Indian Garnet, Clean White Woods, Bright Crystal Absolu: recenze

Jste zvědaví, jak voní "absolu" (ať už je to cokoli) verze pár let starého trháku Bright Crystal? Nebo nová Omnia? Taky jsem byla, a tak si teď můžete na obě novinky přečíst recenzi. Přihodila jsem ještě hodnocení zajímavé mošusové gurmánky White Woods.

Bright Crystal dlouho patřil k nejprodávanějším vůním (nejen) u nás. Není se čemu divit, povedlo se v ní vyvážit svěží ovocnou část a jemnou květinovou tak, že vznikl dokonale líbivý parfém, který není ani bonbonově lepkavý, ani květinově slaboučký.

Možná po sedmi letech zájem o Bright Crystal poněkud opadl, a tak bylo rozhodnuto jej vzkřísit novou verzí. Protože je teď v módě spíš zesilovat než zeslabovat, spatřila světlo světa varianta Bright Crystal Absolu. Její složení je prakticky stejné jako u původního Crystalu a dokonce - překvapení - i stejně voní!

A věřte, že moc nepřeháním. Začátek Absolu je znatelně nahořklejší, jako by obsahoval černý rybíz, a voní výrazněji než Bright Crystal. Intenzivnější nahořklá fáze vydrží zhruba 20-30 minut (to bohatě stačí na impulzivní nákup) a dál je Absolu stejná jako původní Bright Crystal. Vyberte si sami, jestli je to dobrá zpráva nebo ne.

Základem vůní Clean je vždycky pižmo. U White Woods to není ostře svěží bílé pižmo, ale jemná, tlumená svěžest, doplněná navíc kombinací teplých dřevitých a gurmánských tónů. Cítím kašmírově chlupatou vanilku, mléko a písčitý santal a musím konstatovat, že mi to trochu připomíná zmizelou, avšak nezapomenutou Le Feu d'Issey. Hřejivá comfort vůně pro dlouhé večery.

Nová Omnia Indian Garnet je inspirována indickým granátem - spessartinem. Je to jeden z mnoha druhů granátu, mezi něž patří i český pyrop nebo almadin, jímž se český granát falšuje.

Hlavní složkou je zde vonokvětka se svou svěží, mírně kořeněnou vůní. Mně Indian Garnet voněl poměrně hodně kořeněně, což je zřejmě práce dřevitých tónů a ambrového základu. Po nějaké době, kdy se vytratí hlavní část vůně (není to bohužel příliš dlouhá doba), zůstane hodně jemný, mýdlově svěží základ. Škoda té výdrže, byla by to pěkná vůně na léto.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Nejčtenější