Proměna #druhátvář: Stíny volte podle barvy očí. Jaké budou sedět vám?

Jaké odstíny a podtóny očních stínů zvolit, aby vynikla barva vašich očí? K zeleným se nejvíce hodí fialová, modroočky by měly sáhnout po meruňkových tónech a ženy s hnědýma očima si mohou dovolit nejvíce odstínů. Podívejte se na proměnu zelenooké Stanislavy!

Tentokrát se do proměny přihlásila naše čtenářka Stanislava. Ta má výrazné zelené oči, nejlépe se cítí v přirozených odstínech a naopak nenosí červenou rtěnku. Vytvořili jsme jí fialové kouřové líčení, které upoutá pozornost na krásnou zelenou barvu duhovky.

Jak Stanislavě prospěla proměna? Podívejte se!

Jaké jsou ideální odstíny a barvy při líčení?


Zralejší pleť potřebuje specifickou kosmetiku a odstíny i texturu kosmetiky, o čemž jsme psali v článku #druhátvář: Kouřové líčení, které ubralo 10 let. Odstíny jsou důležité u každého make-upu a samotné barvy velmi ovlivňují celkový výsledek líčení. Příkladem mohou být červené odstíny, které vytahují z obličeje každou nedokonalost.

Zelená maskuje červenou, proto v drogérii často narazíte na korektory, které mají zelený nádech nebo jsou úplně zelené. Zcela zelené korektory se přimíchávají do klasických korektorů a make-upů, nazelenalý korektor můžete aplikovat přímo na začervenalá místa nebo na pupínek. Se žlutou zase zamaskujete tmavé kruhy pod očima.

Čtenářka Stanislava před proměnou.Čtenářka Stanislava před proměnou.

Pryč s opadanými stíny!


Výrazné kouřové líčení s sebou nese i jisté riziko. Opadané stíny mohou zničit již hotový make-up. Možností, jak se nepříjemnému problému vyvarovat, je několik.

Nejjednodušší je nanést nejdřív oční stíny a až potom se zaměřit na make-up a korektor. Jestli jste ale líčila nejdřív tvář a pak oči, jde to ještě zachránit. Pokud je opadaných stínů méně, zafunguje tu klasické spirálka na obočí, se kterou stíny lehce z pleti odstraníte, aniž byste zničila make-up.

Druhým řešením je odlíčení části, kde stíny opadaly, a zamaskování korektorem. V tomto kroku nezapomínejte korektor zapudrovat, aby vám na pleti vydržel. Jestli jste oči ještě nezačala líčit, vezměte na pomoc sypký pudr. Já jsem ve videu lehce použila banánový pudr od Rival de Loop Young. Určitě jste na internetu viděli blogerky, které si pod oči aplikuji tlustou vrstvu sypkého pudru. A ono to má i své výhody – opadané stíny pak setřete spolu s pudrem a korektor pod očima bude držet až do večera. Pokud máte suchou pleť, tohoto kroku se vyvarujte, oční okolí byste zbytečně vysušovala a pnulo by vás.

Fialové kouřové líčení.Fialové kouřové líčení.

Aby oční stíny vydržely…


Oční stíny vám na víčku nedrží hlavně ze dvou důvodů. Buď máte mastná víčka, nebo jste použila nekvalitní oční stíny. Dobrou zprávou je, že oba důvody mají svoje řešení.

Máte mastná víčka? Nikdy nezapomínejte na podkladovou bázi, která prodlouží výdrž očních stínů. Tento krok nevynechávejte hlavně u nekvalitních očních stínů. Většina z nich se po pár hodinách slévá do vrásek a ztrácí svou intenzitu. Mojí nejoblíbenější oční bází je Anti Aging báze od Urban Decay z levnějších variant je známá třeba báze od značky Avon.

Bázi pod oční stíny může nahradit i tekutý oční stín, který pudrovým stínům dodá na intenzitě. Skvělé jsou třeba krémové oční stíny Made to last Liquid Eyeshadow od Pupa Milano. Na kvalitě pudrových stínů tolik nezáleží, dražší podkladová báze zachrání špatnou pigmentaci i malou výdrž.

Líčení kouřových očí.Líčení kouřových očí.

Další použitá kosmetika:

Zbystřete! Paletku Makeup Revolution, Maybelline tekutý korektor i další dekorativní kosmetiku si můžete od 15. 10. do 21. 10. v síti drogérií ROSSMANN pořídit s 50% slevou.

Článek vznikl za podpory drogérie ROSSMANN.

Autor: Karolína

Pokud si Karolína ráno vybírá rtěnku, je to rozhodování na několik (desítek) minut. Doma má totiž celou komodu kosmetiky. A protože nemá beauty produktů nikdy dost, své postřehy sdílí na svém blogu www.ok-makeup.cz a ráda líčí ostatní.

Váš příspěvek