Čistě přírodní parfém? Slavný parfumér dokazuje, že to jde

Skoro by se mi chtělo začít známým „Bylo, nebylo...“ Výroba niche parfémů Florascent totiž připomíná pohádku.

Byl jednou jeden Roland Tentunian…

…ten si v pouhých šesti letech na dovolené s rodiči zamiloval vůni růžové marmelády. Od té doby ho vůně lákaly čím dál víc. Později vystudoval chemii a umění. Dnes je slavným parfumérem, který vdechl život značce Florascent.

Své parfémy vytváří výhradně z přírodních esenciálních olejů a přírodního lihu. Na rozdíl od konvenčních značek nepoužívá nic syntetického. Některé oleje vyrábí sám parfumér, jiné kupuje, nicméně vždy dohlíží na to, aby byly nejvyšší kvality. V rozhovorech prozrazuje, že nejdůležitější je vědět, jak s jednotlivými složkami zacházet, aby v parfému působily tak, jak mají.

Florascent nabízí parfémy o objemu 30 a 50 ml. Roland Tentunian říká, že jsou to praktické velikosti, které se vejdou do každé kabelky. Pořídit si můžete klasické toaletní vody (dámské i pánské), domácí difuzéry, ale také vůně vytvořené ve speciálních řadách:

  • Apothecary – používá se k aromaterapii. Nenabízí přílišnou výdrž, protože nemá působit moc dlouho. Jde buď o jednosložkové vůně, které se mohou kombinovat, nebo o takové, co jsou určené na konkrétní problém (např. proti stresu).
  • Exkluzivní Art kolekce
Art kolekce je exkluzivní vůněmi i obaly.Art kolekce je exkluzivní vůněmi i obaly.

Pro koho vůně Florascent jsou?


Přivoněla jsem k několika parfémům od Florascent. Ano, je nutné uznat, že jde o vůně zcela nevšední. Rozhodně nepotěší někoho, kdo má rád pouze „davové“ parfémy. Nejsou to vůně, co se mají líbit mase, naopak, jejich úkolem je podtrhnout osobitost a individualitu. Florascent jsou jedinečné a každý, kdo si chce některý z těchto parfémů pořídit, si musí najít ten svůj. Mým je Wisteria, o které se píše jako o dechberoucí esenci ženskosti.

I na obalu záleží


Krabičky, do kterých se parfémy Florascent vkládají, se vyrábějí ručně na 70 let starém stroji. Ten je vyřeže a vytvoří označení. Skládání pak probíhá bez lepení. A pozor, i barvy, které jsou na krabičky použity, jsou přírodní.

Podívejte se do výroby ve videu parfumérie Wonderful…

Parfémy Florascent v recenzích »

Autor: Jana

V jejím kosmetickém arzenálu hraje prim přírodní kosmetika a neobejde se bez výrazných rtěnek. Doma jich má pěknou sbírku v různých odstínech červené.

Témata článku

Nejčtenější