Gucci Bloom Ambrosia di Fiori: Růže, růže a nostalgická růže...

Gucci Bloom Ambrosia di Fiori se pro mě vyznačuje nadprůměrně krásným začátkem. S prvním vjemem totiž nastupuje zprudka záplava květin, ve které chvíli dominuje nosný jasmín. Už v prvním okamžiku je jasné, že nepůjde o nějakou svěženku, ale o důmyslnou, nevtíravou a podmanivou vůni. Tuberóza s jasmínem mě přenesly do květinové zahrady, kde panuje věčné jaro.

*

Nadčasový a nostalgický

Podtitul názvu, „Ambrosia di Fiori“, naráží na božský nápoj, kterým si dodávali řečtí bohové nesmrtelnost. Není tedy divu, že se parfumérovi Morillasovi podařilo do vůně dostat i jistou nadčasovost. Tu vytvářejí především dvě hlavní složky. Damašská růže s tuberózou voní jako něco dávného, trochu zapomenutého, ale každému z nás důvěrně známého. Nijak nesnižuji tento povedený parfém tím, že vůni popíšu jako luxusní verzi babiččiny voňavky.

Oproti původnímu růžovému originálu Gucci Bloom nepracuje tento nový parfém se svěžestí, ale spíš s intenzitou a podmanivostí damašské růže. Její sladkost a intenzitu jsem cítila ke svému překvapení od úplného začátku. Balila ostatní květiny do své sametové náruče a přetrvávala neuvěřitelně dlouho. Srdce parfému je povzbudivé a konejšivé a úplný závěr mě ponořil do nostalgického snění.

Výdrž parfému mě překvapila, protože překonala moje očekávání od květinové vůně. Potěšilo mě, že dojem z vůně od nástřiku až do vyprchání je spojitý a nikdy nic „nepraští do nosu“.

Cena: cca 2 500 za 50 ml

Čtěte další recenze parfému Gucci Bloom Ambrosia di Fiori »

Autor: Josefina

.
Váš příspěvek

Nejčtenější