Givenchy: Absolutely Givenchy

Když jsem se dnes dopoledne opilá endorfiny potácela od zubaře, napadlo mě vyzkoušet Absolutely Givenchy, o jejíž recenzi už si pár čtenářek řeklo. Euforie stále trvá a tak na ni ani nebudu moc zlá.
Absolutely Givenchy je letní limitka (a už loňská, takže jestli ji chcete, kupte hned, nebude) a je to, jak je v takovém případě obvyklé, svěží, ovocně květinová vůně. Z toho vyplývají i výtky, které bych k ní měla: především ze sebe vydá všechno zajímavé v první půlhodince a pak zprůměrní a zeslábne. S výdrží a originalitou je někde na zlaté střední cestě - mohlo to být o dost horší. Pokud se navoníte na tělo i na oblečení, vydrží vám pravděpodobně celý den, a nudit vás nejspíš taky nebude. Troufla bych si říct, že se také neomrzí tak rychle jako některé svěženky.
Když mi ji prodavačka v parfumerii stříkla na ruku (zkoušela jsem v Convalarii na České ulici v Brně - vřele doporučuji, mívají tu jinde nesehnatelné špeky a jsou tu příjemné prodavačky, které nejen že se netváří nakvašeně, když si vůni hned nekoupíte, ale obvykle ještě samy připomenou, že je nutné před koupí důkladně vyzkoušet), jako první mě napadly hrušky - zeleně ovocná svěžest na půli cesty mezi citrusy a sladkým ovocem. Po pár minutách venku už jsem měla na ruce výraznou vůni černého rybízu, hořkou, sytou a lehce sametovou. Když jsem se za necelou hodinku dostala domů (rybíz byl stále docela cítit) a popatřila na složení uvedené na webu výrobce, nestačila jsem se divit - jablko a plod mučenky? Jak vlastně voní plod mučenky? Jestli je stejný jako černý rybíz, tak to beru :) Jablko jsem ochotná uznat, ale určitě to není pronikavé zelené jablko z Light Blue nebo z toho mýdla v lesklém zeleném papírku, které budou znát pamětnice. Je to spíš sladké červené jablíčko, šťavnatý malináč. Květiny v srdci jsem nedešifrovala, ale opět jsem ochotná souhlasit s předkládaným hrachorem - pamatuju si ho z babiččiny zahrádky, jeho vůně je taková příjemná, květinově svěží, lehce nasládlá a velmi lehce opojná. Základ je takový ‚univerzální lehký č. 2‘ s troškou hladké vanilky.
Pokud budete Absolutely Givenchy někde zkoušet, napište do komentářů, co v ní cítíte za ovoce a za květiny. Mám pocit, že se to bude nos od nosu lišit.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Onďa 01.04.10 19:00

Koupila jsem si jí naslepo, jen podle složení,které mne zaujalo. A musím říct,že nezklamala. Ale připadá mi zbytečně moc silná. Kdyby byla „decentnější“, byla by ještě lepší.

Katka 22.02.10 21:17

Ahoj, tento parféms se dá koupit na aukru..

Mipe 25.12.09 07:45

Moje NEJ-vůně…krásná,e­legantní,ženská přitom svěží(samo,že pro mě),ale okolí pěje také jen chválu.A tak mě moc mrzí,že je to limitka a brzy zmizí.Prosím poraďte nějaký parfém či toaletku,který je této vůni opravdu hodně podobný…já ho nemůžu objevit.(a že jsem jich zkusila :) Moc děkuji předem.

evik77 14.09.09 10:08

Líbívá svěženka, vzpomněla jsem si na Light Blue zlehka mixnutou multivitamínem. Výddrž průměrná.

Arome danka 27.08.09 16:11

Podarená, cítim hlavne šťavnaté jabĺčko a hrušky.A ešte „niečo“ stredne omamné, optimistické, čo som zatiaľ u inej letničky necítila. Výdrž stredná, flakón sa mi veľmi páči.

