Jaguar: Jaguar

Před pár měsíci nastoupil můj otec do práce, kde se denně setkává se spoustou lidí, včetně turistů, a musí být slušně oblečen a upraven. Dosud byl zvyklý pracovat venku či v různých dílnách, kde se pohybovali kolegové v montérkách, případně zvířata. Prase Pepíček nemělo na hygienu člověka, který mu stavěl ohrádku, žádné zvláštní požadavky, ale nová práce je náročnější.

Před pár měsíci nastoupil můj otec do práce, kde se denně setkává se spoustou lidí, včetně turistů, a musí být slušně oblečen a upraven. Dosud byl zvyklý pracovat venku či v různých dílnách, kde se pohybovali kolegové v montérkách, případně zvířata. Prase Pepíček nemělo na hygienu člověka, který mu stavěl ohrádku, žádné zvláštní požadavky, ale nová práce je náročnější. Vůni tam sice po zaměstnancích nepožadují, ale k obleku a mezi lidi se to tak nějak nabízí automaticky (že někteří pánové neznají ani deodorant, to už je do jiného blogu). A vyplatilo se to: tatínek byl už mockrát pochválen, že pěkně voní, což dělá radost nejen jemu, ale především mamince, která ho každé ráno svědomitě parfémuje.

Protože nemají tak dobrý přehled v obchodech, objednávání je vždycky na mně. Zadání je jednoduché: cena do 500, objem 100 ml, v nouzi 75, a něco mimo drogerkovou kategorii. Vyhledávání podle ceny má hodně e-shopů (v Elninu na to mají samostatnou kategorii, na Xparfémech nebo Parfémech lze použít rozšířené vyhledávání…), takže to není problém. Poprvé jsem se spolehla na své znalosti a zvolila jsem Azzaro Silver Black (neboli Onyx - jsou to stejné vůně, Onyx je název pro americký trh). Posledně to byl Diesel Green Masculine, aby se taky prostřídalo něco svěžího. A tentokrát jsem zvolila víceméně naslepo toaletní vodu Jaguar.

Někdo by se Jaguara, vůně z roku 1988 (první, která pod touto značkou vznikla), možná bál, já mířím ke starším datům schválně. Můj táta není puberťák, který by bažil po mořských akordech, citronových vodách či ambroxanu. Klasicky stavěné vůně mu sedí nejlíp a Jaguar takový je. Nejsem si jistá, kam bych ho zařadila, je v něm namícháno ledacos: je aromatický, dřevitý, fougèrový? Začátek je ostřejší, zelený, poté následuje nejdelší a nejhezčí fáze, která má v základu mazlivě jemný semiš a na něm trochu levandule, nějaké ty byliny, koření (muškátový oříšek) a květinový závan. Po mnoha hodinách jsem se dočkala jemné, téměř dámské dohry ze sladkého semiše, špetky pelargóniové růže a špetky skořice.

Kvůli pěknému koženému tónu bych Jaguar doporučovala alespoň k vyzkoušení. Koupi naslepo bych doporučila jen zkušenějším pánům, kteří mají načicháno a vůně mimo trendové kategorie je nerozhodí.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Veru 06.05.11 20:11

Tak vůni sice neznám, ale tatínka bych určitě někdy ráda potkala! Z toho, co se dnes nosí, mi voní opravdu máloco, jsou to samé slaďárny a jak říkáš, ty mořské a jiné svěží tóny. Z některých je mi doopravdy špatně od žaludku :( Proto si vždycky užívám, když kolem mě projde elegán navoněný něčím klasickým, řekněme i konzervativ­nějším. Je to vždy zážitek! :)

man on the moon 24.04.11 12:16

Evokuje to ve mně posekané golfové hřiště…proto u nás stojí jaguar netknut na poličce již třetím rokem.

chavah 23.04.11 09:37

Recenze je moc fajn, bez vzletných slov,výstižná a ze života.Vůně bude tatínkovi určitě dělat radost!

Nejčtenější