Hermès: Hiris

Bylinně dřevitá vůně. Na první pohled jednoduchá, ale když se do ní trochu ponoříte, objevíte její skrytou krásu. Začátek je ostřejší, bylinný, jako byste čichali k čerstvě uříznutému kořenu nějaké aromatické byliny. Potom se rozvoní a nádherně zjemní do hebké, cedrově růžové harmonie s bylinně zeleným nádechem, který opravdu připomíná vůni sena. V základu potom nasládlý cedr ještě víc zjemní a mírně zesládne do mandlově medové (ne však přehnaně sladké a vůbec ne těžké) harmonie. Hiris je zkrátka lahůdka, zvlášť pro milovníky cedru a irisu.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Bobo 09.09.11 22:55

příjemná, nevtíravá, elegantní - krása

kruznice 23.10.10 11:07

Hiris jsem zkousela vcera v butiku Hermes. Bohuzel ji nemeli na sklade, jinak bych si ji koupila. Okamzite me nadchla - neni prvoplanova ani podbizive libiva. A krasne vybocuje z davu. Vune Hermes jsou obecne jedny z mych nejoblibenejsich - originalni, zajimave a z davu vycnivajici.

Pegas 02.01.10 02:23

Mala som ju zo vzorčeka, v poznámke som mala zaujimavá. Ani krásna, ani hrozná. Keďže zaujimavých vôní je na trhu málo, skúsila som celý flakón. Po riadnom zliatí môžem pritakať nadšenkyniam, že je fakt dobrá a jedinečná. K avizovaným prirovnaniam k 28 La Pausa je to 100 a jedno, podobnosť zhľadávam minimálnu až zanedbateľnú. Hiris je omnoho veselšia a čistokrvnejšia v rámci kosatca. Keby som ju niekde videla za prijateľnejšiu cenu, tak po nej chmatnem všetkými štyrmi a kľudne si ju kúpim do foroty. Je to vôňa bežného použitia, v ktorej sa sama sebe rada pričuchávate, kvôli jej vytriebenosti.
PS: Nehodnoťme prvý počuch, ten býva u máloktorej zázračnej vône slastný, treba chvíľu počkať. Kto si počká, ten sa dočká. A nezabudne. :-)

Jana 19.11.09 08:07

ahoj, pro mě to teda zázrak je. Něco opravdu originálního. Nejsametovější vůně co jsem poznala. A nenapodobitelná.

Myskamauska 30.10.09 09:48

Když vyvane ta mrkev,tak vcelku ujde,ale žádný zázrak se pro mě nekonal.

Arome danka 27.08.09 16:53

pre mňa nieééé. Aj ja sa fakt snažím. Ale ten „kopr“…bue.
Veľmi špecifická vônička. Ale pre iné.

daniela 28.07.09 18:22

Souhlasím s evik77. Fakt jsem se snažila, ale nějak to nemůžu pozitivně vydýchat.

evik77 12.03.09 17:48

Na vzoreček jsem čekala celá natěšená jako na zázrak. Okamžitě nastoupila silná květinová vůně. Pořád jsem netušila, co mi to připomíná a při druhé zkoušce bingo! Vrátila jsem se do dětství, které jsem prožívala před rokem 89: Tetička z Karlových Varů. Korpulentní dáma v kalhotách a mohérovém svetříku z Maďarska, na kterém má „módní“ plastovou brož ve tvaru ovoce. Ta vůně je přesně jako ona. Těšíte se na ni. Konečně je uvás. Ovine vás silná květinová vůně /kosatec, jiné dámy nosily růži, gardénii…/. A po chvíli zjistíte, že už vás bolí hlava a že její silná vůně se táhne všude, kde prošla. Hiris na mě má naštěstí mizernou výdrž. Mé čichové buňky ji vnímaly opravdu jako pouze jako jednodruhovou, jednoduchou bez schopnosti proměny. Dávám minus - obdivovatelky Hirisu prominou.

Kleaa 25.02.09 18:06

začátek nepříjemný, následně jemná příjemná vůnička, která je podle mě velmi nevýrazná, není špatná, ale žádný zázrak to tedy rozhodně není, tak kdybych ji dostala po vykoupání před spaním

Arome Evajsek 21.11.08 16:04

Krásná a jemná…super na jaro,ale myslím,že se nebudu bát vzít si ji i v tomhle chmurném počasí…pořád si musím čichat k ruce:-)

jik 17.10.08 15:05

Vůbec na mně nedrží, začátek vůně je takový zemito-bylino-kořenný, pak se rozvoní do květinově-vanilkova.. a je pryč. Bohužel, nijak moc nadšená z ní nejsem a za tu cenu bych si koupila raději něco jiného:(.