Tanushka 25.08.09 22:18

Moc příjemná vůně, sladká, cítím v ní hodně ovoce, ale zase není příliš těžká…moc povedená, škoda, že je to jen limitka, i když sehnat se stále dá

římanka 03.06.09 11:41

rybíz, listy rybízu, nahořklá svěžest,velice příjemná,není nudná jako jablečné vůně, nic přeslazeného, žádný broskvový, ananasový nebo merunkový multivitamin, ale opravdu krásně nahořklý rybíz, mile překvapila

ex-mimosa 23.03.09 15:21

Convalarie je přesně česká „drahá parfumérie“, prodavačky reagují na kód: tzn. dobré hadry, nebo stačí kabelka, případně sebejisté vystupovaní s podtónem: nejsem v parfumérii poprvé. Pokud tam přijde někdo, kdo ve vůních tápe a nejistě se vyjadřuje A není ve správných hadrech jsou to sfingy non plus ultra. Mě se to potvrdilo opakovaně.Vaší pozornosti naopak doporučuji parfumérii ESTA a osobnost paní Sedláčkové v Květinářské (boční z Masarykovy ulice k Zelňáku), to je profesionál a také velký znalec vůní(doporučuji ale ptát se pouze po ní).

zdensy 31.07.08 16:20

Zkusila jsem ji pouze ze vzorku, ale moc mi připomínala po rozvonění Light Blue. Být v krámě, asi bych také dala na první dojem a chtěla ji, protože nástup má pěkný, nejvíce cítím jablíčka, taková ta žlutá letní. Bohužel to zvláštní a hezké, musím napsat i líbivé, je za chvilku pryč a zbyde něco jako univerzálnost Light Blue.

Mitzi 10.04.08 22:18

Tuto vůni jsem si koupila přesně tak, jak se nemá - uviděla, stříkla na sebe a můj nos volal (spíš řval) kup to. A tak šla se mnou hned domů, i když byl den před výplatou, kdy rozhodně netrpím nutkavým pocitem, že potřebuji nový parfém. Zaujala mě nejdřív barva - moje milovaná zelená a nota bene pěkně jedovatá. O složení jsem nevěděla nic, ale jak jsem ji ucítila, bylo mi to jasné - babiččin balkon, terasa u mámy - hrachor - nejvoňavější kytka ze všech (vede i před fialkou). Jablko cítím o dost později, asi Idared :) ne to zelené z NDR. Plod mučenky neznám, takže přítomnost neposoudím.
Voní pro mě překrásně, chápu milovnice originálnějších vůní, že je nezaujme, ale já příliš kořeněné nerada, takže tahle hrachorová záplava je pro mě to pravé - jen toužebně čekám na sluníčko (a to vzývám pomocí Calyxu, dobíjí mi baterky vycucané jarní únavou, letním časem, prací, dětmi…).
Abych na ní našla jednu chybu - podle mě moc nedrží - ale já mám ten pocit skoro u všeho, co mi na mně mile voní.

anonymní 08.04.08 19:55

Tak to museli v Convalarii asi obměnit prodavačky, protože kdykoli jsem tam v průběhu let zašla, tak něco tak odporného za pultem jsem dlouho nepotkala. Vyhýbám se tomu obchodu obloukem.

macska 04.04.08 17:21

Mě jako první napadl oranžový meloun, ačkoliv hruška by to mohla být taky…

Misa 04.04.08 16:31

Já cítím hrušky, hodně sladké a hodně svěží a po nějaké době něco sametového. Ado, zase jsi to trefila :-). Koupila jsem ji už loni, bylo to bleskurychlé rozhodnutí, připadala mi jako prvoplánovitě líbivá letnička. Teď k ní čichám a vybavuje se mi loňské léto. Chválil mi ji klient, který ji na mě cítil odpoledne ve vánku na ulici a bylo to několik hodin po navonění.

Zdenka 04.04.08 13:52

Necítím ani jablko, ani citrusy ani černý rybíz. Mě napadlo jediné -petrklíče. Takové ty krásně žluté, co rostou v jarním lese a v zahrádkách. Nemůžu si vybavit vůni hrachoru, možná že to je ono. Celkem se mi líbila, ale nevím jestli až tak, abych si ji koupila.

Přidat komentář

Nejčtenější