Guerlain Terracotta Le Parfum: recenze

Starší vůně Terracotta Voile d'Été byla letos nahrazena novou edicí, nazvanou Terracotta Le Parfum. Jestli si na tu starou potrpíte (podle databáze je majitelek Voile docela dost), určitě vás bude zajímat, nakolik se jí nová verze podobá a jestli stojí za to si ji koupit.

Původní Terracotta Voile d'Été je suchá, pudrová, sametová; chcete-li si ji připomenout, recenze je zde . Má v sobě něco květin, především karafiát a fialku.

(Terracotty jsou celkem tři. Tu prostřední, ve vysokém válcovém flakonu, bohužel neznám. Na této fotce je máte všechny pěkně vedle sebe.)

Vůně Terracotta a bronzer, který jí dal jménoVůně Terracotta a bronzer, který jí dal jméno

Terracotta Le Parfum je jiná vůně, a jestli si ji koupíte naslepo s tím, že je to náhrada za Voile, se zlou se potážete. Neznamená to, že si nejsou vůbec podobné - zdá se mi, že mají velmi podobný základ, takový ten suchý, kosatcově pudrový samet máčený ve vanilce. Místo karafiátu ovšem v Le Parfum najdete bílé květiny, konkrétně tahitskou gardénii, hladkou, máslovou a kulatou, jak se na pořádnou gardénii sluší. Její krémovost výrazně podtrhuje kokos, pomerančový květ zase přidává něco bělokvětinové svěžesti. Vanilka, která postupně sílí, se k tomu mixu samozřejmě hodí naprosto dokonale. V samém závěru už vanilka dominuje, po tiaré a kokosu zůstane jen příjemná vzpomínka.

Dokud je gardénie s kokosem v plné síle, je Terracotta Le Parfum typickou plážovou vůní, ne nepodobnou Bronze Goddess. Jestli hledáte optimistickou letní „opalovací“ vůni, která však místo slabého drogerkového konce (typického pro mnoho bílých květinovek) nabere guerlainovsky komplexní druhý dech, utíkejte zkoušet!

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější