Ikonická Italka: Kdo je Chiara Ferragni a jak dobyla svět módy a blogů

Chiara se narodila v roce 1987 na severu Itálie do rodiny zubaře a spisovatelky. V dospívání se věnovala modelingu a v roce 2009 založila přelomový módní blog The Blonde Salad. Proč byste měli sledovat právě tuto hvězdu současného světa módy?

* Chiara je půvabná a okouzlující mladá žena. Zdroj: The Blonde Salad.

Do čtyř let od založení blogu The Blonde Salad nasbírala Chiara mnoho ocenění, miliony fanoušků a dokonce vydala knihu pod stejnojmenným názvem. Založila vlastní značku s oblečením, byla zařazena do žebříčku Forbes 30 pod 30 a stala se z ní milionářka.

Vše začalo vášní

Chiara byla studentkou práv, která milovala módu. Vytvořila si tak svůj vlastní módní blog, kam přidávala své fotografie a variace různých módních stylů. Zároveň také hodnotila značky, nové kousky a styly na trhu.

S pomocí bývalého přítele se blog The Blond Salad dostal do širokého povědomí a z Chiary se stala úspěšná podnikatelka a influencerka ve správném slova smyslu. Začala diktovat a ovlivňovat módní trendy a pro miliony lidí se stala inspirací.

The Blonde Salad.The Blonde Salad: Vše, co potřebujete vědět ze světa módy. Zdroj: The Blonde Salad.

Co následovalo? Vlastní značka

Založit vlastní módní značku by pak už jen logický posun. Právě to Chiara udělala v roce 2013. Původně se zaměřovala pouze na dámskou obuv. Nyní si na e-shopu Chiara Ferragni můžete pořídir make-up, oblečení, obuv, doplňky a ještě mnohem více. Vše v té nejlepší kvalitě. A navíc stylově, protože Chiara spolupracuje s nejznámějšími módními domy, modelkami a ikonami ze světa módy.

Chiara panenka Barbie od Mattel.Chiara má také svou panenku Barbie od Mattel. Zdroj: The Blond Salad.

Máma, která se nezastaví

Kromě práce, kterou má 35 etá Italka na ramenou, se také stará o dvě malé děti, které nikdy nenechává samotné. Na Chiaře je unikátní její autenticita, schopnost zůstat sama sebou a inspirovat k tomu další. V jejím šatníku je jasně přítomen italský temperament a právě ten je pro mnohé ženy múzou. Chiara se módními trendy nejen řídí, ale zároveň je také udává.

Chiara Ferragni a manžel Fedez.Chiara s manželem Fedezem. Zdroj: Your Next Shoes.

Dokument o talentu

V roce 2019 byl natočen dokument Chiara Ferragni – Unposted, ve kterém Chiara otevírá a popisuje svět módy, bloggerů, internetu a obchodu.

Pokud vás Chiara Ferragni zaujala, dejte jí follow na Instagramu, kde aktivně sdílí svůj osobní i pracovní život. Její houževnatost, milující mateřská něha a obchodní duch je opravdu nakažlivý.

Nezapomeňte sledovat Instagram Arome, aby vám neutekla žádná soutěž nebo novinka!

Autor: Tereza

Tereza miluje sledování make up tutoriálů, brouzdání po kosmetických webech a obchodech. Přehled má jak ve skin care, tak v dekorativní kosmetice. Namalovaná chodí střídmě. Bez černé linky a řasenky ji ale nepotkáte.

Témata článku

Váš příspěvek

Nejčtenější