Jak vybrat parfém pro ženu? Vžijte se do její osobnosti

Chystáte se vaší milované partnerce (mamince, babičce, kamarádce…) letos k Vánocům nadělit parfém? Výborně! Dobře padnoucí vůně potěší každou ženu. S výběrem parfému si ale dejte práci. Podle čeho se orientovat, aby voňavka perfektně odrážela osobnost?

Rande, párty nebo jen tak


Nezapomeňte si dopředu promyslet, pro jakou příležitost bude obdarovaná parfém nosit. Nastříká si ho na romantickou schůzku, divokou párty nebo jen tak pro radost ve všední den? Parfém vybírejte podle toho, kam bude ženu doprovázet.

Na rande zvolte parfémy se sladšími tóny navozujícími zamilovanou atmosféru. Na oslavu nebo společenskou událost se nebojte sáhnout po divočejších kořeněných orientálních vůních s vyšší koncentrací vonné esence (parfémová voda nebo čistý parfém). Pro každodenní nošení se naopak hodí lehká svěží toaletní voda s dlouhou výdrží, která příliš nevzbuzuje pozornost.

Parfém pro ženu vybírejte i podle ročního období. Těžké vůně s obsahem kořeněných a dřevitých složek zahřejí v pošmourných zimních dnech, zato citrusové a květinové esence ještě víc prozáří slunná letní odpoledne.

Romantička, businessmanka či sportovkyně?


Zdaleka nejdůležitějším faktorem pro výběr správného parfému je osobnost jeho nositelky. Před nákupem v parfumerii si proto položte tyto otázky:

  • Co má žena ráda a jaké aktivity ji baví?
  • Patří spíš mezi nenápadné snílky, nebo královny večírků?
  • Jaké vlastnosti se vám vybaví, když si na ni vzpomenete?
Zdroj: Shutterstock, Inc.Zdroj: Shutterstock, Inc.

Sportovkyně a milovnice dobrodružství


Miluje nespoutanost a nejvíce sama sebou se cítí v pohodlném sportovním oblečení. Aktivní ženě pořiďte svěží vůni s ovocnými a květinovými tóny, zeleným čajem, mátou nebo čerstvým vetiverem.

Sebevědomá žena, která ví, co chce


Nebojí se vyčnívat z davu a když si něco umane, jde si za tím hlava nehlava. Nezávislou dominantní ženu potěší luxusní podmanivé vůně, díky kterým si získá ještě větší pozornost svého okolí.

Elegantní dáma


Konzervativní dáma v letech si potrpí na kvalitu a moc dobře ví, jaký styl jí sluší. Taková žena už má doma sbírku nestárnoucích parfémů oblíbených značek, pokud si troufnete koupit jí nový, sáhněte po parfémových legendách nebo niché parfémech.

Zasněná romantička


Má svůj svět, čeká na prince na bílém koni, miluje květiny, jaro a svobodu. Křehké romantické duši dopřejte svěží toaletku, které dominují něžné tóny květů zvýrazněné nádechem sladké čokolády, vanilky nebo skořice.

Správně vybraný parfém podtrhne ženskost, vyzdvihne eleganci a dokreslí charakter. S tímhle typem dárku si proto dejte pořádně záležet a nevybírejte jen podle toho, jak voní vám. Vžijte se do osobnosti ženy, které chcete udělat radost, a nešlápnete vedle.

Jaké parfémy darujete ženám vy a jak je vybíráte? Pochlubte se v komentářích!

Autor: Eliška

Make-up byste na její poličce nenašli, zato bez svěží květinové vůně nedá ani ránu. Stejně tak neodolá neustálému zkoušení novinek ze světa přírodní kosmetiky.

Váš příspěvek
Kjitka 1.12.18 16:48

@Rauhofer jako ostatně většina zde…ale kvůli tomu ještě nemusí být na :pudl:

Rauhofer 1.12.18 16:37

Damy, hlavne je to reklamni clanek :)

Ingrid 30.11.18 12:59

Souhlasím s Hankou H. Sama rozhodně romatička nejsem ,jsem alergik, takže květiny moc nee ,doma mám pouze umělou orchidej a ve váze bambus-živý :-D ,moje parketa jsou silnější a sladší vůně typu Innocent a přesto je na mé poličce i Cherry in The Air ,takže se takto uvažovat opravdu nedá, článek je jako vysřižený z Blesku pro ženy nebo jiného podobného periodika.

alibi 30.11.18 10:07

@Hanka H … „musíte se k nim přiblížit, pozvat je do svého života a poznávat je.“ krásně řečeno! Se vším, co píšeš, naprosto souhlasím.

Kjitka 30.11.18 09:18

asi překlep
Paco Rabanne

Hanka H 28.11.18 23:38

Eliško, Arome existuje od roku 2006, tedy 12 let. Za tu dobu se členská základna zcela jistě trochu přeskupila, ale troufám si říci, že fakta, se kterými nás seznamujete v článku, jsou z našeho úhlu pohledu velmi povrchní, vágní, banální a nepřínosná. To samé se týká i článku o pánských vůních. Chápu, že jste prostě chtěla napsat „vánoční“ texty, ale tohle je úroveň, se kterou na Arome neuspějete. Podobné „návody“ by našly svá uplatnění v mnoha ženských časopisech, tady je to málo. Ano, kritizuji, a velmi otevřeně, a uvádím i argumenty, proč mám k textu výhrady. Mohu se zeptat, které ze zmiňovaných vůní jste Vy sama vyzkoušela, kterou byste nosila, koupila pro své blízké? Jasně, snažíte se psát o vůních, ale snaha někdy nestačí - pokud chcete uspět na webu o parfémech, musíte se k nim přiblížit, pozvat je do svého života a poznávat je.

Příspěvek upraven 01.12.18 v 00:56

Přidat komentář

Nejčtenější