Gucci Flora a Hypnôse Cologne

Dnes jsem vyzkoušela tuto dvojici novinek. Za Florou jsem šla najisto, Hypnôse Homme Cologne jsem zvolila až na místě, když jsem přemítala, na co využít druhou ruku. Nakonec z toho byla dvě překvapení, jedno příjemné, jedno nepříjemné, ale úplně opačně, než jsem původně předpokládala!

Dnes jsem vyzkoušela tuto dvojici novinek. Za Florou jsem šla najisto, Hypnôse Homme Cologne jsem zvolila až na místě, když jsem přemítala, na co využít druhou ruku. Nakonec z toho byla dvě překvapení, jedno příjemné, jedno nepříjemné, ale úplně opačně, než jsem původně předpokládala!

#START-7769# Do vůně Flora jsem vkládala hodně nadějí - název naznačoval, že půjde o květinovou vůni, a vzhledem k předchozím kreacím značky Gucci existovala velká naděje, že to bude stát za to. Čistě květinových vůní moc není, a přestože právě tuto kategorii nemám vůbec ráda, potěšila by mě a s radostí bych ji vychválila a doporučila. Pokud jste četli oficiální promo k vůni, asi už se škodolibě smějete… Měla jsem si ho přečíst taky, teď bych se tak blbě nedivila! Flora totiž prý ‚otevírá dveře novým parfémům, které značka Gucci plánuje pro mladší zákaznice‘; ‚Gucci by Gucci je skvělá pro silnou ženu Gucci, Flora je určena pro smyslnou mladou dívku‘. Jinými slovy, na elegantní květiny zapomeňte a připravte se na květinově ovocnou vodu.
Z Flory je dokonale cítit oblíbený způsob testování parfémů: vůně se před vydáním předhodí skupině potenciálních zákaznic, které mají uvést, jak se jim líbí nebo nelíbí a proč. Na první pohled to vypadá dobře, ale vezměte si, že dostanete výhrady od stovky žen a začnete podle nich parfém upravovat. Téhle se zdá moc ovocný, tak ubereme ovoce, téhle se nelíbí výrazný květinový tón vonokvětky, tak přitlumíme, jiná slečna kritizuje poměr mezi srdcem a základem, lépe ho tedy vyvážíme… Kdyby si malíř pozval deset lidí, kteří by milovali různé barvy a začal malovat obraz podle jejich pokynů, vznikne smísením všech barev monotónní šedá špína. Flora se chce také líbit všem a výsledkem je opatrná, nevýrazná, jemná vůňka. Je příjemná, nositelná, je to pro svou univerzálnost a hezký design výborný dárek, ale doufám, že Gucci nebude zapomínat na náročnější zákaznice a občas vyrobí něco i pro ty ‚silné ženy‘.
Flora voní zpočátku citrusově, pak se začne uklidňovat a rozkládat do takové ani teplé, ani chladné směsi jemné růže, špetky bílé květinky s lehounce ovocným podtónem a sametově průsvitného základu. Je nositelná v létě (není silná) i v zimě (lehce zahřeje) a skvělá pro všechny příležitosti, kdy potřebujete vonět spíš nenápadně. #END-7769#

#START-8751# Do Hypnôse Homme Cologne jsem nevkládala žádné naděje, ale zkusila jsem ji, neboť Hypnôse Homme se mi líbí. Předpokládala jsem, že půjde o generickou citrusovku - letní polévací kolínskou, ale mýlila jsem se. Můžete se mnou nesouhlasit, mně se však Hypnôse Cologne velice líbila, protože ve mně vzbuzovala zajímavé představy: přijde mi totiž, že voní jako tělo muže, který se ráno natřel vodou po holení typické mužné vůně, pak si zaplaval v moři a lehl si na sluníčko. Vydrželo to skoro hodinu, pak vůně zeslábla a kouzlo z valné části zmizelo, ale ten úvod stál za to. Hypnôse Cologne není svěženka (nedejte se zmýlit mdlou modrou barvou obsahu) a není ani hřejivá, spíš tak nějak splyne s přirozenou teplotou těla. Za cenu kolínské dostanete nejen kolínskou, ale i toho pána, který se s ní navoněl!
Pokud Hypnôse Cologne vyzkoušíte, napište do komentářů, jak čichová zkouška dopadla, zda ve vás vůně vzbudila nějaké zajímavé asociace, nebo ji řadíte mezi nezajímavé běžné kousky. #END-8751#

Autor: Ada

.

Nejčtenější