Pigmentové skvrny: Bojujte proti nim účinnými zbraněmi

Pigmentové skvrny dokážou pěkně potrápit. Zvlášť, když se objeví na rukou nebo na obličeji. Jak se jich definitivně zbavit a předcházet jejich vzniku?

* Také ráno zakrýváte pigmentové skvrny? Zdroj: Profimedia.cz.

Základem je ochrana před sluncem

Obvykle se pigmentové skvrny objevují na místech, která nejvíce vystavujeme slunečnímu záření. Často s nimi bojují ženy po čtyřicítce, ale není to pravidlem. Do určité míry je jejich vznik daný také geneticky, podobně jako u kožních znamének. Skvrny se objevují i v důsledku hormonální nerovnováhy, proto s nimi má své zkušenosti většina budoucích maminek. Naštěstí po porodu obvykle zmizí.

Lokální pomocník

Vyzkoušela jsem řadu krémů proti pigmentovým skvrnám. Nejlepší výsledky jsem pozorovala u Anti-Pigment lokálního korektoru od značky Eucerin, který štětečkem nanesete přímo na místa s pigmentovými skvrnami. Používala jsem ho několik měsíců nejprve ráno a večer, později jen na noc. Skvrny byly vidět méně. I když výrobce uvádí, že viditelné zesvětlení by mělo být patrné už po dvou týdnech, trvalo to déle.

Pigmentové skvrny mají tendenci se vracet, proto pokožku chráním před sluncem. Nejvíce se mi osvědčil opalovací krém Photoderm Max SPF 50 od Biodermy, který je určený také pro citlivou pokožku. Vytvoří dokonalou bariéru, která sluneční paprsky prakticky nepropustí. Make-up vybírám s vysokým UV faktorem. Dobré zkušenosti mám s korekčním make-upem Dermablend od Vichy, který skvrny skryje.

Šetrné odstranění pigmentových skvrn

Chcete-li mít od pigmentových skvrn pokoj, navštivte kožního lékaře. Poradí vám různé možnosti, jak se jich zbavit. Možná mezi nimi bude chemický peeling, protože odstraňuje povrchovou vrstvu kůže, na které se skvrny nachází, intenzivní pulzní světlo (IPL) nebo laser. Všechny tyto metody ale může provést jen zkušený lékař.

Máte osvědčené triky, jak zatočit s pigmentovými skvrnami?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny a minimalistické řasenky. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Nejčtenější