Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Máte špatný odstín korektoru

Každý korektor by měl mít světlejší odstín, než je vaše pleť, a tedy i make-up. Podobně důležitá je i jeho barva. Barevný korektor totiž dokáže zneutralizovat nedokonalosti pleti. Třeba na červené pupínky zabere zelený korektor. Ten ale pod očima napáchá víc škody než užitku. Tmavé kruhy pod očima se zbarvují do modra nebo do fialova – proto potřebujete korektor, který jde do žluta.

Co pomůže?

S tmavými kruhy pod očima zatočí Max Faktor CC Colour Corrector (cca 299 Kč). Je v tužce, a tak se snadno nanáší.

Univerzální korektor si neporadí tak dobře jako ten, který je přímo určený na oční okolí. Zkuste Clarins korektor na tmavé kruhy pod očima (cca 570 Kč).

Nesprávná konzistence

Tuhý korektor se hodí spíše na akné a menší plochy na obličeji. Navíc pokožka kolem očí je natolik citlivá, že ji tuhý korektor může vysušovat. Kruhy pod očima proto potřebují lehčí texturu, která je zakryje. Aniž by se přitom zvýraznily vrásky v očním okolí. Hodit se bude tekutý korektor s aplikátorem.

Co pomůže?

Kdo vyzkoušel korektor Touche Eclat (cca 779 Kč) od Yves Saint Laurent, už nechce jiný. Připomíná pero a kruhy pod očima maskuje přímo zázračně.

Unavené oči a oteklá víčka potřebují něžnější péči. Zkuste Avon zklidňující tekutý korektor (cca 139 Kč).

Rozjasňujete, kde nemáte

Když na kruhy pod očima nanesete rovnou rozjasňovač, přitáhnete k nim pozornost. Nejdřív tedy kruhy a váčky skryjte. V tom vám pomůže oční korektor. Teprve potom se vrhněte na rozjasňování, které obličej rozsvítí. Naneste ho do vnitřního koutku oka, pod obočí nebo na lícní kost.

Co pomůže?

Hydratujte pokožku kolem očí během krytí. Skoro jako balzám působí Bourjois Hydratační korektor na oční okolí 123 Perfect (cca 185 Kč).

Pokožka pod očima bude jako malovaná se štětečkem, který skrývá Shiseido Korektor pro oční zónu (cca 533 Kč).

Co vám zabírá na tmavé kruhy pod očima? Jak se líčíte, když zrovna nemáte svůj den?

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Nejčtenější