PR článek

Citlivá pokožka potřebuje hlavně jemnou péči

Většina evropských žen si stěžuje na citlivou pokožku, mají ji zarudlou a špatně snášející běžnou kosmetiku. Trpíte podobným problémem? Dále se dozvíte, jak o takovou pokožku pečovat?

Citlivá pokožka vyžaduje každodenní speciální pozornost a péči, ideální jsou hypoalergenní produkty určené pro sensitivní pleť. Pokožku také zatěžuje časté kombinování nebo střídání produktů. Ideální je používat produkty jedné značky a to od hlavy až k patě.

Zvýšená citlivost pleti se může projevit u každého typu pleti, častěji však tyto obtíže mají ženy se sušším typem kůže. U nich je narušen ochranný kožní film ať už genetickými faktory, nešetrnou manipulací nebo nesprávnou péčí. Citlivá pokožka se většinou ozývá, pokud je dlouhodobě zatěžována. Například výkyvem teplot, stresem, kouřením či používáním nevhodné kosmetiky. Pokožka je poté přecitlivělá, zarudlá, svědí či pálí a rozhodně nevypadá svěže a zdravě. „Citlivá pokožka není nemocná pokožka, ale pokud ji budeme dlouhodobě přetěžovat a správně se o ní nestarat, může vést k chronickým kožním problémům, vysušení kůže, popraskaným žilkám i tvorbě předčasných vrásek,“ vysvětluje dermatoložka MUDr. Monika Arenbergerová.

Na trhu je nyní novinka Dove Pure & Sensitive. Všechny produkty jsou hypoalergenní, některé neobsahují parfémy ani parabeny A pokud parfém obsahují, byly z něj odstraněny známé parfémové alergeny, aby se tak minimalizovala možnost výskytu alergické reakce. Sprchový gel, krémový sprchový gel i krémová tableta jsou určeny pro hygienu osob s citlivou pletí a vhodně je doplňuje i hydratační prostředek - hypoalergenní tělové mléko Pure & Sensitive se speciální technologií DeepCare Complex, která udrží pokožku hebkou a pružnou. Jeho textura je jemná a dobře se roztírá i vstřebává.

Cěho si všímat, pokud máte citlivou pleť na etiketě produktů?

Bez parfemace

Parfémy mohou obsahovat alergeny, které mohou vyvolat alergické reakce pokožky. Produkty určené pro citlivou pleť jsou buď bez parfemace, případně by měly obsahovat takové parfémy, které nepatří mezi alergeny.

Parabeny

Parabeny jsou účinné konzervanty, vědecké výzkumy prokázaly jejich bezpečnost jak pro lidské zdraví, tak pro životní prostředí. I přesto, že parabeny jsou zcela bezpečné a používají se v mnoha kosmetických přípravcích, některé určené pro citlivou pleť je neobsahují.

Hypoalergenní

Hypoalergenní produkty jsou testované tak, aby u spotřebitelů minimalizovaly výskyt alergické reakce. To je v případě citlivé pokožky velmi důležité.

Hypoalergenní sprchový gel, 250ml

 • Kombinuje nejjemnější čistící péči a technologii NutriumMoistureTM - unikátní hydratační směs obohacená o některé pokožce přirozené lipidy, které se vstřebávají do pokožky při sprchování
 • Bez parabenů.
 • Klinicky testováno.

Hypoalergenní krémový sprchový gel, 200ml

 • Hypoalergenní perleťovo-krémové složení se promění v bohatou pěnu, která díky přítomnosti technologie NutriumMoisture™ starostlivě pečuje o citlivou pokožku.
 • Bez parabenů.
 • Klinicky testováno.

Krémová tableta na mytí pro citlivou pokožku, 100g

 • Dove tableta na mytí se speciálním složením, které je hypoalergenní a dermatologicky testované, poskytuje vaší pokožce zvláštní pozornost, kterou se zaslouží. Díky obsahu ¼ hydratačního krému jemně pečuje o citlivou pokožku
 • Bez parabenů.
 • Bez parfému.

Hypoalergenní tělové mléko, 250ml

 • Tělové mléko Pure & Sensitive je hypoalergenní a obsahuje technologii Deep Care Complex, která udrží pokožku hebčí a pružnější.
 • Bez parfému.Více informací najdete na stránkách Dove.cz.

Nejčtenější