Nebuďte jak leopard! Jak nemít skvrny se samoopalovákem?

Místo opálené pokožky vám zůstaly jen tmavé fleky? Se samoopalovacím přípravkem se to musí umět. Abyste neměla skvrny jako leopard, potřebujete peeling, citrón a hlavně nikam nespěchat.

Suchá kůže pryč!

Fleky po samoopalovacím krému se tvoří hlavně na suchých místech. Před nanášením samoopalovacího přípravku se proto postarejte o to, aby byla kůže co možná nejjednotnější a nejhladší. Než s aplikací začnete, použijte ve sprše peeling. Pokožku zregeneruje a odstraní starou a suchou kůži.

Zvolte peeling přímo od výrobců samoopalovacích přípravků (St. Moriz Tan Maximiser, 222 Kč), ti vědí, jak na to. Poslouží vám ale i každý jiný peeling, který neobsahuje moc oleje. Olej totiž brání vstřebávání samoopalováku.

A nezapomeňte ani na peeling obličeje a dekoltu (Freeman, od 151 Kč).

Od paty až k hlavě

Vždy myslete na to, že přípravek musíte nanášet co nejvíce rovnoměrně a žádné místo nevynechat. Začínejte od nohou a postupujte směrem nahoru. Zabráníte tak hromadění se přípravku v záhybech těla. Na aplikaci vám nejlépe poslouží vlastní ruce, ale pokud jste zvolili např. pěnový přípravek, použijte aplikační rukavice.

Mějte po ruce pomocníky

Kam se nejhůř nanáší samooopalovák? Na záda! Pokud nemáte zrovna po ruce někoho, kdo by vám je namazal, vybavte se aplikátorem, který je určen přímo na ošetření zad (Paula’s choice, 454 Kč). Případně zapojte vlastní iniciativu a naneste přípravek pomocí starého ručníku či potravinářské folie. Stačí přípravek roztírat stejným pohybem, jako když si ručníkem sušíte záda.

Zdroj: http://www.paulaschoice.com/Zdroj: http://www.paulaschoice.com/

Ruka ruku myje

Po každé aplikaci si důkladně umyjte ruce, aby nebyly vaše prsty a dlaně zažloutlé. Ruce si myjte i v průběhu, pokud máte pocit, že už přípravek zasychá. Na mytí můžete opět použít peeling. Skvěle poslouží i šťáva z citronu, která vaše ruce vybělí.

A jak nakonec natřít samotné ruce? Na hřbety rukou naneste přípravek pomocí vatového tamponku. Budou pak stejně zabarvené jako zbytek těla.

Dopřejte si čas

Nespěchejte. Nejde totiž jen o samotné nanesení přípravku, ale i jeho vstřebání.

Po aplikaci se tedy hned neoblékejte a vydržte 10-20 minut nahá, než se přípravek úplně vstřebá. Nepotrápí vás pak skvrny na těle a na oblečení. Záleží na typu přípravku. Olej a mastnější krém se bude vstřebávat pomaleji než pěnový přípravek.

Pokud se vrháte na aplikaci poprvé, najděte si video na youtube, jak na to. Je jich tam nespočet a možná najdete právě i video k přípravku, který se chystáte použít!

Autor: Zuzana

.
Váš příspěvek

Nejčtenější