Estée Lauder Modern Muse & Guerlain Limon Verde: recenze

Květinové mýdlo a letní citrusový koktejl, tak by se daly stručně nazvat mé dnešní úlovky. Na co máte v tomhle počasí náladu?

#start-16938#
Loňská novinka Modern Muse od Estée Lauder už má jednu odnož (Modern Muse Chic), která mě teď také začala docela zajímat. Modern Muse je totiž pěkná květinová vůně typu „hladké mejdlíčko“ a vydrží hezká po celou dobu, kdy voní, což je dnes bohužel docela vzácnost.

Hlavními složkami Modern Muse jsou bílé květiny, především uhlazený krémový jasmín. Ten se kolem vás bude prohánět v takovém tom bílém obláčku typickém pro bílé květinové vůně, ale krotším, ne moc rozpínavém. Mimochodem, také u těchto „obláčkových“ vůní vždycky téměř fyzicky vnímáte rozměry? A ovlivňuje vás to v rozhodování, jestli líbí nebo nelíbí? Mně se vždycky vybaví Crystal Noir, který se rozpínal tak mocně, že by dokázal zardousit nositelku a ještě pár lidí kolem ní.

Základ Modern Muse je především mýdlově pižmový, proto na mě také vůně působila dojmem luxusního květinového mýdla. V této mýdlově jasmínové harmonii si pak najdete ještě další složky - lehce medový zimolez, opojnou lilii, špetku vanilky, možná i pačuli, které by prý v Modern Muse měly být hned dva druhy, ale já jsem necítila ani jeden, snad až úplně na závěr, kdy z vůně zbyl jen poslední dech. #end-16938#

Jestli vás bílá romantika neoslovila a radši byste něco opravdu letního, vyzkoušejte letošní příspěvek do řady Aqua Allegoria od Guerlainu: Limon Verde.

#start-25051#
Limon Verde je koktejl, jaký bych s radostí ochutnala i v pitelné podobě. Představuju si ho ve sklenici s velkým kolečkem limety na okraji; po limetce se koktejl jmenuje a také po ní voní. Citrusové tóny jsou prchavé a intenzivní limeta tak vydrží jen krátkou dobu, ale její stopy jsou ve vůni patrné hodně dlouho.

Druhou nejvýraznější složkou Limon Verde jsou fíky, což mi udělalo velkou radost, fíky mám ráda v parfémech i čerstvé k jídlu (škoda, že se u nás málokdy dají koupit dobré). V řadě Aqua Allegoria už jedna fíková vůně je: Figue Iris, sladký sametový fík s kosatcem. Pokud ho máte doma jako já, můžete si k němu pořídit svěžejší alternativu.

Fíkovo-limetkový koktejl doplňuje ještě další tropické ovoce, tonka a typické zelené guerlainovské tóny, které vám připomenou např. Herbu Frescu nebo Lavande Velours.

Určitě vyzkoušejte, jestli toužíte po méně typické osvěžovačce. #end-25051#

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější