Dahlia Noir, Mademoiselle Ricci, Nina L'Eau

Ještě si dáme nějaké ty novinky / skoronovinky. Dlouho jsem netestovala a byla jsem zvědavá, jestli se nám to v parfumerkách lepší... a ono je to (překvapivě) stejné, dobré, špatné, průměrné, na všechny strany :)

Dahlia Noir, ten název zní tak slibně, že. Givenchy není špatná značka. Dahlia Noir nakonec není špatná vůně, ale po zralé úvaze ji musím zařadit spíš k průměru. Eau de toilette je průměrnější než eau de parfum.

Zklamání u parfémů většinou pramení z toho, že člověk čeká bůhvíco a pak to nedostane. Můžeme z toho obvinit marketing, jehož úkolem je právě vytvoření očekávání onoho „bůhvíčeho“; a jak se budete cítit, až si produkt koupíte, to už je obchodníkovi jedno. Prodal, jeho práce končí. A kromě toho není vyloučeno, že právě díky tomu očekávání v parfému najdete něco, co tam ani není, ať už proto, že reklamě zkrátka uvěříte, nebo že si potřebujete nějak snesitelně obhájit to naletění.

#START-12238# #START-15443# Černá jiřina je symbolem tajemství a temnoty. Je to květina, která neexistuje; nejvíc se jí blíží některé temně rudé variety, které se mohou dobarvit, přeje-li si zákazník v aranžmá efektní černou verzi. Její zlověstnost podtrhuje v západním světě poměrně známý příběh Černé Dahlie, dívky (jmenovala se Elizabeth Shortová, přezdívku jí dala média), která byla v roce 1947 ve věku 22 let zavražděna dosud neznámým pachatelem. Tělo se našlo zohavené a bez jediné kapky krve. Senzační zločin, na němž si smlsly i jinak celkem seriózní noviny, inspiroval vznik románu a později i filmů a písniček.

Pokud ovšem budete testovat Dahlii od Givenchy s očekáváním parfému pro femme fatale, budete dost zklamaní. Vůně je velmi ženská a příjemná, ale nikterak fatální. Zajímavý je její základ; až se prokoušete květinami (kosatec, růže), čeká vás chyprový základ z pačuli, vetiveru a něčeho, co připomíná oříšky nebo opalovací mléko. Je to moderní chypre, díky ostatním složkám však celkem zdařile odkazuje na starší, ostřejší, větvičníkové chyprovky.

Dahlia Noir Eau de Toilette si tolik pozornosti nezaslouží. Je to naředěná verze EdP „obohacená“ o ovoce. Růže zůstala a k ní se přidaly broskve, mandarinky a další průsvitné vodstvo. Chyprový základ zmizel a s ním i výdrž, která je opravdu špatná… #END-12238# #END-15443#

Pamatujete, jak jsme tu kdysi usilovně hledaly „bílou krémovku“, tedy vůni, která by voněla jako bílá Nivea? Jemně, svěže, trochu mýdlově, nevtíravě? I když, to „kdysi“ ani tak neplatí, krémové vlákno na diskuzi je pořád živé a zájem o tyto vůně stále platí.

#START-15106#
Mademoiselle Ricci je naprosto perfektní bílá krémovka. Je to v podstatě směs růží a bílého pižma, ovšem dokonalá. Tak akorát svěží, tak akorát růžová, tak akorát bílá, tak akorát krémová. Ani v závěru se nijak nepředvídatelně neproměňuje, v základu má takový ten jemný dřevitý prach, možná špetku kosatce. #END-15106#

#START-16735#
Nina L'Eau (růžovobílé jablko) mi připomněla Éclat d'Arpège. Je docela výrazně cítit a má, na to, jak je lehká, kvalitní sillage. Voní z ní ovoce (směs jablek a třešní, ovšem spíš generická než nějak zvlášť zajímavá) a květiny, buď uvedená gardénie, nebo možná šeřík. Nedá se to příliš rozklíčovat. Závěr je pudrově sladký. Vhodná jako univerzální ovocná květinovka. #END-16735#

Autor: Ada

.
Váš příspěvek
Michele 26.9.13 10:37

Mademoiselle Ricci mi moc jako krémovka nepřijde. Možná úplně na konci, kdy už se pomalu vytrácí, tak je cítit trošku po krému, nicméně jde o vůni bílých květin s pěkným dřevitým podkresem. Nivea nebo Dove se určitě nekoná.

wendulka29 2.5.13 14:48

@anahir Dnes jsem jí na tvůj a Adin popud vyzkoušela v Sephoře a je opravdu pěkná. Tu ostrost jsem tam také chvíli postřehla. Jinak je v ní opravdu všeho akorát. Akorát na můj vkus je snad příliš statická, jsem zvyklá na dynamičtější vůně :D .

anahir 1.5.13 11:39

Mademoiselle Ricci vnímám jako směs růžových silných růží a pižma. Krémovitost má, na mě má vůně i trochu ostrosti.
Fakt se dá říct že je akorát růžová, akorát bílá.....

melany 1.5.13 06:43

Popis na Givenchy sedí, vyzkoušela jsem parfumerii. Edp je opravdu hezčí a déle vydrží.

Frankie 30.4.13 21:33

A hele, hned dva nové články od Ady, málem jsem si nevšimla :oops:.
Mademoiselle Ricci vypadá zajímavě, musím vyzkoušet :).

Nejčtenější