Gel, nebo akryl: otestujte, co snesou vaše drápky

Akrylové, nebo gelové… Zdá se vám to prašť jako uhoď? Než vaši dlaň sevřete v pěst, své drápky si pořádně prohlédněte. Ani akryl, ani gel jim nemusí dělat nejlépe. Jaké umělé nehty vybrat tak, aby byly vaše ručky nejen pěkné na pohled, ale také zdravé?

*

Přirozené gelovky


Gelové nehty jsou ideální pro všechny, na kterých příroda jinak šetřila. Vrstva gelu se nanáší přímo na přírodní nehty a vypilovat je můžete do všech možný tvarů a délek, jak jen hrdlo ráčí. Nehty ztuhnou pomocí ultrafialové lampy. Pozor jen na mráz, nárazy a velký tlak, které gelovým nehtům vůbec nesvědčí.

Proč dát gelovkám zelenou


Ať už jste zarytá fanynka akrylových nehtů, nebo ne, jedno se gelovkám upřít nedá: na nehtech vypadají nejpřirozeněji. Gel navíc nedává zabrat tolik, co akrylová manikúra. Nehty se tolik neničí a také mohou daleko lépe „dýchat“ než pod vrstvou akrylu. Gelové nehty se snadno zdobí – ať už po své manikérce vyžadujete třpytky nebo nálepky. A pokud se vám omrzí, stačí je jednoduše odpilovat. Největší výhodu ale poznáte na vlastní nos při samotné aplikaci: na rozdíl od akrylu nezapáchají.

Proč od gelovek ruce pryč


Na gelovky se nemůžete dvakrát spolehnout – byť sebekvalitnější, nejsou tak pevné a častěji se lámou. Gelové nehty zvládnete i doma. Kvůli UV lampě ale není počáteční investice zrovna nejmenší. Kvalitní sety na gelové nehty se pohybují kolem 2 000 Kč.
TIP: Jde to i bez lampy. Sally Hansen Salon gelový lak na nehty (216 Kč) se nanáší jako klasický lak na nehty. Výsledek? Od gelovek skoro k nerozeznání.

Sally Hansen Miracle Gel

Odolný akryl


Porcelánové nebo pryskyřicové – i tak se říká akrylovým nehtům. A po právu: akrylové nehty jsou totiž pevné a vydrží leccos – od mytí nádobí po prsty zabořené do hlíny při zahradničení.

Proč dát akrylu zelenou


Jsou daleko tvrdší než gelové. Proto si je budou pochvalovat ty, které pracují manuálně. Nelámou se a když už, oprava a odstranění nehtu je daleko snazší, než když se vám poničí pracně vyrobená gelová manikúra. Nanáší se v jedné vrstvě a obejdete se i bez UV lampy.

Proč od akrylu ruce pryč


Nehty hůře dýchají, proto jsou náchylnější k tvorbě plísní. Plísně útočí dvakrát rychleji, pokud zůstane pod nehtem a akrylem příliš velká mezera, do které se snadno dostane vzduch a voda. Samotná aplikace se neobejde bez zápachu, proto z nich chemie jenom čiší. V salonu si za akrylové nehty oproti gelovým nehtům připlatíte.

TIP: Pozor na správnou výbavu. Na úpravu akrylových nehtů budete potřebovat speciální pilník. Přesně takové vyrábí třeba Tweezerman. Neonové pilníky na nehty pořídíte i s praktickým pouzdrem (199 Kč).

Gelovky, nebo akryl? Čemu dáváte přednost vy?

Autor: Zuzka

.

Témata článku

Váš příspěvek
tea_of_cup 15.11.17 19:21

Říkat nehtům drápky to nesnese můj mozek. To jsou tak hrozné články od nového arome :cry:

Nejčtenější