Fendi: Theorema

Theorema začíná silným citrusovým závanem, plným bergamotu a citronů. Záhy se k nim přidává suchá sladkost a výsledek nějakou dobu připomíná dobrý sladkohořce ovocný bonbon, nebo hořkou čokoládu s kousky pomerančové kůry. A Theorema jde dál, do čokolády se vmíchává koření - hodně skořice, trochu muškátového oříšku a špetka suše štiplavého pepře. Vzniká částečně gurmánská, částečně orientální lahůdka, která postupně sládne (přidává se krásná, zlatě cukrová ambra, santal a zemitá pačuli). Tato proměna se odehraje asi tak během půl hodiny a potom se Theorema usadí ve své základní, „srdcové“ podobě": zlatavě sladký ambrový základ říznutý vonným santalem a špetkou kakaa, lopata skořice a něco málo jasmínu a jiného koření. Mezi orienty a gurmánskými orienty patří spíš mezi lehčí, milovnicím květinových a svěžích vůní bude samozřejmě připadat těžká.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Slimek 04.06.11 21:22

Pro mne dvěma slovy skořicová žvýkačka :)

bosbubalus 10.01.11 18:35

pravá zadymená čajovnička :)

Arome Vivian 07.07.09 18:12

Značka Fendi bohužel loni ukončila výrobu parfémů :-( V některých obchodech se ještě doprodávají zásoby, takže pokud jste si některé parfémy této značky oblíbily, neváhejte. Já zbožňuji pánskou verzi Theoremy! :-)

Elena 06.05.09 16:11

Nádherná vůně, nádherný flakon, nádherná krabička… :-)

WildOrchid 03.02.09 23:49

Ze zacatku jsem si rikala - jezis, co to je? to je snad nejaka desinfekce! smrdi mi to jako nejakej lekarskej bylinnej alkohol. Pak zacala byt citit skorice, a ke konci to uz jakz takz voni, jako telovy mliko na opalovani se skorici

Mates 12.01.09 14:24

Od téhle značky mohu vše.Krásné vůně s perfektní výdrží.Chyba snad jediná,špatně se schání.Theorema už není dostupná dost dlouho.Další,která stojí za vyskoušení je Fantasie.

Mates 12.01.09 14:24

Od téhle značky mohu vše.Krásné vůně s perfektní výdrží.Chyba snad jediná,špatně se schání.Theorema už není dostupná dost dlouho.Další,která stojí za vyskoušení je Fantasie.

Světluška 22.12.08 17:04

Já si ji zase na sobě dovedu docela dobře představit, mám sice pouze vzoreček, ale velmi konvenuje mému naturelu, vnímám ji jako velmi hebkou vůni, samozřejmě po rozvonění.

Arome Olga 10.12.08 17:47

Strašné! Dneska mi přišla miniaturka a rychle půjde z domu! První dojem byl Wau! to má šmrnc. Jenomže za chvíli bylo po šmrncu a teď to páchne jako oblečení ze skříně v kuřáckém pokoji. Nebo jak bych to popsala. Taková ta hořká zatuchlina se zbytky prášku na praní. Jdu to odrhnout. Brrrr.

estelle 06.05.08 13:54

Výstižná recenzia. Človek má pri Theoreme pocit, ako keby sa ocitol niekde v oriente, takom typickom farebnom obchodíku so zlatými akcentami a doplnkami a pochutnával si na spomenutých sladkostiach…pači sa mi, neviem sa však rozhodnuť čiby som ju nosila alebo nie. Typovo mi pripomína KL od Lagerfelda a sčasti Shalimar Light a vzdialene trochu Trouble.

Přidat komentář

Nejčtenější