podobností s Burberry Weekend, kterou nemusím vůbec. Sensi necítím vůbec, ani z rychlíku:-(

ginny 04.07.08 13:14

na mojej pokožke vonia presne tak isto ako Clinique happy for men. zaujimava, veselá vôňa.

elča 29.05.08 00:46

Pro mě je to hodně příjemná vůně. Líbí se mi, že se rychle rozvíjí a není stejná.

eva 14.04.08 10:34

Mně malinko připomněla Weekend od Burberry, ale jen na moment, sklouzává poté lehce do tuctovosti a hlavně mám opět klasický problém s výdrží. Poprvé se mi při zkoušení moc líbila, napodruhé to bylo horší a zhoršování pokračovalo dál s každým novým zkoušením, ovoní se opravdu velice rychle. Postupně se mi zkoušením přestala líbit úplně. Dřevo jsem v ní nějak nezaznamenala, zdá se mi víceméně květinová.

Zdenka 10.04.08 08:42

Měla jsem jen na papírku, zpočátku mě praštilo do nosu něco nepříjemně ostrého (že by ten pepř?) ale potom mi papírek celkem voněl - květinově. Ale na sobě si ji moc neumím představit.

macska 09.04.08 12:41

Kdysi jsem měla vzorek, pro mě to byly blíže neidentifikovatelné květiny obecné bolehlavové.

Mirka 08.04.08 23:13

Zkoušela jsem ji vloni, a jen na papírku. Měla jsem z ní podobná pocit, jaký popsala Ada. Docela se mi líbila, ale v závěru mi přišla trochu tuctová, málo osobitá.

estelle 08.04.08 21:20

Viem si Infinment predstavit na kazdodenné nosenie na jar, v lete…optimis­tická,veľmi príjemná, sladšia. Komu sa páči Pure Wish, táto vôňa by mu mohla byť minimálne sympatická a príjemná.

Gep 08.04.08 20:51

Infiniment je pro mě sytá květinovo-dřevitá vůně. Toho dřevíčka je tam skoro až hodně, ale jinak je to vcelku nositelná a hřejivá vůně. Ne ovšem každodenně, velmi rychle se ovoní.

Přidat komentář

Nejčtenější