Chopard: Madness

Madness ("šílenství") ze všech sil naznačuje, že je dekadentní a šílená. Rudý flakon s ostrými hranami, temně šedá krabička, jméno a převážně červené složení. Ale nebojte se, přivoňte si, neuslyšíte křik bláznů.

Madness (‚šílenství‘) ze všech sil naznačuje, že je dekadentní a šílená. Rudý flakon s ostrými hranami, temně šedá krabička, jméno a převážně červené složení. Ale nebojte se, přivoňte si, neuslyšíte křik bláznů. Nemít takovou image, nic šíleného by mě nad Madness rozhodně nenapadlo.
Je to vcelku umírněná, dřevitě květinová orientální vůně, chvílemi melancholická, chvílemi mírně zneklidňující a chvílemi naopak uklidňující.
Začátek je lehce citrusový, ale rychle se mění v sametově hebkou harmonii dřev (kdyby ve složení nebyl palisandr, řekla bych cedr) a růží. Růže nejsou čerstvé a svěží, spíš sušené, nebo si představte temně rudou, sametovou růži, ze které nesálá typická růžová vůně, ale jen tak klidně se z ní line aroma stejně rudé a plné stínů jako její okvětní plátky. Cítit je i malá špetka pepře či kouře. Co mi v uváděném složení chybí je nějaký orientální balzám - nejspíš myrha s její nasládlou voskovitou vůní, protože právě něco takového celou Madness pěkně zaobluje. Je v Madness nějaké ovoce? Chvíli jsem nad tím váhala, zvlášť po zkoušce na papírku, kde se objevil jakýsi tón, který bych se nebála pejorativně nazvat nahnile ovocným. Ale na kůži je kromě úvodního citrusového závanu jasné, že se ovoce nekoná, jen růže má - jak je jejím zvykem - takový mírně ovocný tón.
Až vás bude Madness po několika hodinách opouštět, bude tak činit v podobě hladkého, dřevitě zemitého sametu.
Připomíná-li vám Madness popisem trochu Cabaret, nejste na omylu - odečteme-li silné cabaretovské kadidlo, podoba tu opravdu je.

Tuhle hebkou, vůbec ne šílenou vůni bych doporučila hlavně na podvečer a noc, nebo na dotvoření tajuplné image pro dívku, která se obléká do černého, miluje depresivní poezii a osamělé růže ve váze. Pokud si to ale chcete vyzkoušet, nakupujte rychle - výroba Madness bohužel skončila a brzo nebude ke koupi.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

estelle 16.01.11 13:40

Naozaj zaujímavá vôňa. Prvá ruža, ktorá sa mi páči v parféme. V úvode sa vyníma zasnene ovocne, potom takmer romanticky a postupne - dalo by sa povedať, že to trvá dosť dlho- sa mení v nádhernú príjemnú chladnú,ale hladkú a vyrovnanú vôňu s tónmi dreva, ale vo veľmi nežnej a veľmi ženskej polohe. A ten finiš sa mi páči najviac. Nejneuveriteľnejšia je pre mňa úžasná výdrž - ktorá asi jediná je krásne madness.

Sarai 04.08.10 23:12

Já Madness poznala díky své kolegyni s jejíž kůží bohužel reagoval v ukrutnej a nevyvětratelnej smrad…
Nemám ráda takové to fúúúj a tak, každému sedne něco jiného, a že to není můj šálek kávy jěště neznamená, že je to špatný. Ale Madness jsem se díky popisované zkušenosti neodvážila ani vyzkoušet na sobě.

evik77 21.05.10 21:01

Cítím něco jako citrony, rybíz, podbarvené růží. Na rozdíl od Adiny recenze - z mého zápěstí zdrhnul už po pár minutách. Za sebe říkám velké NE.

kika 08.05.09 18:19

Objednala jsem si tuto vůni a je to pěkněj hnus.Čekala jsem příjemný parfém,ale fakt to smrdí!!!Fujjjjjjj

PaK 29.03.09 11:03

Dostala jsem se k němu loni na jaře. Sháněla jsem nějaký orient, ale nic moc těžkého a dusivého. Nosila jsem ho tak do začátku května, pak mi nějak začal vadit. Vrátila jsem se k němu zase v zimě, ale taky to nebylo to pravé. Asi mi tam trochu vadí růže.

