PR článek

Letní líčení a péče o pleť: 3 pravidla, která nesmíte porušit

Letní sluníčko dává naší pleti i našemu make-upu dává pořádně zabrat. Jak tedy správně pečovat o pleť v létě a jak se namalovat, abychom se vyhnuly rozmazané řasence, rozteklému make-upu či popraskaným a vysušeným rtům?

* Jak se starat o svou pleť přes léto?

1. Základem je příprava pleti!

Bez dobře připravené pleti si můžete o bezchybném make-upu nechat jenom zdát.

A jak takový základ vlastně ve skutečnosti vypadá?

  • Pleť musí být nejprve dobře vyčištěná. Na čištění pleti můžete nejdříve použít například micelární vodu a poté ji ještě dočistit čisticí pěnou na pleť. Nikdy nepoužívejte pouze samotnou micelární vodu.
  • Poté aplikujte oblíbené sérum, hydratační krém a další produkty z běžné denní rutiny. Pokud používáte pleťové oleje, doporučujeme je aplikovat pouze večer před spaním.
  • Jako poslední krok naneseme krém s ochranným faktorem. Jelikož kvůli make-upu pravděpodobně nebudete chtít aplikovat opalovací krém přes den opakovaně, doporučujeme použít krém s UV faktorem 30 či 50.

2. Volte lehké líčení

Na připravené pleti můžete začít tvořit dokonalý make-up look. V letních měsících vřele doporučujeme používat BB krémy, například BB krém s lehce zmatňujícím efektem. Ten vaši pleť sjednotí, ale nebude ji zatěžovat jako make-up. Budete se cítit komfortněji a vaše pleť bude moct dýchat. Navíc ani není třeba aplikovat podkladové báze.

A co dál?

  • Poté BB krém zapudrujeme. V letních dnech vám prokáže skvělou službu sypký pudr. Ty mají skvělou schopnost odvádět přebytečný maz. Dle libosti pak aplikujte tvářenku, bronzer a rozjasňovač.
  • Na krásné, dlouhé a husté řasy pro vás máme skvělý TIP! Řasenku precious curl, která je navíc voděodolná, a tak nebudete muset řešit rozmazané oči.
  • V létě se můžete v líčení očí vybláznit do sytosti! Vyzkoušejte třeba barevné paletky očních stínů. Hitem pro letní líčení v letošním roce jsou také barevné oční linky! Se kterou barvou budete experimentovat Vy?
  • Celé líčení pak doporučujeme zafixovat fixačním sprejem na make-up, protože tím prodloužíte jeho výdrž a odolnost
Riano, online obchod, kosmetikaStylové barevné linky? No jasne!

3. Večerní péče o pleť

Na závěr dne nezapomeňte svoji pleť řádně odlíčit. Je to velmi důležité, abyste neměla zanesené póry a pleti tak neškodila. Odličte se dvoufázově a na čistou pleť aplikujte svou večerní rutinu. Nyní můžete použít i oleje atd.

1-2× týdně můžete své pleti také dopřát extra péči v podobě pleťové masky. Vybírat můžete z mnoha druhů masek a dopřát si tak tu ideální pro svůj typ pleti. Jakou masku zvolíte? Bublinkovou masku, masku s extraktem šnečího slizu, zónovou jílovou masku, masku s 24K zlatem nebo třeba tu platinovou?

Riano, online obchod, kosmetikaJak předejít unavené a matné pleti? S kvalitní kosmetikou snadno.

Sledujte Riano na Instagramu, aby vám neutekla žádná novinka»

Článek vznikl ve spolupráci s Riano.

Nejčtenější