Davidoff Sensual Essence & Pleasures Eau Fraîche

Ok, slibuju, že příště už budou nějaké nikovky. Už mě to přehrabávání flakonů v parfumeriích nebaví, člověk musí vážně odházet hodně průměrné hlušiny, aby našel něco, co stojí za to. Ale recenze vám neupřu. Vím, že jsou tu fanynky všech možných parfémových kategorií.

#start-14545#
Vyzkoušením x-té odnože Cool Water jsem si samozřejmě o zklamání koledovala, tak si nemůžu moc stěžovat. Vytvářet smyslnou sexy vůni pozměněním něčeho, co je v původní verzi vodní svěženka, není podle mého názoru úplně dobrý nápad. Soudě podle reklamy na Sensual Essence bylo záměrem přenést pozornost z modrých vlnek na prohřátý zlatý písek, západ slunce nad oceánem a romantiku u moře.

Vůně je hřejivější a sytější než její svěží předloha, ale není příliš zajímavá. Její hlavní složkou je pačuli, zpočátku to vypadá na netradičně vlhkou pačuliovou vůni, ovšem když se trochu rozleží, ukáže se, že za tím zajímavým startem vlastně nic víc není. V tu chvíli mi Sensual Essence začala být protivná, vlhké tóny byly divné, do nich tu a tam pronikaly nějaké dusivé bonbony, pak zase květiny. Celkový dojem: gumová hračka vyplavená mořem na hromádku mokrého dřeva a chaluh. Od zkoušení vás odrazovat nebudu, nicméně kdybych měla doporučit něco smyslného s vůni prohřátého písku, odkážu vás radši na klasickou Dune. #end-14545#

#start-15320#
Recenze na Pleasures Eau Fraîche by se dala odbýt jednoduše: je skoro stejná jako Pleasures. Ale možná původní Pleasures neznáte, nebo chcete vědět, co znamená to skoro.

Pleasures je dnes už klasická květinová vůně, a když říkám květinová, tak myslím stoprocentně květinová. Jestli ještě nemáte s parfémy moc zkušeností a Pleasures vyzkoušíte, bude vám pravděpodobně připadat až staromódní (přestože je z roku 1995 - některé čtenářky Arôme tou dobou sice možná ještě nebyly na světě, ale zase tak dávno to není!). Je to mix růží, pivoněk a šeříků se starodávně romantickým nádechem. Jenže Pleasures je občas „moc“, jak už čisté květinovky někdy bývají, a zřejmě proto vznikla její novější verze. Přestože je označena jako eau fraîche (lehká vůně, která by měla být slabší než eau de toilette, cca na úrovni kolínské), má dobrou výdrž i intenzitu. Od své předchůdkyně se liší hlavně tím, jak jsou v ní poskládané jednotlivé složky, které jsou jinak z valné části stejné! V čele opět stojí pivoňka, nechybí tóny růží a dalších květin, ale celek je klidnější a harmoničtější. Druhou výraznou květinou v parfému je jasmín, a to nikoli ve sterilní hladké podobě, ale s trochou těch realistických indolických tónů.

Přestože je Pleasures Eau Fraîche mírnější než Pleasures, určitě ji nedoporučuji kupovat bez vyzkoušení, je to stále čistá květinovka a není uhlazená jako univerzální květinově ovocné polévačky. #end-15320#

Autor: Ada

.

Nejčtenější