Silvi 21.03.09 19:38

Sihla sem Madness objedant ještě z fragranceX, už ho mám. Je to nádherná vůně, přesně pro mě, to je vůně, která mě nejvíc vystihuje, a je mi docela líto, že sem ji neobjevila dřív.

Laky 11.03.09 23:24

Chopard Madness dostupný za dobrou cenu na www.xparfemy.cz sekce akce týdne

Lenna 11.03.09 19:46

Rychle jsem Madness objednala na Cheapsmells, cena je tam taky slušná.

ippolita 09.03.09 19:48

na fragrancedirec­t.co.uk ho maju za 5 libier!

Kate 07.03.09 11:18

Aj ja rozmýšlam nad kúpou, ale naslepo som už objednala raz - Premier Jour, a bola to strašná skúsenost…tak už asi naslepo nikdy viac…Ale Madness ma vždy tak nejak priťahoval…

terra 07.03.09 08:39

A na tom edenu ho mají? Přemýšlím, jestli mám risknout objednat na slepo jen na základě zmiňivané podobnosti s Cabaretem…

Dejna 06.03.09 21:48

Na xparfémech už není třicítka dlouho. V nabídce je bohužel v pořád. Já ho mám na cestě z FX.

stěkanatek 06.03.09 20:22

Klubko-dopadla jsem také tak, takže teď už vím, že na xparfemech nemají, bůůůů.

klubko 06.03.09 13:36

Tak oprava, na xparfemy ho nemají, resp. ne tu třicítku, kterou jsem objednávala. Přitom ji mají v nabídce. To mám fakt hrozně ráda :-(

klubko 06.03.09 11:05

Já si ho nakonec objednala na xparfemy.cz, mají ho tak za neuvěřitelnou cenu. Už jsem tam párkrát objednávala a byla jsem spokojená.

Měla jsem vzoreček, moc se mi líbila, a pořád jsem rozmýšlela, jestli koupit, nebo ne. A když končí, tak asi ano.Celkem levně na http://www.parfemy-eden.cz/…ml.html,nebo http://www.xparfemy.cz/…-p-3286.html, jen s těmi obchody nemám zkušenost a netuším, zatím, jestli ji opravdu mají.

tarra 06.03.09 07:40

Neznám, ale velmi mě zaujal flakonek i popis. Doufám, že bude někde v Brně k ozkoušení. I podobnost s Cabaretem mě nalákala - Cabaret mám, ale právě silné kadidlo v něm nedělá dobře lidem v mém okolí:o), takže by tohle mohl být příjemný kompromis.

Dagmary 05.03.09 23:07

Orientální balzám ve složení?Vždycky mi Madness připomínala hudební nástroj,nový - housle…smyčec,no jasně,kalafuna!Nebo pryskyřice v laku,něco takového,jo!Tak ona taky končí?Ach jo.To abych si pořídila alespoň jednu do zásoby.

Juana 05.03.09 22:03

Děkuji Ado, opravdu moc.
Jako studentka jsem tuto vůni milovala a klidně ji používala i na den. Jsem hodně světlá a drobná takže jsem si ji už podruhé kvůli předsudkům nekoupila. Recenze mne navnadila si co nejrychleji nákup zopakovat.

klubko 05.03.09 20:43

Měla jsem vzoreček, vůně mi připadala v první řadě zvláštní. To mě napadlo hned, jak jsem k ní přičichla. Nevím, jestli bych ji uměla nosit, ale originalitu jí upřít nemůžu.

tuze 11.01.08 18:11

Teplý svařák? Že by? Já ji zkusila v létě, kdy mne skoro převálcovala, pak sem ji ve výhodně pořídila a od té doby leží ve špajzu… asi jí dám ještě šanci, kor nyní v zimě.

Mia 29.07.07 20:21

Najskôr som nevedela, čo si o vôni myslieť, pripadala mi taká nijaká, korenená, postupne sa však rozvoňala do arómy teplého vareného vína so škoricou a bol to celkom príjemný zážitok.

Přidat komentář

Nejčtenější