Pokožka neomládne ani s nejdražším krémem, když budete dělat chyby při odličování a čištění

Cena za krém proti vráskám vám pomalu protrhla peněženku, ale ani po měsíci používání z pleti nezmizel jediný rok? Chyba nemusí být ve výběru krému, ale v úplném základu – v čištění, říká Katarína Sedliačiková z Medik8.

*

Už víme, jak se správně odlíčit


S kolegyněmi jsme se díky Medik8 zúčastnily eventu, jehož hlavním tématem byla péče o pleť a její čištění. Upřímně, žádné velké novinky jsme nečekaly – vždyť tohle řešíme od té doby, co se nám na pleti objevily první známky puberty.

Všechny tak samozřejmě víme, že když vypijeme přes den čtyři kávičky a jednu sklenici vody, nebude na tom naše pleť úplně sluníčkově. Stejně tak víme, že víc než jakýkoliv retinol nebo kyselinu hyaluronovou naše pleť potřebuje hydratační složky a taky, že se máme vždycky odlíčit (jojo, i ve tři ráno, když přijdeme z oslavy a i převlékání do pyžama se zdá jako heroický výkon).

Odličovač je dobré používat ráno i večer

Pokud jste stejně jako my ráno oplachovaly obličej jen vodou, není to tragédie, ale komplikujete sérům i krémům vstřebání do pokožky.

Během noci dochází k usazování mazu a zbytků večer nanesené kosmetiky na povrchu pleti, které obyčejná voda nemusí zcela spláchnout. Katarína Sedliačiková proto radí používat odličovací pěnu, gel nebo olejíček i během ranního čištění. Jakákoliv další péče je pak mnohem efektivnější.

Micelární voda jen výjimečně, do denní péče rozhodně nepatří

Když přišla na trh první micelárka, strhlo se totální šílenství a micelám se pomalu stavěl kosmetický piedestal. Celkem dlouho trvalo, než začaly být slyšet vyděšení dermatologové a ženy, kterým se ve třiceti vrátilo dávno vyléčené akné. Díky nim si ženy po odlíčení micelární vodou začaly alespoň oplachovat obličej.

Podle Kataríny ale pleť trpí už samotným používáním micelárních vod. Jsou totiž velmi agresivní, narušují přirozené ph pokožky, dráždí a vysušují. Použít ji jednou za čas, když se potřebujeme rychle odlíčit, nevadí, ale rozhodně by neměla být součástí každodenní péče.

Vhodnou alternativou jsou micelární pěny nebo jemné odličovací oleje. Protože máme převážně suchou pleť, vyzkoušely jsme čisticí pěnu Gentle Cleanse a Lipid Balance cleansing oil, což je odličovací olej, který po spojení s vodou emulguje a dá se jednoduše opláchnout. Obojí sundalo kompletní make-up na první pokus.

Pleti vadí teplá voda!

Řasenka ani neslíbatelná rtěnka nejdou vlažnou vodou dolů? Změňte odličovač a hlavně nepoužívejte příliš teplou vodu. Zmíněná čisticí pěna a odličovací olej vše zvládly na první dobrou a to s vlažnou vodou.

Teplá nebo dokonce horká voda způsobuje rozšíření cévek a žilek, což vede k začervenání pleti a jejímu podráždění. A to logicky není úplně fajn start při opečovávání pleti.

Tonikum není navíc, tonikum je základ

Asi největší překvapení pro nás bylo, jak velkým pomocníkem může tonikum být. Vyzkoušely jsme Daily Refresh Balancing Toner , který se hodí k dočištění pleti, srovnává pH pokožky a maximalizuje následný účinek sér, krémů nebo masek. Mimo to hydratuje a zklidňuje pokožku. Po jakémkoliv čištění je to proto vyloženě must have kousek.

Tip k toniku: Přelijte si ho do rozprašovače a místo na tampon, který nasaje skoro polovinu potřebné dávky, naneste tonikum rovnou na pleť, nechte zaschnout nebo setřete tamponkem. Zjistíte, že vám vydrží dvakrát déle.

Pozor, jak odličujete oči

Oči bychom neměly odličovat směrem od nosu ke spánkům, ale od obočí dolů a pak jen jemně dočistit oblast pod spodními řasami. Nedochází tak k natahování pokožky a tvorbě vrásek… a ty nechceme!

Co bylo největší překvapení pro vás?

Autor: Andrea

Andrea ráda testuje výrobky všech cenových kategorií a vybírá ty, které za to opravdu stojí. Nejvíce se zaměřuje na péči o vlasy a pleť. Vše, co doporučuje, má osobně vyzkoušené.

Váš příspěvek
lucindaluckatá 11.12.19 14:05

Na péči o pleť si dávám opravdu záležet, vzdy mě překvapí, když mi někdo řekne, že se neodličuje, naposledy mě překvapila kamarádka, která se naličí dlouhotrvající kosmetikou a chlubí se tím, že ji naličení vydrží i 4 dny, to bych zešílela.

Nejčtenější