Gel, nebo akryl: otestujte, co snesou vaše drápky

Akrylové, nebo gelové… Zdá se vám to prašť jako uhoď? Než vaši dlaň sevřete v pěst, své drápky si pořádně prohlédněte. Ani akryl, ani gel jim nemusí dělat nejlépe. Jaké umělé nehty vybrat tak, aby byly vaše ručky nejen pěkné na pohled, ale také zdravé?

Přirozené gelovky


Gelové nehty jsou ideální pro všechny, na kterých příroda jinak šetřila. Vrstva gelu se nanáší přímo na přírodní nehty a vypilovat je můžete do všech možný tvarů a délek, jak jen hrdlo ráčí. Nehty ztuhnou pomocí ultrafialové lampy. Pozor jen na mráz, nárazy a velký tlak, které gelovým nehtům vůbec nesvědčí.

Proč dát gelovkám zelenou


Ať už jste zarytá fanynka akrylových nehtů, nebo ne, jedno se gelovkám upřít nedá: na nehtech vypadají nejpřirozeněji. Gel navíc nedává zabrat tolik, co akrylová manikúra. Nehty se tolik neničí a také mohou daleko lépe „dýchat“ než pod vrstvou akrylu. Gelové nehty se snadno zdobí – ať už po své manikérce vyžadujete třpytky nebo nálepky. A pokud se vám omrzí, stačí je jednoduše odpilovat. Největší výhodu ale poznáte na vlastní nos při samotné aplikaci: na rozdíl od akrylu nezapáchají.

Proč od gelovek ruce pryč


Na gelovky se nemůžete dvakrát spolehnout – byť sebekvalitnější, nejsou tak pevné a častěji se lámou. Gelové nehty zvládnete i doma. Kvůli UV lampě ale není počáteční investice zrovna nejmenší. Kvalitní sety na gelové nehty se pohybují kolem 2 000 Kč.
TIP: Jde to i bez lampy. Sally Hansen Salon gelový lak na nehty (216 Kč) se nanáší jako klasický lak na nehty. Výsledek? Od gelovek skoro k nerozeznání.

Sally Hansen Miracle Gel

Odolný akryl


Porcelánové nebo pryskyřicové – i tak se říká akrylovým nehtům. A po právu: akrylové nehty jsou totiž pevné a vydrží leccos – od mytí nádobí po prsty zabořené do hlíny při zahradničení.

Proč dát akrylu zelenou


Jsou daleko tvrdší než gelové. Proto si je budou pochvalovat ty, které pracují manuálně. Nelámou se a když už, oprava a odstranění nehtu je daleko snazší, než když se vám poničí pracně vyrobená gelová manikúra. Nanáší se v jedné vrstvě a obejdete se i bez UV lampy.

Proč od akrylu ruce pryč


Nehty hůře dýchají, proto jsou náchylnější k tvorbě plísní. Plísně útočí dvakrát rychleji, pokud zůstane pod nehtem a akrylem příliš velká mezera, do které se snadno dostane vzduch a voda. Samotná aplikace se neobejde bez zápachu, proto z nich chemie jenom čiší. V salonu si za akrylové nehty oproti gelovým nehtům připlatíte.

TIP: Pozor na správnou výbavu. Na úpravu akrylových nehtů budete potřebovat speciální pilník. Přesně takové vyrábí třeba Tweezerman. Neonové pilníky na nehty pořídíte i s praktickým pouzdrem (199 Kč).

Gelovky, nebo akryl? Čemu dáváte přednost vy?

Autor: Zuzka

.

Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

tea_of_cup 15.11.17 19:21

Říkat nehtům drápky to nesnese můj mozek. To jsou tak hrozné články od nového arome :cry:

Nejčtenější