Escada Especially Elixir & CK Down Town

V obchodech se vyrojilo nějak hodně novinek, zdá se, že pomalu začínají Vánoce (konečně, však už je skoro konec září, že jo!). Budete si letos přát pod stromeček třeba novou Escadu nebo Calvina Kleina?

Vůně Especially a Especially Delicate jsem recenzovala před rokem (to to letí…) a obě se mi líbily. Obě obsahují růži, doplněnou trochu jinak, ale tak, že pořád převládá. Especially Elixir má podle názvu být silnější odnoží pro ty, kterým byla Especially málo a Delicate skoro necítili. Kdyby někdo pochyboval, barva obsahu mu vztahy mezi jednotlivými odnožemi vysvětlí po lopatě:

Popravdě, nejsem si tou silou Elixiru moc jistá. Ze začátku skutečně voní výrazně, sytě, ale dost rychle to vzdá. Počáteční harmonie růží a pačuli se špetkou ovoce za hodinu napůl vyvane a zůstane vám průměrná moderní chyprovka dohnaná svěžími tóny bílého pižma někam, kam růže nebyly vpuštěny. Škoda, růže mírně umazaná pačuliovou zemitostí měla potenciál, jakého vypulírované růžičkové vůničky nikdy nedosáhnou. Pokud se vám líbí Especially, zůstaňte u ní.

(Od vyzkoušení ale neodrazuji. Zkuste to na své kůži, možná na vás Elixir rozkvete do té krásné syté barvy.)

Calvin Klein Downtown se ubírá vyšlapanými cestičkami sladkokvětinových vůní. Píšu to už asi potisící, ale co nadělám, když je tolik stejných, nepřekvapivých vůní? Downtown je univerzální, slušně udělaná, zcela neoriginální vůně na běžné nošení, bla bla bla… Hladká, kulatá gardénie je oslazena a zároveň (ne moc) osvěžena sladkou hruškou, dobře známý pižmový základ to celé mírně přihřívá. Jestli se vám líbí lehce hřejivé ovocné květinovky, tak prosím, vyzkoušejte. I jako dárek by to nebylo špatné. Flakonek má hezké víčko. To je asi tak všechno, co bych do protokolu uvedla, strážmistře.

Ale namouduši, jestli někde nějaká nažehlená slečna napíše, že Downtown je úžasná, originální a sexy vůně, budeme psát ještě protokol o vraždě.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Makiiii 30.05.15 14:35

Mi naopak Downtown voní příjemně. CK mě zatím nikdy nezklamal. Ovšem, nejedná se o žádné „wow“ typu Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire - Orchidée Vanille, ale je třeba mít parfém na denní nošení za rozumnou cenu.

jitulech 16.10.13 19:53

mně se taky líbí…a možná na jaře do jedný z nich půjdu…ale zrovna Chloe Roses de Chloe je taky podobný typ vůně jako edice Especially. Nechápu proč s tím vyjíždí teď na podzim…jo vlastně Vánoce…a jsme zas u marketingu! :mrgreen:

A Margaretha Ley neznám, mrknu ;)

Příspěvek upraven 16.10.13 v 19:53

dusty 16.10.13 18:23

@jitulech Buď rada, že si ekonóm a nie marketingový či PR spratek! :mrgreen: Sú si veľmi podobné a celkom sa mi páčia, aj keď by som to nekúpila. Od Escady je zaujímavá vôňa Margaretha Ley, inak sú to cukrové vody.

jitulech 16.10.13 13:34

@evik77 jestli znáš ty předchozí Especially, tak je to hodně podobný…no v mém nosu vlastně skoro stejný, prostě jedna vůně na 3 způsoby, které se minimálně liší! já vůbec nechápu, proč to ta Escada dělá…stačila by jedna, mně příjdou fakt všechny tři stejný! to je přece hrozně neekonomický, vyrobim jednu a ne 3 stejný..to nemůže být vůbec rentabilní! Jéééžiš ekonom ve mně promluvil:-)

evik77 16.10.13 08:30

Ne? :think: Klame tělem? Jsem zvědavá, zajdu do Fannu. :mavam:

jitulech 15.10.13 15:25

@evik77 ona není ale vůbec sladká, ta barva dost klame..nevystihuje podstatu vůně

evik77 15.10.13 08:45

Ty růžové odstíny mne děsí. Úplně mi z toho trnou zuby. Fuchsiovou mám ráda na oblečení, ale u parfému to je výstražné znamení "POZOR! NEBEZPEČÍ. OPUSŤTE OHROŽENOU ZÓNU. Ale třeba se jednou spletu… (příjemně).

aerdna01 01.10.13 21:53

@jerry Na tu poslední větu jsem si vzpomněla dnes v Douglas, kde paní prodavačka zrovna nabízela 2 takovým slečnám Downtown a po užaslém áách na ně vytasila ještě Sí :lol:

jerry 30.09.13 06:48

Ad Downtown - ta poslední věta je samostatnou recenzí. :palec: :lol:

Ada 29.09.13 15:38

Neměl to být vtip, ale jsem ráda, že pobavil :)

Nevšimla jsem si, že jsem uložila starší koncept s nedopsanou recenzí. Omlouvám se a opravuji :)

jitulech 27.09.13 17:09

:-)já si pořád myslím,že to Ada dopíše:-) jinak Escada Especially Delicate Notes považuji za opravdu velmi vydařenou kompozici…až na tu výdrž. Tak zkusím i Elixir,uvidíme co vytvoří s moji kůží. Každopádně tato verze má,alespoň co se flakonu týče,ty správný escáďácký odstíny:-) Down Town jsem zkoušela,no Avon hadr,taková vodička nasladlá pro puberťačky. Není to smrad,ale je to takový nijaký…bez vůně a bez zápachu,ačkoliv tento příměr se sem moc nehodí:-)

Příspěvek upraven 27.09.13 v 17:13

silvoušekCZ 27.09.13 13:15

:D jj taky jsem si říkala co to je, to bude asi nějaký nedopsaný… Nicméně musím souhlasit s recenzí na Especially Elixir, mám to úplně stejně, pro mě docela zklamání. Čekala jsem hutnější teplejší variantu ted na podzim-zimu s dobrou výdrží, ale žádná síla ani větší koncentrace se u mě nekoná, ba naopak rychle vyprchá a snad za půl hodiny jsem ji na ruce vyloženě hledala. To už má lepší výdrž ta Delicate, která má být naopak odlehčená, jemná. Zůstávám u klasické Especially je z nich opravdu nejlepší, velmi dobře drží a často na ni dostávám komplimenty. Nicméně ted půjde zazimovat :) a na světlo opět až v létě, do zimy se moc nehodí.

dusty 27.09.13 13:04

Najlepšia recenzia na Downton, akú som dosiaľ mala možnosť vstrebať. :mrgreen:

Přidat komentář

Nejčtenější