Na Štědrý den s nehty jako ze salonu: Jak na domácí manikúru v 7 krocích?

Manikúra by se rozhodně neměla podceňovat. Stejně jako oblečení a líčení, i upravené ruce a nehty jsou naší vizitkou. Jak si ale upravit nehty doma, teď, když jsou salony dost často zavřené? Postupujte podle našeho jednoduchého návodu o sedmi krocích.

* Vytvořte si vánoční manikúru i doma! Zdroj: Canva photos.

Návod na manikúru jako ze salonu

1. krok: Důkladné odlakování a péče


Nejprve nehty zbavte starého laku, a to nejlépe odlakovačem bez acetonu. Pokud jste nehty nalakované neměli, rovnou přistupte k úvodní péči, tedy ruce pečlivě umyjte. Můžete použít i peeling, masku nebo vodní lázeň.

2. krok: Pryč se starou kůžičkou


Naneste a do nehtového lůžka zapracujte olejíček pro další úpravu kůžičky. Speciálně upraveným dřívkem nebo dlátkem kůžičku opatrně zatlačte zpátky do lůžka. Případně odchlípnuté kousky uštípněte speciálními kleštičkami.

3. krok: Zapilování


Nehty zapilujte a dodejte jim také tvar. Už delší dobu letí spíše kratší nehty a tzv. almond shape. Pilujte jen jedním směrem, aby se nehty zbytečně netřepily. A jednou měsíčně je také vyleštěte speciálním pilníkem. Před lakováním pak oblast nehtů zbavte pomocí odlakovače mastnoty a dalších nečistot.

4. krok: Podkladová vrstva


Následující dva kroky můžete vynechat, tento však rozhodně ne. Na přírodní nehet totiž patří vrstva průhledného ochranného laku. Vybírat můžete z různých druhů podkladů, některé slouží k tomu, aby nehet získal na pevnosti, jiné pak prodlužují výdrž barevného laku.

5. krok: Barva


Vlastní barevné lakování chce trochu cviku, zvláště pak u druhé ruky, ale při troše tréninku to zvládne každý. Základem je nenabrat si na štěteček příliš mnoho laku. Nejprve udělejte krátký tah od prostředka nehtu směrem k jeho konci, dalším tahem pak prodlužte prostřední část, třetím a čtvrtým tahem pak dolakujte i strany. Nechte volné lůžko a úplné kraje nehtu, opticky se pak prodlouží.

6. krok: Svrchní vrstva


Po zaschnutí můžete lak přejet ještě vrstvou svrchního laku, který barevný lak zatvrdí a propůjčí nehtům výrazný lesk, nebo naopak mat. Zdlouhavé čekání na zasychání laku můžete zkrátit speciálními kapkami nebo sprejem. Případně pak klasikou –⁠ studenou vodou.

7. krok: Závěrečná péče


Po závěrečném zaschnutí opravte případná přetáhnutí tyčinkou namočenou v odlakovači. Závěrem dodejte nehtům a jejich okolí potřebnou hydrataci a péči. Do nehtové kůžičky vmasírujte olejíček a dlaně ošetřete oblíbeným krémem.

Přečtěte si rady od Marti na to, co dělat s odrostlými gelovkami, když nemůžete na doplnění »

Inspirace z Youtube

Sepsané návody jsou fajn, ale nad video kolikrát není. Proto přikládám i odkazy na super tutorialy v češtině. V angličtině jich pak zrovna na Youtube najdete stovky.

č. 1.: Jak na rychlou domácí manikúru:

č. 2: Pokud je více času a chuti:

Insta inspirace

A také doporučuji Instagramová vlákna #winternails a #christmasnails, kde naleznete miliony příspěvků a tipů na krásnou manikúru se zimní tématikou. Popřípadě #christmasmanicure, pod kterým jsem našla tuhle vločkovou nádheru od polské bloggerky xpositiv.

Arome Insta

Sledujete náš Instagram? Ještě ne? Tak to rychle napravte, protože na něm čas od času sdílíme různé soutěže o zajímavé ceny. A také naše aktuality z redakce, co právě Aromegirls testují, píší, připravují. Třeba jako poslední srovnávačku drogerkových laků.

Autor: Klára

Milovnice zapadlých drogerií a parfumerií. Preferuje spíše osvědčené kousky, ale nezalekne se ani občasného experimentu. A to zvláště, pokud se jedná o novou paletku očních stínů.

Témata článku

Váš příspěvek

Nejčtenější