Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Hned na začátek vám řeknu, že nejhorší na celém testování je … tvoření dostatku materiálu. Prostě vydržet neholit si nohy, aby bylo pořádně na čem testovat.

Jako kalhotovému typu mi moc nevadilo, že sukně jsou na dva týdny tabu. Jen při balení věcí na cvičení jsem zkontrolovala, jestli mám s sebou dlouhé legíny. Partnerské pošťuchování se nekonalo. Ti, co jsou single nebo mají vztah na dálku, jistě pochopí - nemusíte řešit blbé řeči o chlupatých pavoucích a podobně.

Takže holicí test začíná. Mým vybavením je depilační krém Veet s aloe vera (249 Kč) a postarší holítko Wilkinson Sword (199 Kč).

Den první


Depilační den je tu. Jednu nohu ve vaně holím žiletkou, druhou hned vzápětí napatlávám krémem. Během působení si užívám jednu hladkou nohu. Překvapuje mě, že depilační krémy už nepotřebují 15 minut jako před lety (před deseti, kdyby vás to zajímalo).

Nicméně silnou vrstvu to chce pořád. Napoprvé se mi totiž podařilo některé chloupky nechat, protože krému bylo málo. Zjevně jsem šetřil šetřivá.

Žádné zarudnutí, svědění se nedostavilo ani na jedné noze. Jen mám takový pocit sušší kůže jako po každém holení. Ale nic, co by nespravil tělový olej. Mně se teďka v koupelně ustálil mandlový olej (234 Kč) Nobilis Tilia. Nečekejte žádné arome, přírodní kosmetika nevoní přirozeně na sto honů. Přijde mi ale mnohem šetrnější než klasické tělové mléko.

Na nohu depilovanou krémem by to ale chtělo něco, co by mě zbavilo depilačního pachu. Mýt se sprchovým gelem hned po holení, to by mi pokožka nepoděkovala. No nic, to vyprchá.

Den druhý


Nevyprchá. Nosem poznám, že jsem nepoužila jen žiletku. Typický smrádek z depilačního krému prostě nezastavíš. Ale hlavní věc se podařila. Konečně oholené nohy! Nevidím žádný rozdíl v tom, že jedna noha je oholená jinak než ta druhá.

Den třetí


Nic nového. Smrádek zmizel, nohy jsou oholené. Vše OK.

Den čtvrtý


Tak už ten rozdíl vidím. Pravá noha pořád bez náznaku chloupků, na levé „žiletkové“ se sem tam objevují první chloupkové tečky. Víte, jaké myslím.

Den pátý


Objevila jsem kousek neoholené nohy . Hnus!

Den šestý


Už i levá noha začíná „tečkovat“, pravá se ozývá po žiletce. Pořád ale ještě v tolerovatel­né míře.

Den sedmý


Všímám si, že chloupky z depilované nohy jsou nepatrně jemnější. Jednak že vyrašily později, jednak že krém víc působí na kůži. Pokožka holená žiletkou zůstala netknutá.

Den osmý


Myslím, že zítra nebo pozítří už nevydržím. Hladkost je tatam na obou nohách.

Den devátý


Přichází holení numero duo. V rychlosti při mytí hlavy. Žiletkou.
Síla zvyku.

Final countdown

Žiletka

 • Ta rychlost je prostě bezkonkurenční.
 • Žádný extra čas, nohy oholíte ve sprše třeba během působení kondicionéru.
 • Když není po ruce pěna, šampon postačí. Trochu punku do toho holení.
 • Při holení rychle a zběsile bacha na říznutí!
 • Nohy úplně bez chloupků? Vlastně jen tři dny.

Depilační krém

 • Chloupkům trvalo déle, než se klubaly na svět.
 • Holení věnuju větší pozornost (nestalo se mi, že v tramvaji objevím kus neoholené nohy).
 • Nebojíte se říznutí v podkolení a kolem kotníku.
 • Půlhodinová procedura místo pěti minut? Člověk si aspoň přečte knížku, že jo…
 • Některé chloupky prostě drží a stejně je musíte vzít žiletkou.
 • Nemůžu si pomoc, ale ten pach krému je znát.
 • Depilační krém stojí víc a rychle se spotřebovává.

Upřímně: fandila jsem žiletce a nenapadlo mě, že depilační krém oholí nohy stejně dobře. Taky jsem se těšila, že budu mít jasného vítěze – a to nemám. Jen vím, že kupovat si další krém se nedonutím a dám přednost rychlému oholení ve sprše. Možná mě přesvědčí další řezná rána z nepozornosti.

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Váš příspěvek
Foteini 30.03.17 16:30

Pro me jednoznacne epilator. Tu trochu bolesti vydrzim a efekt vydrzi opravdu dlouho. Pouzivam uz 25 let a chloupky na nohou mi temer prestaly rust. V podpazi a v oblasti bikin se ovsem holim, tam bych epilator fakt nezvladla. Na knira jsem pouzivala elektrickou pinzetu (takove to vypalovani), chodila jsem na to dva roky, bez vysledku. Takze depilacni krem. Uvazuju o laseru, mate nekdo zkusenost?

Evax 30.03.17 15:19

Lobbuju za depilační krémy 8) Žiletka je pro mě příliš dráždivá, nepohodlná a sebevražedná :lol: Jiné metody jsou zase nadmíru bolestivé, krémy jsou u mne jednoznačný vítěz.
Jenom nechápu umytí depilačního krému pouze vodou, to je holé šílenství (schází tu vřeštící smajlík) :)

Příspěvek upraven 30.03.17 v 15:21

hryzalka 29.03.17 20:01

Článek se mi líbil. Také jsem vyzkoušela snad všechno. Krémy, cukrovou pastu, epilátor, depilátor…a nakonec se v koupelně stejně natrvalo usídlila žiletka, vlastně jednorázová holítka.

Blaninek 29.03.17 16:29

Epilátor mám ale vzhledem k rychlosti růstu mých chloupků :zed: jsem se vrátila zpět k žiletce, protože se nechci trápit každých pár dní trháním…u mě vítězí žiletka ;)

Ingrid 29.03.17 11:55

A co tak si koupit epilátor?

Nemrdí,neřeže,o­holení s ním vydrží několik týdnů,mně běžně 4-6.

Příspěvek upraven 29.03.17 v 19:03

Nejčtenější