Exkluzivní Guerlain: Oriental Brulant & Gourmand Coquin

Některé články vznikají tak, že zahlédnu ve výloze parfumerie plakát na novou vůni a probudí se ve mně zvědavost spojená s pocitem pracovní povinnosti: je potřeba vůni vyzkoušet, orecenzovat a předhodit vašemu hodnocení. Někdy se dostaví nostalgie a otevírám krabici s miniaturami dnes již nedostupných parfémů. A pak jsou tu večery, které si chci užít s něčím krásným na ruce. Jak by řekl klasik: vlastně nemám hlad, jen chuť na něco dobrého!

Guerlain dělí exkluzivní vůně (dostupné jen na vybraných místech, často pouze v pařížském butiku značky) do několika řad. L'Art et la Matière („umění a materiál“) nabízí parfémy, jejichž ústředním tématem je vždy nějaká složka nebo akord: tonka (Tonka Impériale), kosatec (Iris Ganache), růže (Rose Barbare). Les Elixirs Charnels jsou smyslné elixíry určené pro potěchu nosu a fantazie: v sérii je např. elixír orientální, gurmánský nebo dřevitý. V řadě Les Parisiennes („Pařížanky“) najdete hlavně starší vůně, které se dříve prodávaly běžně, ale teď jsou k dostání už jen pouze u Guerlaina (Mayotte, Nuit d'Amour).

Některé vůně pak stojí mimo tyto řady.

Protože řadě Les Elixirs Charnels jsem se ještě vůbec nevěnovala, v dnešní multirecenzi předkládám vaší pozornosti dvě z nich.

Autor: Ada

.

Témata článku

Váš příspěvek

Nejčtenější