Zastanou práci rtěnky, tvářenky i očních stínů. Multifunkční přípravky se vyplatí

Multifunkční produkty mají hned několik výhod. Nestane se vám, že budete v duhovém rozjasňovači a oranžové rtěnce vypadat divně a přelíčeně. Díky těmto šikovným pomocníkům nebude vaše kosmetická taštička praskat ve švech, protože jeden přípravek zastane práci stínů, tvářenky i rtěnky. S čím se tedy vydat na opuštěný ostrov?

Krémové zdravíčko


Krémová tvářenka se hodí hlavně pro suchou a zralou pleť. Suchá a zralá pleť potřebuje dodat šťávu, čehož docílíte právě pomocí krémového zdravíčka. A jen pár tahy. Korálovou či broskvovou tvářenku užijete i na oční víčko, kde poslouží jako základ originálního líčení. Krémovou tvářenku můžete koneckonců použít i místo rtěnky. Často se totiž stává, že líčení vypadá divně a vy nevíte proč. I když je technika a efekt bezchybný, chybou může být výběr barev. Záleží na barevné typologii i barvě očí.

Tvářenku nanášejte prsty nebo tzv. duo fiber štětcem. Vykouzlíte tak velmi přirozený efekt. Červené koláče na tvářích nechceme.

Artdeco Paradise Island, Clarins Face Multiblush, Artdeco Majestic krémová tvářenka

Jeden rozjasňovač, několik efektů


Rozjasňovač dodá svěžest nejen vaší tváři. Použít ho můžete i místo očních stínů, pod obočí, nebo do vnitřního koutku. Záleží na tom, jakým štětcem a kterou technikou rozjasňovač aplikujete. Plochý štětec vytvoří velmi výraznou, definovanou plochu. Štětec na rozmazání stínů zase lehký třpyt. Chcete výrazný třpyt, který zaujme už na první pohled? Sáhněte tak po plochém štětci, který předem nastříkáte termální vodou nebo fixačním sprejem. Lesk jako blesk zajištěn. Ověřeno!

TIP: Nikdy nezapomínejte na rozjasnění vnitřního očního koutku. Světlý stín dodá několik hodin spánku a líčení podtrhne.

Rozjasnění = zvýraznění. Pokud máte na tváři vrásky nebo jizvičky, rozjasňovačem je zvýrazníte. Pokud chcete zvětšit rty, zvýrazněte rozjasňujícím pudrem srdíčko rtů. Chcete schovat větší nos? Zmenšete ho tmavým, matným pudrem. Rozjasňovač by se v tomto případě neměl k nosu ani přiblížit!

Nars univerzální rozjasňovač, Pupa Red Queen, Makeup Revolution Strobe rozjasňovač

Zázračný kelímek


Je jedno, jestli sáhnete po malém balení vazelíny nebo po balzámu na rty v kalíšku. V kabelce ho oceníte třeba tehdy, když zapomenete krém na ruce nebo vám praskne koutek rtů. A když je nejhůř, dá se použít i na nenalíčenou pleť jako rozjasňovač.

Elizabeth Arden Eight Hour Cream, EOS Lemon Twist, Purol balzám na rty

Olejový zachránce


Stejně tak jsou na tom i oleje. Ten multifunkční je super na rty, obličej, vlasy, tělo, nebo na popraskanou nehtovou kůžičku.

Jumbo tužka na několik způsobů


Jumbo tužka sice zajistí dramatické orámování očí, ale poslední dobou je čím dál tím oblíbenější použít ji místo podkladu pod oční stíny. Ušetříte si tak místo v kosmetické taštičce - díky neutrálnímu odstínu tužky si nemusíte pořizovat bázi pod oční stíny. Jumbo tužka podpoří výdrž kterýchkoli stínů, zvýrazní barvy i podtóny odstínů a matná hnědá zase zastane práci konturovací tyčinky.

Investujete do podobných produktů, nebo máte doma sbírku kosmetiky, které se nechcete vzdát?

Autor: Karolína

Pokud si Karolína ráno vybírá rtěnku, je to rozhodování na několik (desítek) minut. Doma má totiž celou komodu kosmetiky. A protože nemá beauty produktů nikdy dost, své postřehy sdílí na svém blogu www.ok-makeup.cz a ráda líčí ostatní.

Váš příspěvek
rocky 14.01.18 22:31

Co to píšete za kravinu, že krémová tvářenka se hodí hlavně pro suchou a zralou pleť. Mám suchou pleť a rozhodně krémové rtěnky nepoužívám. Když chcete psát odborné články, poraďte se s někým, kdo tomu rozumí. :pudl:

Příspěvek upraven 15.01.18 v 00:23

Nejčtenější