Míša 20.07.08 13:55

Hiris je také k vyzkoušení na letišti Ruzyně v butiku Hermés a ani nemusíte otravovat prodavačky, je volně vystaven na poličce s ostatními. Cena je rozhodně přijatelnější :o). Bohužel jen pro ty, co někam poletí.

chaantal 03.07.08 18:01

Ja snad citim jen tu mrkev:-(( Mozna si na sebe zvykneme/treba se mi zalibi vonet jako mrkvovy serbet?!?, ale ze vzorecku mi prisla jina nez rozprasena, docela me zklamala…

anonymní 20.06.08 18:06

Naprosto úchvatná záležitost a opravdu nesnese srovnání - není nic podobného této vůni. Kdo má možnost, může ji otestovat - jak zde bylo řečeno - v pražském butiku Hermes v Pařížské. Cena je vysoká, ale určitě stojí za to!

Míša 15.06.08 13:57

Delikátní záležitost. Má opravdu takové tři fáze, škoda jen že do třetí se dostane poměrně brzy a pak už se nemění, jen ubírá na intenzitě. První je ostrá, svěže hořká s porcí mrkvičky, když odezní (spíš se úplně ztrátí), dostanou se na řadu růžičky v mydlinkách, které záhy přejdou do ještě jemnější a krémovitě, hedvábné vůně kytiček. Také říkám: „Hurá, jsem nakažena!“

Kalista 25.05.08 15:15

Moje další objednávka na slepo a asi naprosto nejlepší. Jemná, hebká, nevtíravá vůně, na mě drží celkem dobře. Jak píše Christabella, žádnou podobnou neznám

Christabella 18.05.08 21:26

Na začátku jsem také nejvíce cítila mrkvičku, ale rozvoněla se nádherně - přesně jak ji Ada popisuje v recenzi (Ado, všechna čest!:D). Hiris je něco dočista jiného, podobnou žádnou neznám a přitom je doopravdy krásná a výdrž má výbornou, co více si přát :)

Mitzi 29.04.08 09:15

Dnes zkouším poprvé, vůně je opravdu nádherná…

Zimulka 24.04.08 15:17

A taky je ho možné koupit přes internet tady
www.parfemy-de-luxe.cz www.parfumer.cz

malaeva 10.03.08 19:17

Hiris je možno koupit přes internet na adrese www.prodejnaparfemu.cz

mety 01.02.08 13:34

Tak jsem se konečně dočkala. Budu mít brzo narozky a tak mi manžel koupil tuto vytouženou vůni. Jsem z ní fakt hotová. Našla jsem si konečně vonavou lásku a myslím, že hned tak něco jiného
mě neuspokojí. Ze začátku jsem malinko citila mrkvičku a tak do půl hoďky se rozvoněla naprosto úžasně , jemně, čistě a noblesně. huraaa !

Naja 14.01.08 07:24

Parádička, na denní nošení nemá chybu. Jemná, velmi ženská, čistá.

Zdena 11.12.07 12:48

Zatím nejkrásnější vůně, kterou mám, hebká, sametová, je to óda na harmonii. A drží dobře.

Kerze 20.11.07 16:28

Musela jsem zajít do Pařížské a Hiris vyzkoušet - nádhera!!! A na mně drží dost dobře…

katerinka 12.11.07 19:29

Já cítím ze začátku hlavně tu mrkev, čerstvou karotku,kupodivu se mi to moc líbí, pak mi teprv přechází do cedrově-kosatcové vůně, moc příjemná vůně.Je ale pravda, že moc nedrží.

Arome dalila 08.11.07 17:24

Hiris není k dostání v žádné z parfumerií, které vedou běžně vůně od Hermes.Naposledy jsem ji viděla jednak v domovském butiku v Pařížské a v malé parfumerii v Černé růži, kde prodávají výrobky T.le Clerk,ale nevím, zda ji tam stále vedou.Pak už jedině na netu. Co se týká složení, i mně tvrdili, že je to jednodruhová vůně, ale moc tomu nevěřím.Že tam kořen irisu převažuje, to asi spíš odpovídá pravdě.Nemá, bohužel dobrý stabilizátor, takže dost rychle vyprchá, asi jako Escada. Dostala jsem tip, že méně trvanlivé vůně se déle udrží ve vlasech.

anonymní 25.10.07 11:21

Dočetla jsem se, že vůně je vyrobena z jediné rostliny, a to oddenku kosatce. Cena je velmi vysoká na to, abych ji vyzkoušela naslepo. Kde v Praze ji, prosím, mají?

Ada 25.10.07 19:46

Jedna jediná složka v Hirisu určitě není. Značku Hermès vede Fann, Douglas a Marionnaud, zkusila bych tedy některou z nich, čím větší, tím lepší (já jsem Hiris z těchto tří parfumerií viděla jen ve Fannu).

Floribella 15.10.07 18:00

Podařilo se mi konečně dostat k této vůni a vyzkoušet ji - je báječná, opravdu se k ní hodí slova jako hebká, jemná… Zkrátka, je vidět, že za tu cenu opravdu kvalita. Vůbec vůně Hermés v poslední době objevuju a jsou moc zajímavé. Jen ty peníze..:-)

Přidat komentář

Nejčtenější