Eau de Lacoste, Eve, Everose & Sea Rose

Čtyři vůně, které vám dnes představím, jsou skvělé na běžné nošení - každá pro někoho jiného. Vyberete si?

Eau de Lacoste bude nová Éclat d'Arpège, dejte na mě. Roztomilá kulička, líbivá svěží vůně, značka, kterou znají i holky, jež nosí jen trička a kecky.

Asi vás nepřekvapí, když řeknu, že začátek je citrusový, rychle vyprchá a nastoupí ovocně květinová směs. Ovoce zastupuje ananas, cítila jsem i hrušky, i když ve složení nejsou uvedené. Květiny jsou v Eau de Lacoste bílé, převážně jasmín, ale takový ten umělý, vypucovaný, jaký známe právě z univerzálních voňavčiček. Celek je, jak už jsem napsala, líbivý, svěží, výdrž není moc vysoká, ale to nevadí; podle žebříčku FAnnu patří mezi nejprodávanější dámské vůně v e-shopu stále Light Blue, což znamená, že některé ženy si tu svoji zkrátka kupují pořád dokolečka, a zelená Versense od Versace, která je také univerzální, beze stopy charakteru a nic nevydrží. Průměrný zákazník chce průměrnou vůni.

Žádná bomba není ani Cool Water Sea Rose. Po delší době jsem se podívala na seznam odnoží dámské Cool Water a zhrozila jsem se: je jich už patnáct, a to je docela dobře možné, že mi nějaké unikly. V těch, které jsem zkoušela, většinou kralovaly mořské tóny, respektive chemické pokusy o jejich napodobení, které nejpozději po hodině končí takovým tím vyčpělým okurkově vodním dechem. V Sea Rose žádné nejsou a je to dobře. Voní to hezky, nebo spíš hezoučky, po růži, pivoňce a nějakém jemném ovoci, pravděpodobně hrušce. Byl by to takový pěkný nekonfliktní dárek.

Obě předchozí vůně, Eau de Lacoste i Sea Rose, nejsou špatné v mírném teple, ale zcela zklamaly v tropickém horku. Nejsou na to stavěné a bylo poznat, že ten nápor neunesou, začaly lepit a hodně rychle se vypařily. Do opravdového vedra noste ostré citrusové kolínské nebo malé množství orientu, který teplo rád.

Překvapivě hezké, přitom stále univerzálně nositelné vůně pro někoho parfémově vyspělejšího jsou Eve a Everose od Jil Sander.

Jsou to moderní chypre vůně, jejichž hlavní složkou je pačuli. Zemitá, chladná, ale sametová, jak ji známe z dalších typických vůní této kategorie (Narciso Rodriguez, Red Door Velvet). Eve a Everose jsou si velmi podobné, i Eve obsahuje růži, je jí však méně než v Everose a převládají nad ní jiné složky, hlavně jemné dřevo a fialkové tóny. Everose prakticky tvoří pouze růže a pačuli, jen jemně dokreslené špetkou ovoce a dřeva. Obě vůně doporučuji k vyzkoušení, pokud toužíte po jednoduché, ale dobře sestavené pačuliové chypre.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

jitulech 13.08.13 16:59

Everose je opravdu moc hezká, typově Coco Mademoiselle, taková její levnější sestra. Příznivkyně, které si na Coco Mademoiselle netroufnou, hravě uspokojí.

dusty 11.08.13 13:22

Eve je nudná, Everose je ozaj pekná, ale oveľa krajšia je reklama, ružová inšpirácia na Marylin v hodvábe tesne pred smrťou.

Nejčtenější