Toužíte po dlouhých vlasech? 6 zázraků, které vám k nim pomůžou

Doma stále patláte domácí masky, kupujete drahé šampony, snažíte se jejich růst nakopnout, ale stejně nakonec končíte s roztřepenými konečky a nutností jít ke kadeřnici? Protože jsem měla stejný problém, sepsala jsem pro vás seznam vyzkoušených přípravků na podporu růstu vlasů. Už tak nemusíte zbytečně vyhazovat peníze za nefungující reklamní taháky.

Mám přesně takové ty vlasy o kterých “sní“ každá žena. Jsou extrémně jemné, nudně hnědé a rádoby vlnité. Jedna vlna sem, druhá tam a zbytek je rovný. Podlehla jsem proto peroxidu s žehličkou a lámáním konečků se dopracovala až k mikádu. Naštěstí mi brzy došlo, že to barvení doma nebude úplně super a svěřila se kadeřnici. A potom, co bylo na mém svetru více zlámaných konečků než chlupů mého psa v období línání, vzdala jsem se i žehličky.

Vlasy částečně dorostly, ale jakmile se první vlas dotkl ramene, zastavily se! Vzhledem k tomu, jak byl bůh štědrý s jiným porostem mého těla, viz Článek - Jak se zbavit chlupů, mohl by být stejně štědrý i s růstem vlasů. Ale bohužel.

Zázračné bobule, vlasů mi přibude

Prolezla jsem všechny internetové diskuse typu: jak urychlit růst vlasů, jak si nechat narůst dlouhé vlasy, jak urychlit růst, jak podpořit růst vlasů a koupila přípravky na podporu růstu vlasů, které podle internetových diskusí fungují.

První na řadu přišel Biosil – sliboval zlepšení kvality nehtů, pleti i vlasů, což mi tehdy přišlo jako kouzelný hattrick, který během dvou měsíců vyřeší všechny estetické problémy každé ženy. Až na malá prsa. A to vše za cca 60,–!

Nehty začaly růst rychleji a byly pevnější. Zesílily mi i vlasy a částečně přestaly vypadávat, ale rychlost růstu zůstala stejná. V případě, že by vám šlo pouze o zdraví vašich vlasů a ne nakopnutí jejich růstu, Biosil určitě zkuste.

Po Biosilu jsem vyzkoušela Methionin – ve zkratce bych to popsala jako takový vytuněný Biosil. Při koupi je důležité dát si pozor na obsah methioninu v jedné tabletě a pak teprve porovnávat cenu. Já kupovala tablety s 500 mg L-methioninu v 1 tabletě, abych nemusela zobat 3 tablety denně. Výsledky byly dost podobné jako s Biosilem, jen trochu výraznější. Vlasy mi zhoustly a i růst se zrychlil. Krásné nehty jsem brala jako bonus.

Jako poslední jsem koupila Revaild. Podle doporučeného dávkování (3 kapsle denně) jsem radši koupila rovnou větší balení na 3 měsíce, které mě vyšlo asi na 1000,– . I když byl Biosil a Methionin super, Revalid je zválcoval na plné čáře, krom té ceny.

Vlasy mi přestaly vypadávat úplně. Poškozené vlasy o dost posílily, takže i konečky se začaly lámat o 50 % méně. A hlavně, vlasy mi za 6 měsíců vyrostly o 8,5 cm, což se mi nikdy před tím nepovedlo. Bohužel, Revalid nenakopne pouze růst vlasů, ale úplně všeho. Holila jsem tehdy jak šílená a další balení naplánovala radši až na zimu.

Šampony na podporu růstu vlasů

Hledala jsem něco, co by kořínky stimulovalo přímo, aby mě žiletky nakonec nevyšly dráž než celá péče o vlasy.

Revalid mě nadchl, proto jsem prvně sáhla právě po jejich šamponu a kondicionéru. Vlasy sice byly pružnější a lesklé, ale také rychle zplihlé a mastné. Mým jemným vlasům rozhodně nesedl. Kondicionér i přes důkladné vymytí vlasy zatěžoval a ani rychlost růstu nebyla nijak zázračná. Za mě spíše mínus.

Na podruhé mě zlákala kouzelná větička řady Stafford Lee - for hair that never grows past a certain length - pro vlasy, které nikdy nedorostou. Tak jsem v DM vzala rovnou celou řadu (šampon 300,–, kondicionér 300,–, maska 400,–) a těšila se na zázrak. Nebylo to za hubičku, ale pro krásu…znáte to.

Lesk i hydratace byly vidět už po prvním umytí. I přes použití kondicionéru a masky zároveň byly vlasy krásně vzdušné a bez sklonu se mastit. Navíc mě opravdu nadchla sladká holčičí vůně, kterou tahle řada má. Opět jsem přestala sbírat chomáče vlasů a konečky se méně lámaly. Rychlejší růst jsem nezaznamenala, ale díky výživě a posílení jsem o 2-3 cm překonala dlouho nehýbající se délkovou hranici.

Mým absolutním vítězem mezi šampony na podporu růstu vlasů se ale stal kofeinový šampon Alpecin za 150,–. Krásná ukázka toho, že levnější je někdy lepší. Po umytí sice budete vonět jako chlap (je určený pro chlapy, co se bojí mít hlavu jako koleno), ale nic, co by nepřebil normální kondicionér.

Počítejte i s trochu hrubší strukturou, protože Alpecin neobsahuje silikony a změkčující látky. Vlasy sice neregeneruje, ani nehydratuje, ale kořínky a pokožku hlavy doslova „hnojí“. Vlasy zhoustly, zesílily a opravdu rychle rostly.

Pokud byste chtěli růst ještě trochu podpořit, můžete zkusit combo spolu s kofeinovým tonikem. Funguje skvěle, ale jeho vůně už se jen tak přebít nedá. Pro ženu použitelné možná tak na víkend nebo ve dnech, kdy nemusí mezi lidi.

Sem tam k tomu zobněte Methionin, naneste arganový olej do konečků, dodržujte pravidelné zastřihování a máte do roka krásnou, dlouhou a zdravou hřívu. Žádné kouzla, žádné čáry. Rychleji to bohužel nejde.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Deathdee 26.04.17 14:30

Alpecin

Já bych do Alpecinu nešla. Podle slov trichologa kofeinové šampony pouze jakoby napnou pokožku a ta pak drží již odumřelé vlasy, které by normálně vypadly, stále na hlavě. Po ukončení používání tedy logicky opět přirozeně vypadá vše, co kofeinový šampon uměle udržoval. Já jsem s vlasy byla vždy spokojená, nedávno mi přišlo že mi víc padají, tak jsem brala Biosil a už je zase vše ok. Jinak, snažím se používat kvalitní přírodní šampony a kondicionéry, nečešu mokré vlasy a buď nechám volně uschnout, nebo profouknu fénem když spěchám, žehličku jsem nikdy nepoužívala a používat nebudu, protože se mi líbí moje vlnité a styling (laky, tužidla) nepoužívám, protože nesnáším ten pocit slepených natužených vlasů. V péči o vlasy i pleť se mi vždycky osvědčilo čím míň, tím líp :)

StanyaC 26.04.17 11:20

Methionin

Se zájmem jsem si přečetla tento článek.
Při hledání výrobků na netu jsem narazila na nesrovnalost u Methioninu.
V článku uvádíte, že při obsahu 500mg L-methianinu v tabletě stačí jedna denně, ale na lekarna.cz uvádějí 3 tbl. denně.
https://www.lekarna.cz/…0mg-tbl-100/
Tak nevím… :nevim:

Nejčtenější