Filmy plné krásy: 9 filmových tipů na dnešní večer

V jakém filmu se pokocháte krásným make-upem? A kde dostaly účesy nebo líčení hlavní roli? Vyberte si od klasik až po velmi „odpočinkové“ filmy.

Střihoruký Edward

Americká fantasy klasika, kde exceloval mladý pár Johnny Depp a Winona Ryder, je přímo filmová povinnost! Snímek definitivně katapultoval režiséra Tima Burtona mezi hollywoodskou špičku a jeho typický rukopis je znát právě na podobě Střihorukého Edwarda. Nadšenkyně pro kosmetiku pobaví vtipný detail, že Edward se dostane mezi lidi díky Peggy, distributorce značky Avon.

Snídaně u Tiffanyho

Dvouhodinový filmový poklad vás pohladí po duši, ať už jste fanoušci líčení, nebo klasické kinematografie. Co scéna, to make-upová podívaná! Audrey Hepburn jakožto zlatokopka je tu prostě neodolatelná, snímek je navíc „koukatelný“ i pro naše pánské polovičky. Bezchybné zpracování snímku dostane všechny, kdo si potrpí na kvalitu.

Kosmetička a zvíře

Pokud jste s oblibou sledovali seriál Chůva k pohledání, hlavní představitelka Fran Drescher vás potěší i v celovečerním americkém snímku z roku 1997. Styl humoru a dějová linka jsou v podstatě totožné – mužským protagonistou však není muzikálový producent, ale diktátorský státník z východní země. Pod taktovkou americké kosmetické divy však pookřeje on i jeho tři děti. Mimochodem, ve filmu si můžete všimnout několika československých stop, například fotografií bývalých prezidentů.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

Johnny Deppovi zřejmě stříhání šlo, a tak si 17 let po Střihorukém Edwardovi střihl další roli ve filmu Tima Burtona. Hororová kadeřnická podívaná potěší i make-up artisty a příznivce muzikálů. Spíš než na dechberoucí scénář se těšte na atmosféru hustou, že by se dala krájet. Prostředí starého Londýna dává ději děsivé kulisy.

Salon krásy

Prostě černošská kadeřnická komedie, říká výstižně jeden komentář na ČSFD. Salon krásy je po filmové stránce dost nevýrazný snímek a zaujme spíš samotným prostředím, ve kterém se odehrává. Děj se točí kolem kadeřnice (hraje ji Queen Latifah). Ta otevírá svůj salon v Atlantě, získává první zákaznice, vypořádává se s konkurencí a do toho řeší vzdělání své dcery a nápadníka. Počítejte s exkurzí do těžkého světa živnostníka a hlavně účesů, o kterých se středoevropankám s vlasy jako hřebíky ani nesní.

Šampon

Ani film o promiskuitním holiči není žádná scénáristická perla, zato vám dá ochutnat pořádnou porci sedmdesátek. Šušká se, že hlavní představitel Warren Beatty ztvárnil do jisté míry sám sebe. Když ale pomineme drby a soustředíme se na líčení, dámy Julie Christie a Goldie Hawn se chlubí stylovým make-upem po celou dobu filmu.

Smrt jí sluší

Opět Goldie Hawn, ale tady si spravíte filmovou chuť. Vítejte v parodickém snímku o elixíru mládí, přetvářce a snaze být stále mlád.
Spolu s Meryl Streep a Brucem Willisem groteskně zobrazují touhu po věčném mládí ve filmu Smrt jí sluší. Jejich brilantní herecké výkony bohatě koření fantasy, které velmi baví a trochu děsí.

Slečna Drsňák

Agentka Gracie Hart se uchází o titul Miss USA, aby zabránila plánovaným útokům, a prochází velkou proměnou. Depilace, stříhání, barvení, líčení… to všechno protkané peprnými hláškami. Na remcající Gracie, která chytá HBO na alobaly na hlavě, se nejlépe dívá s pleťovou maskou na obličeji a popcornem v ruce. Pokud to vaše angličtina dovoluje, doporučuji film zhlédnout v originální znění – v českém dabingu se totiž ztrácí spousta vtipů.

Glow Up: Britain's Next Make-Up Star

Baví vás reality show a máte přístup k BBC? Sledujte soutěž make-up artistů, kteří se šminkami zvládají hotové divy. Soutěž o toho nejlepšího není pro žádné padavky – obtížnost úkolů postupně stoupá, hladina stresu se zvyšuje, porotci nenechávají nit suchou… zlatý Zdeněk Pohlreich! Díly první série můžete stáhnout přímo na webu BBC. Autentická britská angličtina je pomyslnou třešničkou na kosmetické taštičce.

V jakém filmu se vám nejvíc líbilo líčení?

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Témata článku

Váš příspěvek

Nejčtenější