Givenchy: Absolutely Givenchy

Když jsem se dnes dopoledne opilá endorfiny potácela od zubaře, napadlo mě vyzkoušet Absolutely Givenchy, o jejíž recenzi už si pár čtenářek řeklo. Euforie stále trvá a tak na ni ani nebudu moc zlá.
Absolutely Givenchy je letní limitka (a už loňská, takže jestli ji chcete, kupte hned, nebude) a je to, jak je v takovém případě obvyklé, svěží, ovocně květinová vůně. Z toho vyplývají i výtky, které bych k ní měla: především ze sebe vydá všechno zajímavé v první půlhodince a pak zprůměrní a zeslábne. S výdrží a originalitou je někde na zlaté střední cestě - mohlo to být o dost horší. Pokud se navoníte na tělo i na oblečení, vydrží vám pravděpodobně celý den, a nudit vás nejspíš taky nebude. Troufla bych si říct, že se také neomrzí tak rychle jako některé svěženky.
Když mi ji prodavačka v parfumerii stříkla na ruku (zkoušela jsem v Convalarii na České ulici v Brně - vřele doporučuji, mívají tu jinde nesehnatelné špeky a jsou tu příjemné prodavačky, které nejen že se netváří nakvašeně, když si vůni hned nekoupíte, ale obvykle ještě samy připomenou, že je nutné před koupí důkladně vyzkoušet), jako první mě napadly hrušky - zeleně ovocná svěžest na půli cesty mezi citrusy a sladkým ovocem. Po pár minutách venku už jsem měla na ruce výraznou vůni černého rybízu, hořkou, sytou a lehce sametovou. Když jsem se za necelou hodinku dostala domů (rybíz byl stále docela cítit) a popatřila na složení uvedené na webu výrobce, nestačila jsem se divit - jablko a plod mučenky? Jak vlastně voní plod mučenky? Jestli je stejný jako černý rybíz, tak to beru :) Jablko jsem ochotná uznat, ale určitě to není pronikavé zelené jablko z Light Blue nebo z toho mýdla v lesklém zeleném papírku, které budou znát pamětnice. Je to spíš sladké červené jablíčko, šťavnatý malináč. Květiny v srdci jsem nedešifrovala, ale opět jsem ochotná souhlasit s předkládaným hrachorem - pamatuju si ho z babiččiny zahrádky, jeho vůně je taková příjemná, květinově svěží, lehce nasládlá a velmi lehce opojná. Základ je takový ‚univerzální lehký č. 2‘ s troškou hladké vanilky.
Pokud budete Absolutely Givenchy někde zkoušet, napište do komentářů, co v ní cítíte za ovoce a za květiny. Mám pocit, že se to bude nos od nosu lišit.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější