#druhátvář: Kouřové líčení, které ubralo 10 let

Kouřové líčení nemusí být tabu ani tehdy, když nosíte brýle a máte zralou pleť. Pokud zvolíte ideální odstíny a správnou kosmetiku, kouřovky vám budou slušet. Stejně jako čtenářce Jitce, která se stala hvězdou naší nové proměny.

Paní Jitka se na nás obrátila s tím, že by chtěla vyzkoušet kouřovky, ale bála se, jestli s brýlemi bude takové líčení vypadat hezky. Navíc se nám svěřila, že by byla ráda za tipy, jak má u své zralé pleti postupovat, aby byl make up dokonalý.

Chcete vidět, jak dopadla proměna paní Jitky? Podívejte se na video

Nejdřív oči, potom pleť


Některé stíny opadávají víc, než je potřeba. Proto se u kouřového líčení držte jednoduchého pravidla: nejdříve vystínujte oči a až potom nanášejte make up. Opadané stíny pak jednoduše odstraníte vlhčenými ubrousky nebo tampónky s micelární vodou. Já jsem použila paletku stínů Sweet Peach od Too Faced a místo pokladové báze jsem sáhla po krémovo-gelových očních stínech Color Tattoo.

I když líčení často láká k experimentování, raději myslete na to, že výrazné mají být buď jen oči, nebo rty. Vyvarujete se tak přelíčeného obličeje a nešlápnete vedle.

Make up volte lehčí, s rozjasňujícím efektem, s pudrování to nepřehánějte, aby pleť nepůsobila zbytečně mdle. Do make upu můžete přimíchat trochu hydratačního krému nebo tekutého rozjasňovače, pleť bude vypadat odpočatě a mladě. Na pleť paní Jitky jsem použila:

Výrazné oči potřebují upravené obočí


Kouřové oči si přímo žádají upravené obočí. Nejen, že dodává obličeji výraz, navíc díky vykreslení bude celkové líčení vypadat celistvěji a dokonaleji. Použít můžete obyčejný hnědý oční stín z oblíbené paletky a průhlednou řasenku od Essence. Výraznější obočí vykouzlíte pomádou nebo gelem na obočí.

Správný odstín tvářenky a rtěnky


Zralejší pleť vyžaduje především lehčí texturu produktů a šťavnaté barvy. Nejdůležitějším krokem je výběr odstínů. Tady neexistuje žádné určité pravidlo, základem je zkoušet. Zralé pleti většinou sluší meruňkové a lososové barvy a perleťové a lesklé efekty, které uberou léta. Na tváře jsem použila tvářenku v odstínu Tenderling od MAC a na rty hydratační rtěnku Pure Color od Esteé Lauder v odstínu Peach Paradise 36.

Ostatní produkty:

Zkoušely jste kouřové líčení nebo preferujete výrazné rty?

Autor: Karolína

Pokud si Karolína ráno vybírá rtěnku, je to rozhodování na několik (desítek) minut. Doma má totiž celou komodu kosmetiky. A protože nemá beauty produktů nikdy dost, své postřehy sdílí na svém blogu www.ok-makeup.cz a ráda líčí ostatní.

Váš příspěvek
Andrea MP 12.07.18 11:14

Pani opravdu vypadá mnohem líp :-) Je vidět jak pomůže když se zakryjou kruhy pod očima, barevné flíčky a přidá se kontura :palec: